Clicky

Jump to content

Off Topic V3


Innoxius

Recommended Posts

Ce să faci cu el?
Vrei să te răzbuni pe cineva?

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk


Nu. Nu practic răzbunarea.
Vreau așa, ca fapt divers.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

జ్ఞా
Spor
Mersi tinere.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Instalat cred că alaltăieri. E greu, f greu de utilizat.
Singurul mod în care am reușit să o fac să meargă a fost scanarea întregului disk.
Eu doream scanarea unui singur director dar n-am reușit. Chiar dacă ȘTIU că am bifat corect... Nu parcurge subdirectoare.
Adică caută doar în director... Unde logic am directoare...

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mi-au venit tagurile NFC din China.
Interesant.
Acum testez Tasker plus NFC.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

No, all set. Bani să ai să cheltui. Preferam să funcționeze BT cu Andro... Google Pay dar na. Mâine testez BT Pay. Asta la rugămințile tatălui că a zis că lui i se pare incredibil să plătești cu telefonul. :))

Capture+_2018-03-05-21-01-43.png

Edited by Liviu Roşca
Link to comment
Share on other sites

Apropo de tehnologie, i-am aratat bunicii (delegata familiei de stat la coada la platit facturi) cum imi platesc factura la digi de acasa in 30 de secunde scanand codul de bare cu BT24. 

A ramas uimită. Totusi a zis ca e mai fain cu factura, abia mai iese si ea din casa, mai casca gura prin magazine, etc 😂 

Taică-miu e atehnic, cu maică-mea mai am șanse dar faptul ca stie sa comande singura de pe aliexpress e deja o victorie pe anul acesta. De facturi nu vrea să audă, e domeniul bunicii. 😂

Edited by Liviu Roşca
Link to comment
Share on other sites

No, all set. Bani să ai să cheltui. Preferam să funcționeze BT cu Andro... Google Pay dar na. Mâine testez BT Pay. Asta la rugămințile tatălui că a zis că lui i se pare incredibil să plătești cu telefonul. :))
5a9d9516adb9b_Capture_2018-03-05-21-01-43.thumb.png.19a00310797e78d60cf0770d02b5dfa4.png
Eu de când am noul telefon... "Decât" cu BTPay plătesc.

trimis "după" al meu Moto Z2 Play folosind Tapatalk

Mai ai telefon?

Trimis de pe al meu SM-G935F folosind Tapatalk


Am. 2 G3 D855 și un Moto Z2 Play.

trimis "după" al meu Moto Z2 Play folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dezastru national. Cod rosu. Nevasta-mea avea obiceiul sa ma sune cand nu se descurca in Office. Destul de des. "Mai, dar ti-am mai supus astea, noteaza-ti". "Pai de ce sa pierd vremea daca te pot suna?" Si ii spuneam du-te acolo, apasa pe aia si din astea. Acum a primit laptop nou. Si i-au facut un bine. I-au pus Office-ul in romana :D:D:D 

Link to comment
Share on other sites

Mulțumesc din suflet tuturor celor care mi-au ajutat copiii. Se știu Dânșii. Voiam doar să spun că fiul meu a plecat în noaptea asta spre aeroport de la liceu cu autocarul, pleacă acolo în Portugalia timp de 2 săptămâni. Sărutmana domnul@Mihai, domnul@Innoxius
Sper să fie bine cu decolarea dimineață. received_302582896936181.jpegreceived_302606780267126.jpegreceived_302616793599458.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Am dat beep că nu am minute ca să vă anunț plecarea lui, și sunteți la mulțumiri pentru că pe lângă toate pe care le-ați făcut pentru el i-ați încărcat și cartela cu opțiunea orange de roaming și i-ați dat apel vocal de încurajare până să plece cu autocarul. Sper că nu am greșit nr de telefon, familia?

Plecarea cu autocarul a fost la 1 noaptea și am rugat să fie încurajat înainte de plecare probabil și ora târzie la care am deranjat. Îmi cer mii de scuze.

Link to comment
Share on other sites

Nene, unii lucreaza. In concluzie, la 12 noaptea, in timpul saptamanii, dorm. Cel putin asa e prin Banatul ala care te-a lasat cu sechele. Bunul simt (care sunt sigur ca e si prin alte parti ale tarii) spune sa nu deranjezi oamenii dupa o anumita ora. Nu se invarte tot Universul in jurul unei familii din Buzau, de trebuie sa fim treziti cu noaptea in cap sa transmitem incurajari.

Si nu, eu nu am incarcat nici o cartela. Eu sunt ala care "va uraste", "va blesteama", "asa sunt oamenii din vestul tarii". Deci, cum as fi putut sa incarc o cartela?

Subiect inchis.

Link to comment
Share on other sites

Am înțeles.

Am o rugăminte la final. Ștergeți ultimele mele postări din thread de aici, de altfel ștergeți și contul. Sunt un străin, n-ar rost să vă deranjez. Văd că încruntați sprâncenele de fiecare dată când vedeți că postez pe aici.
Ștergeți-mi contul, vă rog, domnul @Erwin sau cine are puțin timp. Mulțumesc mult.

Link to comment
Share on other sites

Concluzia unui articol legat de scandalul Facebook - Cambridge Analytica

Quote

Silicon Valley is too naive to even realize this is a problem, let alone fix it on their own.

Oricum, e bine ca Guvernul american se bate cu Huawei ca strang aia informatii de la utilizatori :))

Poate o sa vedem, dupa ce da coltul, un Premiu Zuckerberg dupa modelul Nobel. "Stiti, eu am vrut sa fac un bine, dar oamenii rai au folosit dinamita Facebook in razboaie politica".

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use