Clicky

Jump to content

Off Topic V3


Innoxius

Recommended Posts

Feri.

Limba română este interesantă.

Permite întrebări de genul: "Zebra este un animal alb cu dungi negre sau un animal negru cu dungi albe?"

În mod invariabil, la întrebări din acestea răspund DA.

 

Prefer întrebări deschise de genul: "Ce faci?"

Acestea permit celui întrebat să răspundă ce dorește nefiind îngrădit de variante de răspuns.

 

Așadar merge!

Era și o întrebare și o constatare.

 

trimis "după" ceva telefon Samsung

Link to comment
Share on other sites

Traducerea cu Google Translate a expresiei good luck in chineza traditionala arata asa å¥½é‹ si in chineza simplificata asa ç¥ä½ å¥½è¿ Ma intreb cate pagini ar ocupa traducerea in chineza foarte simplificata :D

Link to comment
Share on other sites

Am impresia ca lui Mark Zuckerberg ii e cam foame. In ultimele zile m-a omorat aplicatia Facebook Android cu sponsored ads. Am aflat ca exista setari si pentru ads si am sters toate domeniile pe care le considera Facebook relevante pentru mine. Nu de alta, dar oricum numai relevante nu erau, asa ca acum imi ofera ads irelevante.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

Facebook o sa devina skynet sau ce alte nume de programe/companii super SF am mai vazut prin filme. Te asculta,te inregistreaza si stie totul despre tine. Aparent facebook-ul te urmarea si daca nu erai logat dar dupa un proces intr-o tara au scos chestia asta(nu mai stiu exact detaliile daca e global sau doar in tara respectiva).

Recent am vazut ca au scos o aplicatie de notificari,ca nu le era de ajuns tot ce postai pe fb :)) acum trebuie sa stie absolut tot ce se intampla in viata ta :)) RIP private life

Link to comment
Share on other sites

Nu ma deranjeaza ca ma urmaresc, dar daca tot o fac, nu–mi da reclame fix la ce urmaresc la greu sau reclame complet aiurea, ci la lucruri similare sau conexe. In afara faptului ca imi baga o reclama sponsored la fiecare 3–4 postari reale, sunt reclame la vrajitoare si clarvazatoare, care imi promit ca imi pot citi horoscopul sau viitorul in unghia de la degetul mic de la piciorul stang. Penibil.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

Lucrez în domeniul vânzărilor, echipamente fiscale, POS, cititoare coduri de bare, imprimante fiscale, soluții integrate, sisteme de securitate, accesorii.

 

 

Q: Is this beef?

A: Of horse!

Link to comment
Share on other sites

Culmea curierului.....

Moderator de pe Mobilissimo, duce colet la Mobilissimo :)

Și ce este interesant.....pachetul lui @Erwin era "pierdut" prin depozit. Noroc cu nepotu'....a observat coletul.....si chiar dacă nu era pe zona mea de lucru.....l-am luat și l-am dus la Erwin.

Chiar a meritat, dacă lipsesc de pe forum, măcar logistic să-l susțin :)

Chiar mă bucur că am făcut o faptă bună pt Mobilissimo ;)

 

Sent from my LG G3

Link to comment
Share on other sites

Nope ;)

Eram în timpul serviciului.....

Adică, mai aveam de "covrigarit" buzul....aka Mercedes Vito.....

 

Sent from my LG G3

Că tot fac reclamă la "rabla" din dotare :)

 

Sent from my LG G3

Și ce este mai interesant.....ca tot dau din casă, coletul este o surpriză......Vă las să fierbeți....

Mă bucur ca măcar asa ma mai vad cu Erwin :)

 

Sent from my LG G3

Link to comment
Share on other sites

Prima dată când m-am gândit să-mi cumpăr tabletă la un Utok m-am orientat. De 7 inch, sub 300 de lei acum mai bine de un an. Pe internet părea ok, în magazin mai bine cumpăram țigări. Nu-s fumător dar tot erau mai utile niște țigări, atât de mult mi-a plăcut UTOK-ul.

Cum am ajuns de la tabletă de 300 de lei la una de 1400... doar eu puteam. :))

Link to comment
Share on other sites

Lucrez în domeniul vânzărilor, echipamente fiscale, POS, cititoare coduri de bare, imprimante fiscale, soluții integrate, sisteme de securitate, accesorii.

 

 

Q: Is this beef?

A: Of horse!

 

Chiar ma intreba in dimineata asta nevasta (ne uitam la stiri) cum i-au descoperit pe aia cu casele de marcat cu dubla evidenta.

Nevasta zicea ca sigur a golit cineva gușa :D

Link to comment
Share on other sites

Nu-s eu.

Eu doar că m-am angajat.

Deabea s-a uscat ștampila pe repartiția de la șomaj.

 

trimis "după" ceva telefon Samsung

Link to comment
Share on other sites

Azi am aflat cu bucurie ca am 3 luni gratuite de TV by Vodafone. Dar nu va zic cum, ca poate intrati si voi si o sa scada banda disponibila. Si nu o sa ma mai pot uita pe telefon, tableta si pisi la TVR-uri, Realitatea si B1 :D

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use