Clicky

Jump to content

OnePlus 3 - Discutii generale

Recommended Posts

• Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Eu nu zic că nu trebuia 6, ci că au pus 6, s-au lăudat cu ei, dar nu au optimizat pentru ei. I-au aruncat cu canciocul, să fie. E ca și când pui motor de camion pe berlină și reglezi din calculatorul

Review de la MKBHD la OnePlus 3  

Da, ca să nu stoarcă bateria. Ceea ce întărește ce am spus eu. Bagi 6 GB, dar aduci memory management agresiv, pentru că altfel se duce bateria. Nexam optimizare. Cine vrea să scape de frâna de mână,

Posted Images

Mi se pare un telefon cu care au mers la sigur. Fără nimic special, carcasa din aluminiu, design simplu, specificații de top și niciun element hardware lipsa, cum a fost anul trecut cu NFC. N-ai cum sa greșesti daca combini prețul bun cu asemenea hardware. Eu cred ca o sa prindă. Poate singurul dezavantaj e camera ieșită în afara, puteau să-l facă mai gros și sa mai pună câțiva mAh in plus acolo.

Sent from my Galaxy S7

O carcasa rezolva problema. Se vinde la liber, fara invitatii. La 1800 de lei e chiar avantajos, la ce specificatii are. Azi ma hotarasc daca il comand sau nu.

P.S. Ii lipseste ceva,senzor infrarosu pentru telecomanda.

Sent from my LG G3-D855

Ați văzut poza postată de Erwin pe FB? Sunt vreo 15 telefoane ale căror spate seamănă perfect, One Plus 3 e inclus acolo. Nu are slot de card, eu nu l-aș lua.

Ala e acelasi telelefon(uita-te la camera...) cu diverse firme puse pe el. Design-ul e usor schimbat..nu e identic..poza aia vrea doar sa transmita mesajul asta...

Pe lângă viteză, voință și putere, mai ai nevoie și de direcție.

(Da ,e semnătură)

Inca o dovada ca specificatiile nu sunt totul. Firmele astea care explodeaza peste noapte si care sunt pe buzele tuturor mai au de studiat, ca au trecut prea repede prin etape sau chiar le-au sarit.

Video shows the OnePlus 3 struggling to take advantage of its 6GB of RAM

E adevarat si ce spui tu, dar sunt doua aspecte de care trebuie tinut seama:

1. compara Exynos cu Snapdragon

2. daca softul e prost, nu conteaza cat RAM sau ce procesor are telefonul.

E ca si vesnica intrebare de ce telefoanele Sony fac poze mai proaste, cand folosesc acelasi senzor ca Samsung/LG. Pentru ca soft.

Sent from my LG G3-D855

Un lucru de luat în considerare legat de acest device este garanția și serviciul clienți foarte prost și dacă e sa o luam asa, găsim galaxy S7 ca nou pe piața SH la același preț.

Și aici începe întrebarea mea. S7 sau OP3, nu ma pot hotărâ

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Un lucru de luat în considerare legat de acest device este garanția și serviciul clienți foarte prost și dacă e sa o luam asa, găsim galaxy S7 ca nou pe piața SH la același preț.

Și aici începe întrebarea mea. S7 sau OP3, nu ma pot hotărâ

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Decat S7..mai bine Note 4.

Pe lângă viteză, voință și putere, mai ai nevoie și de direcție.

(Da ,e semnătură)