Clicky

Jump to content

Iphone 6 si S6 edge.


Recommended Posts

Buna ziua . A avut cineva ambele terminale,iphone 6 cat si Samsung Galaxy s6 EDGE ? Sau poate cineva stie vreun caz real,cum  se comporta cele 2 telefoane ? Ceva pro si con's (inafara de sistemele de operare of course smile.png ) . detin momentan un iphone 6 dar mi-a furat ochii s6 edge a unui prieten. Rog seriozitate in reply-uri

Edited by Sergiu Ur
Link to comment
Share on other sites

Seriozitate? Cam greu. Noi pe-aici o tinem mai mult intr-o gluma si facem misto de noii veniti :D

 

Si acum partea serioasa: am presupus ca te incadrezi cu intrebarea la "Sfaturi pentru achizitie telefoane sau tablete", asa ca mi-am permis sa-ti mut thread-ul acolo. Adica aici.

Link to comment
Share on other sites

Ce pot sa zic, cu aceste reply-uri de " wannabesmart" , nu ati facut decat sa dezamagiti . Acum inteleg de ce unele forum-uri nu vor ajunge niciodata ' sus  ' ,unu din motive e asta , aroganta  cand nu e cazul . Dar ma rog, aici e plin probabil de android-fan-boys de niciunu nu a dat un raspuns clar. 

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti explic eu asta

 

:))

 

Ai cerut sa-ti faca colegul "o scurta descriere pentru ambele". Asta dupa ce la inceput ai zis "detin momentan un iphone 6". Adica tu ii ceri cuiva sa-ti descrie telefonul tau? Apoi "desi cam am idee la ce te referi". Pai daca ai idee (chiar si "cam"), din nou, de ce ceri informatiile?

 

Oricum, e bine ca tu ai cerut la inceput seriozitate.

 

PS Nu sunt android-fan-boys. Cred.

Link to comment
Share on other sites

@Sergiu Ur cred că ești puțin cam dur. Aroganță în răspunsurile colegilor eu nu am vazut. Èši s-a recomandat să urmăresti câteva comparații si review-uri. Aici este review-ul realizat de Mobilissimo pentru Galaxy S6 Edge:

Găsești și pentru Iphone 6 dacă dorești. De asemenea tu nu ai spus de ce vrei să treci de la I6 la S6 Edge. Aici nu e vorba doar de telefoane diferite, ci și de platforme difrite(IOS și Android). Despre diferențele dintre cele 2 sisteme de operare, punctele pro și contra ale fiecăruia găsesti mai multe topic-uri aici pe forum.

Cât despre fanboys android, nu cred că este cazul. Dacă erau ți-ar fi zis din prima să alegi Samsung fară să-ți mai facă recomandările de mai sus lăsându-te pe tine să alegi ce crezi că ți se potrivește.

Sper că nu te-ai supărat. Dacă mai ai alte întrebari o să încercam să îti răspundem, dar dă mai multe detalii.

 

Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hai sa-ti explic eu asta

 

 

Ai cerut sa-ti faca colegul "o scurta descriere pentru ambele". Asta dupa ce la inceput ai zis "detin momentan un iphone 6". Adica tu ii ceri cuiva sa-ti descrie telefonul tau? Apoi "desi cam am idee la ce te referi". Pai daca ai idee (chiar si "cam"), din nou, de ce ceri informatiile?

 

Oricum, e bine ca tu ai cerut la inceput seriozitate.

 

PS Nu sunt android-fan-boys. Cred.

Eu ma refeream strict sa-mi descrie tipul respectiv din PERSPECTIVA SA,ambele telefoane. 

De ce am continuat sa cer informatii ? Pentru ca nu eram sigur daca amandoi ne gandeam la acelasi lucru. Eu zic sa mai gandesti putin si logic inainte sa pui sub acuzare. 

Deci  "hai sa nu-mi explici tu " pentru ca n-ai inteles nimic de pe aici. Salut

@Sergiu Ur cred că ești puțin cam dur. Aroganță în răspunsurile colegilor eu nu am vazut. Èši s-a recomandat să urmăresti câteva comparații si review-uri. Aici este review-ul realizat de Mobilissimo pentru Galaxy S6 Edge:

Găsești și pentru Iphone 6 dacă dorești. De asemenea tu nu ai spus de ce vrei să treci de la I6 la S6 Edge. Aici nu e vorba doar de telefoane diferite, ci și de platforme difrite(IOS și Android). Despre diferențele dintre cele 2 sisteme de operare, punctele pro și contra ale fiecăruia găsesti mai multe topic-uri aici pe forum.

Cât despre fanboys android, nu cred că este cazul. Dacă erau ți-ar fi zis din prima să alegi Samsung fară să-ți mai facă recomandările de mai sus lăsându-te pe tine să alegi ce crezi că ți se potrivește.

Sper că nu te-ai supărat. Dacă mai ai alte întrebari o să încercam să îti răspundem, dar dă mai multe detalii.

 

Trimis de pe al meu SM-G361F folosind Tapatalk

Review-uri am urmarit cu zecile,insa voiam niste chestii stricte,si anume experiente in viata de zi cu zi. Nu toate review-urile sunt "pure" . Unele defavorizeaza ios-ul,altele android s.a.m.d.

 

In principal ma intereseaza daca unu dintre ele poate oferi mai mult decat celalalt. In principal ma intereseaza  "lagless"-ul si poate multitudinea de aplicatii , fara niciun fel de problema . Asta pe scurt,dar,repet,voiam sa stiu daca unu are de oferit mai multe decat celalalt si daca unu din ele chiar detine mai mult decat celalalt.

Link to comment
Share on other sites

iPhone 6 iti recomand si eu!

De ce?

Design reusit,fluiditate in meniuri,filmare slo-mo 240 fps,etc.

Plus ca mi se pare usor de folosit,totul e usor de accesat,nu trebuie sa le cauti prin nu stiu ce submeniuri.

Pe scurt,iOS e un sistem interactiv,user-friendly si usor de utilizat.

Edited by Stef@n
Link to comment
Share on other sites

Principala diferență dintre iPhone și Samsung, e că după update-uri, iPhone va fi mai bun, iar Samsung (și în general Android) mai prost!

 

În rest nu pot decât să enumăr câteva diferențe ce au devenit stereotipuri:

 

- Interfață personalizabilă în cazul andoid

- fluiditate pe iOS

- fără crash-uri în cazul aplicațiilor iOS

- fără viruși pe iOS

- Android permite instalarea de aplicații din memoria telefonului

 

În cazul camerei, a difuzoarelor și bateriei nu sunt diferențe enorme.

 

De luat în seamă e însă că prețul lui GALAXY va scădea mai accentuat, deci practic îl vei vinde cu o pierdere mai mare.

 

 

Sent from my MI PAD using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu merg tot pe iPhone 6. De curând am primit de la munca un Samsung j și chiar dacă am trecut oficial de la Windows nu ma pot adapta.

Ceea ce e o veste buna pentru mine. Eram pe punctul de a zice adio wp după câteva zile de android, dar acum oscilez intre viitorul iPhone și sper asa mult vehiculatul surface phone.

 

E ok, destul de colorat însă fără o logica. Meniuri și submeniuri, găsești greu aplicațiile și ii lipsete finețea sistemului de operare fata de ios. Pare desenat fără simt pur și simplu sa fie funcția acolo. Întâmpin o lentoare în navigare după ce am instalat o suita de aplicatii pe care le folosesc constant. Mesaje de lipsa a memoriei, freezing uneori și restartari. Chestiile de acest gen nu le am întâmpinat nici pe WP însă era model de top fata de galaxy j, e drept.

 

Soția are iPhone 6s dar am pun accent si WP pentru ca am deținut un WP.

 

Ios-ul are o logica și o ușurință în utilizare. Telefonul e frumos desenat și realizat.

 

Concluzionând. S6 edge e superb harware însă cred ca software-ul îl trage în jos. Dar pana la urma e stric de preferințe personale.

 

Sent from my SM-J500FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use