Clicky

Jump to content

Off Topic V3

Recommended Posts

• Replies 3.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La un pahar de apă cu nepotu' Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Confirm și eu că Feri este om fain. Nu că aș fi avut dubii   Cine mai trece prin Râmnicu Sărat să dea un semn, dacă vrea. Excepție DTTR care are ceva cu Buzoienii )   Later edit: La fel, dacă ai

Nu stiam de ce nu a mai dat Liviu pe forum. Era la vanatoare

Posted Images

Al meu ma enerveaza ca e uituc..

Nu m-a invatat nimic..dar el zice ca m-a invatat , dar am eu tarate in cap si uit(duhh..am lasat de la mine de atatea ori si l-am lasat in pace). I-am zis "asta e..sunt eu mai prost..mai explica-mi o data te rog".

Nici n-am terminat 30 de ore(doar pe hartie)...am 26.

Am luat sala in august din prima..abia venisem din "concediu".. Eu n-am invatat pt sala , am facut doar chestionare..pe la mare..pe la munte...cand m-am intors am dat sala.

M-au programat la oras pe 30 decembrie..dar vreau sa modific ca sunt invitat de Revelion iar..in vestul salbatic. Si o sa mai amân pentru februarie cred.

Sent from Arsenic S7 Edge

Revin cu impresii si mici intamplari...Eu, putin obisnuit cu motoarele pe benzina si neobisnuit cu ambreiajul micului Ford Fiesta al instructorului, am avut mici dificultati la intoarecere si parcare. Se pare ca pot parca linistit doar cu ajutorul ambreiajului si daca e putin in panta parcarea. Ma rog, pe drum drept in afara orasului i-am dat si a 4-a, acolo mi-a placut, a fost usor. Pe langa astea am mai schimbat din a doua direct in a 5-a din greseala si am turat motorul de 1,4...El zice ca m-am grabit putin, iar eu zic ca a fost prima ora si m-am agitat putin cand greseam.

Mașinile s-au înmulțit enorm. Acum toată lumea are o mașină. Eu fac naveta cu mașina personala în fiecare zi 30 km pana la liceul la care învăț. Vreau sa va spun ca anul acesta aglomerația este mult.mai mare decât anul trecut. Bun, înțeleg să-și ia toată lumea permis dar mergeți fraților. Majoritatea nu merg nici măcar cu viteza legala.

Enviado desde mi Sony Z2 D6503 mediante Tapatalk

Viteza legală? Eu sunt supărat când lumea merge aiurea, că nu semnalizează, că opresc unde vor, că mai trec și pe roșu, că te forțează să ieși în decor, claxonează aiurea, că merg prea repede, că stropesc pietonii. Aglomerația e mare pentru că mulți sar în mașini de lene. De fiecare dată când plouă în Galați se merge bară la bară. Ieri am scos și eu mașina pentru că în 15 minute trebuia să fiu la cinema, unde aveam bilete cumpărate, trebuia să o iau pe prietenă și 2 alți prieteni (care locuiesc destul de departe).

La noi nu există cultură organizațională. Eu merg pe jos în fiecare zi (cam 3 km dus, 3 km întors) pentru că nu văd de ce aș lua mașina altfel. Mulți colegi vin cu mașina încât nu mai e loc de parcat. Unii sunt soț+soție. Eu iau mașina la muncă doar dacă am de gând să mă duc pe undeva sau să fac aprovizionarea. Nu uita că vine iarna, zăpada și frigul. Să vezi atunci nebunie. Ultima dată de Anul Nou (pe 31) am făcut aproape 45 de minute pe un drum care ar fi luat cam 10 minute în mod normal.

Il arunc pe geam.

Cum palaria mea scap de sublinierea cuvintelor gresite in Chrome, ca nu mai stiu si nu mai gasesc.

Clipboard01.jpg

Da, era la Setari avansate - Limbi. Eu cautam dupa "corectare", trebuia sa caut dupa "verificare".

Ce aplicatie de email folositi? Eu in acest moment folosesc Outlook unde am setate 2 conturi Yahoo, dar cand schimb din mod portret in landscape imi iese din emailul in curs de citire si sare la emailuri primite in comun de cele 2 conturi.

Trimis de pe al meu Nexus 5 folosind Tapatalk

De asta am schimbat și eu orientarea la strict portret. În mod interesant, în Android, dacă întorci telefonul, se reface activitatea. Deci ar trebui sa tina minte unde a rămas utilizatorul și este destul de complicat. Adică de unde știi tu ca utilizatorul a întors telefonul sau ca a închis aplicația?

Sa vezi în Iași când ploua. Zona Tudor Vladimirescu e blcoata complet. Faci 200 de metri în mai mult de 10 minute. Câteva semafoare și multi idioți te fac sa alegi mersul pe jos în detrimentul mașinii. Sau ăștia de se duc la facultate cu mașina deși stau la 500m de facultate. Îngreunează în draci traficul.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Viteza legală? Eu sunt supărat când lumea merge aiurea, că nu semnalizează, că opresc unde vor, că mai trec și pe roșu, că te forțează să ieși în decor, claxonează aiurea, că merg prea repede, că stropesc pietonii. Aglomerația e mare pentru că mulți sar în mașini de lene. De fiecare dată când plouă în Galați se merge bară la bară. Ieri am scos și eu mașina pentru că în 15 minute trebuia să fiu la cinema, unde aveam bilete cumpărate, trebuia să o iau pe prietenă și 2 alți prieteni (care locuiesc destul de departe).

La noi nu există cultură organizațională. Eu merg pe jos în fiecare zi (cam 3 km dus, 3 km întors) pentru că nu văd de ce aș lua mașina altfel. Mulți colegi vin cu mașina încât nu mai e loc de parcat. Unii sunt soț+soție. Eu iau mașina la muncă doar dacă am de gând să mă duc pe undeva sau să fac aprovizionarea. Nu uita că vine iarna, zăpada și frigul. Să vezi atunci nebunie. Ultima dată de Anul Nou (pe 31) am făcut aproape 45 de minute pe un drum care ar fi luat cam 10 minute în mod normal.

Atunci ce să zic eu....

Marți am făcut Timișoara - Craiova dus/întors. Miercuri/Joi am făcut Timișoara - Baia Mare dus/întors. Adică de marți până joi am pedalat 1500 km pe șoselele patriei și deja sunt imun la toate tâmpeniile de pe șosele. Chiar în seara asta, dacă nu aveam prezența de spirit sau experiență.....amu eram.....

Fiesta contra TIR....O să pun filmulețul....

Important este că am ajuns cu bine acasă....

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Why?? 😥

Screenshot_20161111-072708.png

M-am uitat pe learn more și ar trebui sa-mi arate cică la.comentarii ca am vreunul remove sau ceva. Problema e ca nu am. Innoxius știe ca vorbesc civilizat, de altfel ca aici. Chiar nu înțeleg....