Clicky

Jump to content

Off Topic V3


Innoxius

Recommended Posts

Ieri am stat să citesc articolul de pe pe BBC și nu l-am putut termina. E clar că nu e vina șoferului, dar să răspunzi legat pentru ceva sigilat e stupid. Da, poate fi luat la întrebări, dar nu e absolut deloc vina lui că cineva i-a dat oameni în remorcă, oameni care au murit, dacă nu erau deja morți. Responsabilitatea trebuie să fie a firmei care a preluat marfa. Undeva s-a pierdut din umanitate. Faptul că numele lui a apărut în clar e doar legat de senzaționalitate, care e la locul ei peste tot, nu doar la noi :(

Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur că erau morți cu mult înainte să intre în UK remorca. Nu cred că erau atât de proști încât să intre într-o remorcă cu marfă înghețată. Marfa rece normală se tine la 2-5 grade celsius. La temperatura asta nu mori, mai ales dacă sunt 40 de persoane. Cred că au murit sufocați. Remorcile noi frigorifice se închid ermetic. Atât de ermetic încât eu la 100 de kg trebuie să mă urc cu picioarele pe bara din spate și să mă las cu toată greutatea plus forța pe spate să deschid ușile, chiar și așa tot îmi trebuie 10-20 de secunde să le deschid. Se aude aerul cum întra înăuntru din cauza vidului format.

De când au băgat control termic al remorcilor, cam asta e singura soluție pentru imigranți. Înainte când era doar control canin erau imbăiați în motorină ca să nu-i miroasă câinii, dacă își făceau nevoile erau prinși...

Sunt curios unde trebuia să ajungă marfa și cum au descoperit-o. Dacă șoferul a deschis ușile la nici 10 minute de la ieșirea din port atunci clar nu a fost ceva accidental. 

:(

Link to comment
Share on other sites

Cred că trec pe LG G6 ca telefon de zi cu zi.
Punctaj mai mic Antutu decât Moto Z3 Play dar interfața LG este mult mai atrăgătoare.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nu mai trec la LG G6.
Am revenit la Moto. Reinstalat ultima versiune de ROM pe căi oficiale.
LG G6 cu Pie are o durată de viață a bateriei ATROCE.
Deci rămâne drept cameră de filmat.

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cand te bate Dancileza la aproape 10% distanta, cam genul asta de articole ti se potrivesc.

P. S. La cum arata rezultatele, ne mai trebuie vreo 20 de ani pana reusim sa alegem ce trebuie. Mi-e si frica sa vina localele si parlamentarele.

https://www.timesnewroman.ro/politic/batut-de-dancila-barna-va-face-turul-filialelor-usr-ca-sa-rada-toti-personal-de-el

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Acum sincer, crede cineva că broșăreasa are vreo șansă în turul 2 in fata lui Iohannis?
Niciuna, să fim serioși.
Se pare că unii au pus botul la intoxicațiile cu afacerile lui Barna , dar ceva mă face să cred că și actualul prezident a pus umărul ca să se întâmple asta și i-a "furat" din voturi.

Trimis de pe Galaxy Note8 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am votat, chiar daca niciunul nu ma reprezinta. Da, USR pare a fi si poate chiar e alternativa cea mai curata, insa ce scot ei in fata mi se par niste personaje extrem de slabe si nepregatite. Campania asta electorala a fost cea mai slaba din cate am vazut eu. Parca si alea in care participa Vadim erau mai interesante.

@Greuceanu Daca adunam procentele actorasului si ale semi-intelectualului, cred ca ar trebui sa ne facem griji reale, in timp ce Robo joaca linistit tenis la Miami, sperand intr-o victorie prin neprezentare.

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Si 23,81% e in conditiile in care nu au iesit cohortele la vot. Nu autobuze, nu incidente majore ;) Cred ca sunt cele mai curate alegeri.

Asta e. Astea-s procentele pe care le poate scoate Barna acum. Unii zic ca Ciolos facea figura mai buna. Nu stiu. Daca cei care te-ar putea vota nu-si misca curul, degeaba esti curat si vorbesti frumos. 

Link to comment
Share on other sites

Am votat. Din păcate nu avem un tur 2 fără PSD.
Îți amintești când am scris pe Facebook la postarea ta, că nu vom scăpa de "proasta satului" în turul doi?

Bai dă uei!
Mutul chiar dacă nu a făcut nimic în 5 ani, dar a reușit ce nu au reușit alții în 30 ani: să dărâme PSD!
De votat, am votat așa ceva, dar în turul doi, va da votul mutului! Screenshot_20191110-143134.jpeg

ONEPLUS A3003

Link to comment
Share on other sites

De vreo 10 zile îmi vin mesaje de această formă.

Niște caractere.c010a4fee53dba342230cfed3950fc21.jpg

Sent from my Moto Z3 Play using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Doar mie mi s-a părut o tristețe totală tentativa de "Black Friday" de anul ăsta din România? E adevărat că n-am intrat pe emag de 2 săptămâni daar chiar și din afara țării prin discuții de pe facebook, forumuri și newsletter-ele pe care le primesc aproape zilnic, mi-am făcut imaginea asta. Una la mâna că au fost pana acum aproape un BF în fiecare săptămână, 2 la mână, mi s-a părut o totala dezorganizare.

Cu alte cuvinte un alt eveniment stricat în stil românesc. Aștept BF-ul în UK poate prind un iPad mini la preț bun sau un Media Pad M5 8.4...

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use