Clicky

Jump to content

Off Topic V3

Recommended Posts

• Replies 3.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

La un pahar de apă cu nepotu' Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk

Confirm și eu că Feri este om fain. Nu că aș fi avut dubii   Cine mai trece prin Râmnicu Sărat să dea un semn, dacă vrea. Excepție DTTR care are ceva cu Buzoienii )   Later edit: La fel, dacă ai

Nu stiam de ce nu a mai dat Liviu pe forum. Era la vanatoare

Posted Images

M-a sunat de vreo 2 ori când nu eram lângă telefon, dar după vreo oră. Sper să nu mă mai sună, am 4G acum. Cel puțin în Galați tot e mai slab ca semnal decât la Oranj.

Sent from my LG G4-H815 using Tapatalk

Berea e buna, daca reusesti s-o bei. E imposibil de turnat in pahar, fara sa versi jumatate pe jos, iar sa bei direct din doza e un chin. Aveam mai multa incredere in danezi, m-au dezamagit. Tre' sa intru pe un forum danez, sa-i intreb cum beau ei berea asta la 1L. Poate cu paiul... [emoji15]

Trimis de pe al meu YOGA Tablet 2-1050L folosind Tapatalk

În caz că nu știați:

Flickr oferă stocare foto/video în limita a un Tb.

Gratis.

Fără modificare caracteristici foto.

DAR

Filme sub 3 minute!

Madărfacărs!

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Nu știu tinere! Nu știu! Dar îți spun cum am descoperit eu.

Pas 1 filmez 3 minute și 5 secunde

Pas 2 merg în galery

Pas 3 selectez filmul

Pas 4 selectez share

Pas 5 selectez Flickr

Apoi apare mesajul..

@Innoxius - te cred! Tu oricum ai prins toată seria!

Asa or fi band vikingii bere? Doze de 1L

attachicon.gif20160715_191808.jpg

Sent from my LG G3-D855

Doar dacă vikingii scriu cu litere chirilice.

2fe0fb42ba1ab1c7dacbedc8ff1028bb.jpg

Din categoria pleașcă: am comandat pe olx 2 Hdd de 2 Tb cu cincizeci de lei bucata.

Anunțul e acesta...

http://olx.ro/oferta/hard-drive-portabil-seagate-2tb-ID6F67A.html

Oare sunt contrafăcute?

Well... Nuș cum să vă zic dar primul testat...

Merge prefect. "Decât" că a trebuit deschis disk management făcut activ și formatat.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

@Feri da si tu un semn ca esti OK

Sunt ok, doar că mai ma plimb așa puțin prin Austria și Germania....

Poze când vin în România. Mi-a tras Flickr o bucurie și m-am trezit cu un cost suplimentar la date mobile în roaming de 16 EUR......

Sent from my Samsung Galaxy S7 Edge

Adevarul e ca as fi curios cum fac astia. Nu ma deranjeaza, chiar sunt un pic invidios ca ei reusesc asta.

1. Am cautat si cumparat cateva carti politiste, pe telefon (si doar pe telefon) in aplicatia Play.
  2. Nu am facut nimic in acest sens in browser telefon sau PC
  3. Pe telefon nu sunt logat si nu am fost niciodata in contul Amazon
  4. Pe telefon am instalat Amazon Kindle si sunt logat
  5. Azi primesc de la Amazon mail-ul obisnuit cu propuneri conform a ceea ce am cumparat deja de pe Amazon in materie de carti. Am cumparat DOAR carti de IT / programare / management de proiect.
  6. Mesajul contine propuneri de carti politiste.

Alta explicatie decat ca cei doi mari fac schimb de informatii culese nu gasesc, contul Play si cel Amazon fiind pe aceeasi adresa.

Nu cred ca fac schimb de informatii. Daca ai aceeasi adresa pe Kindle si in Google Play, e posibil ca Amazon Kindle sa faca un tracking la fel ca Facebook. Sau mai exista posibilitatea ca aplicatia Kindle sa vada orice format de carte digitala pe care il ai in telefon.

Sent from my LG G3-D855

Se face tracking la cookie-uri și cookie-urile se mai și partajează. Dacă Amazon are informații despre tine pe un cont Amazon creat cu adresa innoxius@innoxius.ro (spre exemplu) și ai un cont Google creat cu aceeași adresă (innoxius@innoxius.ro), atunci ei vor face schimb de cookie-uri. Dacă te-ai logat o dată pe laptop pe ambele conturi, cookie-urile se partajează. Am primit oferte de la Amazon pentru chestiile pe care le-am căutat pe Google la un moment dat.

Eu mă mai loghez pe PC cu ambele conturi din același browser, dar nu foarte des și din când în când. E suficient că ești logat pe Kindle pe telefon, informații de genul ăsta sunt partajate între aplicații pentru mai buna indexare a cărților. Poți să citești cărțile din Play Books cu aplicația Kindle, Google i-a spus aplicației că tu ai cumpărat cărți polițiste din Play Store sau aplicația de pe telefon ți-a indexat cărțile cumpărate pe Play Store. QED

Q: în general la duș se merge îmbrăcat?

Întreb asta deoarece făceam și eu duș ca tot omul la plecare de la piscină, să dau și eu jos microbii și ciupercile, și intră unul la duș lăsând ușa deschisă. Nu-s eu pudic de felul meu dar totuși îl întreb politicos dacă are ușă la casă... Omul se declară mirat că îl întreb așa ceva. Îi explic frumos că ușa de aia e acolo că n-au avut oamenii fermoar ca să pună o cârpă la intrarea în sala cu dușuri și deci dacă e ușă trebuie închisă. "Dar de unde să știu că ești dezbrăcat?". Dar dragul meu credeai că intri la teatru și toată lumea e la costum?

A vrut să-i sară țandăra dar eram cu 20 cm și 40 kg mai plin de argumente decât el.

Am închis eu ușa...

Că n-ai cu cine bre... N-ai cu cine. Toți locuiesc în pantă.

Am impresia ca PayU e cel mai de rahat procesator de plati. Dupa povestea cu emag, mi-am inrolat cardul in 3D Secure. Acum fac o plata pentru niste carti pe elefant.ro, PayU imi blocheaza banii, iar elefant.ro imi trimite mail ca nu s-a efectuat plata. Sun la elefant.ro si senin ei ma anunta ca nu se vede la PayU ca mi-ar fi blocat banii. Sa astept cateva zile, poate se deblocheaza banii, probabil prin voia celui de sus, nicidecum cu ajutorul incompetentilor astia de la PayU sau elefant.ro

Sent from my LG G3-D855