Clicky

Jump to content

Sfaturi achizitionare tableta / smartphone / smartwatch


Recommended Posts

In cazul asta o sa-mi indrept atentia catre Asus Padfone(sper ca m-am exprimat bine) unde ai si telefon si tableta,iar pretul este destul de ok.

Ce zici Deio de aceasta alternativa?

Link to comment
Share on other sites

Inca nu sunt grabit cu achizitia...ma gandeam undeva catre Craciun.Poate pana atunci se stabilizeaza si pretul.O sa vreau sa schimb si telefonul....si cum sunt suparat pe cei de la LG pt update-uri...am zis ca impusc doi iepuri dintr-o data,adica si telefon si tableta ;)

Link to comment
Share on other sites

Cu Asus nu vei gresi la update-uri niciodata. Ei sunt printre putinii care se grabesc sa ofere update la cele mai noi firmware-uri. Asta imi place la ei. Si la placi de baza, la tablete, ofera des firmware-uri actualizate. Spre exemplu, au fost primii care au oferit ICS pe tableta, imediat cum a aparut la Google.

Doar ca ei nu produc telefoane, in afara de Padfone. Sper sa nu dezamageasca, pentru ca au intarziat prea mult cu lansarea.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

OK, incep eu.

 

Se da:

1. 19 ani, don-soara, studenta

2. acum are HTC TP2, pe motiv de tastatura super pentru mesaje / FB

 

Se cere:

1. Ecran nu mai mare decat TP2 (3,6"). Cam greu, de aceea as pune max. 3,9 - 4",

2. Tastatura QWERTY hard (exclus stil BB). Cam greu, de aceea as pune "foarte buna soft"

3. SO nu conteaza, dar sa aibe o integrare foarte buna spre excelenta cu FB (chiar daca presupune o aplicatie third-party) si editare cat mai buna a fisierelor office (din nou, chiar daca presupune o aplicatie third-party)

4. Baterie zdravana, care sa tina macar o zi la utilizare "studenteasca".

5. Pretul nu conteaza, ca doar o fiica are tata :)) (bine, sa nu fie cu cristale Swarowski), adica poate fi si iPhone.

6. Constructie cat mai solida.

7. Toate au probleme ;) , deci de preferat cat mai putine

 

Femeia tot femeie :))

Dupa ce ma dau de ceasu' mortii sa-i gasesc ceva ca mai sus, pana la urma <<parca as vrea "telefonul cu păpădie">>. Asa ca a ramas păpădia :))

Link to comment
Share on other sites

Banuiesc ca telefonul cu papadie o fi S3. Ca papadia o am si pe tabletele Samsung P5100 si P6800. Alegerea a fost foarte buna. Sunt sigur ca nu a dezamagit, mai stiu fete cu S3 si chiar cu GNote.

Link to comment
Share on other sites

Vezi cum e cu "lesne" ala, mai bine vezi cum e cu garantia, doar stii ce a patit Vlad si @Baadnwz cu HTC. Ai mai jos trei magazine de unde il poti cumpara. Evomag se pare ca il vinde cu transport gratuit:

 

http://www.evomag.ro...stru-85519.html

 

http://www.emag.ro/t...te--pSAMI9300WH

 

http://www.marketonl...rble-white-16gb

 

Toate aceste magazine cumpara de la distribuitorul oficial Samsung, Gersim IMPEX. Mai poti gasi si la operatorii locali GSM, ei tot oficial il cumpara, asa ca la garantie esti in regula.

Mai mult, Vodafone ti-l asigura cu 3 euro pe luna daca il cumperi de la ei, un fel de CASCO pentru telefoane.

Link to comment
Share on other sites

Vezi cum e cu "lesne" ala, mai bine vezi cum e cu garantia

 

Asta fac si cand cumpar un aparat de radio. E obsesia mea principala ;)

Vad ca la magazine e intre 2.600 si 2.700 cel de 16 GB. La Vodafone e 2.675 fara conectare cel de 32 GB. A inebunit lupul ? Si mai am ceva reducere din prelungirea pe 2 ani (cred ca ajung la 2.490), asa ca Vodafone, pregateste-te sa-mi numeri banii. Again.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Anunt cu bucurie ca incepand cu ziua de astazi Asigurarea Mobila Vodafone se imbogateste cu 2 noi oferte de asigurare pentru tablete:

 

https://forum.vodafo...?v=mpbl-1&px=-1

 

Pentru a beneficia de asigurare trebuie:

 

• Sa anunti Marsh sau Vodafone pentru cererea de despagubire, in maxim 7 zile de la incident;

• In caz de furt vei anunta politia in max 48 ore de la momentul incidentului;

• In cazul unei daune trebuie sa plateasti taxa de fransiza in valoare de 20 Euro pentru polita Standard sau 35 Euro pentru polita Premium (TVA inclus); taxa de fransiza se va posta pe factura urmatoare;

• Daca cererea de despagubire este validata de catre asigurator, ti se va inlocui tableta cu una noua;

• Daca aparatul este inlocuit de societatea de asigurari, ai obligatia sa returneze aparatul stricat; acesta va putea fi ridicat dintr-un magazin Vodafone;

• Pentru ca o cerere de despagubire sa fie acceptata, nu trebuie sa ai facturi neachitate si actul aditional pentru activarea serviciului trebuie sa se regaseasca in sistem.post-122-0-10928600-1354868308_thumb.jpg

• Oferta este valabila pentru clientii persoane fizice si juridice, noi si existenti, cu domiciliul permanent in Romania;

• Oferta se poate activa in max. 21 zile de la achizitionarea (facturarea) unui dispozitiv, doar pentru terminalele din portofoliul Vodafone.

 

Tabletele le poti gasi accesand adresa de aici.

Edited by Tudor
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...

Buna seara!

Am si eu nevoie de cateva pareri si sfaturi in achizitionarea unui nou smartphone (Android neaparat). Pentru inceput, as fi dispus la un buget de 1400-1500 maxim si din acest motiv m-am gandit la Samsung Galaxy S2 i9100.

Ce ma intereseaza cel mai mult la urmatorul smartphone este sa aiba o diagonala de maxim 4.3", am maini mici si nu imi plac telefoanele mari, dar totusi un minim de 4". Il folosesc ca orice utilizator obisnuit: convorbiri, mesaje, o aplicatie (doua, trei), accesarea paginilo web si cam atat. Nu ma dau in vant dupa jocuri.

Cu cat mai multe pareri, cu atat mai bine!

P.S Urasc lagul si blocari ale aplicatiilor precum si mesaje de memorie insuficienta.

Multumesc de ajutor!

Edited by NeoX
Link to comment
Share on other sites

Galaxy Nexus. Il au mai multi aici pe forum, Erwin il are sigur si cunosc si eu pe cineva care are. E super telefon la super pret. ~1400-1500 lei. Update-uri la zi si procesor bun, 1GB RAM.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use