Clicky

Jump to content

Off Topic V3


Innoxius

Recommended Posts

Urez un sincer LAMULÈšEAN tuturor prietenilor mei cu nume Xenofont și Arcadie cu ocazia zilei lor de nume.

 

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Link to comment
Share on other sites

Sper să fie penalizați de fanii adevărați Apple pentru pierderea identității.

Eu inca n-am inteles de ce exista fani la bunuri de larg consum, in general in tehnologie. La sport am inteles, dar aici nu. Adica nu e mai normal sa cauti ceva care sa te satisfaca, fara sa tii cont de firma ? Si inca sa te umplii de sange pe forumuri, refuzand cu obstinatie sa recunosti minusurile ? Sau sa fluturi triumfator pancarta cu "aha, au copiat de la noi". Sa ma dau de ceasul mortii ca Google au reusit si ei in 2016 sa puna autorotire a ecranului de start, cand eu aveam asta pe MeeGo in 2011? Plus bonus autorotirea lock-screen.

 

Au copiat ceva care-mi foloseste? Sa le fie de bine. Nu e treaba mea. Ce, ma murdaresc cumva? E treaba lor, a celorlalti si a avocatilor. Pentru mine e o functie care face telefonul mai complet si nu am nici o jena sa o folosesc pe motiv ca "ceilalti" au fost primii. Cu atat mai mult nu imi pare rau ca nu am cumparat telefonul "celorlalti" pentru singura functionalitate care imi lipsea pe al meu.

Link to comment
Share on other sites

Răspunsul e simplu. Nu ne place să ni se demonstreze că am greșit sau că am ales greșit. Am ales cea mai bună opțiune, telefonul cel mai bun și așa mai departe. O dată cu creșterea în popularitate a Internet-ului și a TV-ului, au crescut și modalitățile prin care se face reclamă pentru că s-a observat că oamenii pot fi convinși relativ ușor să creadă că un produs e revoluționar pentru că așa se spune. Facem reclamă la un produs ca fiind nou pentru că are amabalaj nou. Unii se folosesc de faptul că au lansat ceva bun la un moment dat și merg pe faptul că oamenii vor cumpăra și viitoarea variantă a produsului. Firmele au numai de câștigat din lupta asta între Android și Apple, PC și console, Cola și Pepsi și altele similare. Suntem înregimentați puțin câte puțin în fiecare zi. Folosim propriul cap din ce în ce mai puțin.

Link to comment
Share on other sites

Eu sunt satisfăcut de...

Ați ghicit..

HTC Evo 3D.

În veci n-o să se mai facă un telefon ca ăsta.

Ne-am întâlnit niște tovarăși duminică. S-au uitat la al meu HTC și au zis că-i greu.

Greu iz gud!

Ușor saks!

 

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Link to comment
Share on other sites

Conturile mele de email uzuale.

 

Mai am trei .yahoo

Unul de .ru

 

Dar încă n-am reușit să le configurez.

 

d7c5d77fd2d53e47172d52008ebd04d2.jpg

 

Trimis după tabletă...

Dacă știi cum zâc?

Link to comment
Share on other sites

De când trebuie statul să știe ce cumpăr eu? Nu-s produse cu regim special gen armament sau altceva. Mi-am mai dat CNP-ul la unele magazine online și nu mă deranjează dar până acum nu apăruse "statul" în discuție.

 

Am căutat ordinul acela, n-am înțeles nimic din el. Acum am înțeles de ce e mereu agitație la ANAF. Decât să-ți faci ceva în țara asta mai bine te lipsești.

post-13813-0-30270400-1453905854_thumb.png

OPANAF_3769_2015.pdf

Link to comment
Share on other sites

Știam de ceva vreme de Casey Neistat dar mi s-a părut arogant că a spart cu toporul un Canon de câteva mii de $. Așa că mi-am văzut de treaba mea. După viralul de zilele trecute m-am abonat și am dat de clipul acesta. Mă motivează, mi s-a părut interesant și bun de share-uit.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use