Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Eu ti-as recomanda sa ma astepti putin si sa iti iei un samsung galaxy nexus.Acum are un pret de 1.500 ron sau un sony xperia p pret: 1.430

Iar pana in 1.300 ron iti recomand Lg optimus 2x, dar mai tarziu iti va parea rau deoarece updaturile la versiunile noi de android vin foarte greu iar in unele cazuri chiar deloc.

Iar diferenta dintre procesorul de pe lg prada si cel de pe lg optimus 2x nu este foarte mare , ambele au anumite avantaje si dezavantaje. Cauta pe google nvidia tegra 2 vs ti omap 4 si ai sa vezi diferentele.

Edited by Ono Bogdan

Probabil astept craciunul cand sunt multe oferte,desi sunt cam nerabdator sunt destul de nemultumit de terminalul pe care il detin acum

Nu cred ca vei gasi oferte atractive nici de craciun. Probabil preturile vor mai scade cu 100-200 ron la unele telefoane iar pe abonament nu se mai merita sa iti cumperi un telefon deoarece ofertele nu sunt foarte atractive

Eu zic sa mai astepti o luna ...mai strangi 200 lei si deja o sa iti poti lua un Galaxy Nexus....personal cred ca pentru o diferenta foarte mica (200 lei) nu se merita sa iei un telefon inferior din toate punctele de vedere...plus ca din cate am inteles Galaxy Nexus va primi update la OS pana la 5.0 inclusiv poate chiar si mai mult...fata de alte telefoane e foarte bine sa primesti update chiar si peste 2 ani!

Se pare ca '' familia nexus '' e cea mai fericita cand vine vorba de update-uri. Si totusi nu vad la ce iti trebuie. Poti pune un rom foarte asemanator pe telefoanele care nu primesc updateul respectiv.

tot timpul telefoanele nexus au primit primele ultima versiune de android ca doar sunt facut de unii producatori special pentru google. dupa parerea mea, niciodata un soft portat nu se va misca la fel ca cel original (cel facut de producator si modificat de catre developeri)

Poate, dar nu iti cumperi un telefon doar pentru update-uri.

Cand vei vedea ca nu--ti mai merge o aplicatie pentru ca softul e prea vechi sau cand vei realiza ca telefonul se misca mult mai incet de cat s-ar misca daca ai fi ajut ultima versiune de android.... cred ca vei reconsidera .

Ca un exemplu: cum iti merge Google Chrome? https://play.google.com/store/apps/details?id=com.android.chrome&hl=ro

Te-ai dus intr-o extrema. Adica nu vreau sa zic acum sa nu iti schimbi I7500-le pentru un s2.

Eu ma refer ca nu are rost sa iti iei un galaxy nexus pentru viitoare update-uri in loc sa iti iei ceva mai performant la banii aia, dar care pe viitor sa nu mai ai update-uri prea multe. Tu iei acum un telefon pentru viitor? Il iei pentru prezent, il folosesti , cand s-a invechit il schimbi.