Clicky

Jump to content

Off Topic V3


Innoxius

Recommended Posts

Clar, mă iubesc ăia mai ceva ca nevasta. Am intrat în Control Panel și nu apare în listă, nu am ce dezinstala. S-au gândit să nu mai pierd vremea cu dezinstalările. 

Tocmai am citit un articol despre ruși, care au citit documente de la NSA, aflate pe laptopul personal al unui subcontractor privat, prin intermediul Kaspersky AV.

Eu sper că e doar un preview la Oreo pe Mate 8 :D

Link to comment
Share on other sites

@Innoxius: scoaterea se face relativ ușor, nu mai țin minte cum. Trebuie să intri la Language Preferences și ar trebui să o poți scoate de acolo. Și mie mi-a apărut ceva nou pe care nu l-am adăugat, tastatura în română, dar cu alt format.

Link to comment
Share on other sites

iar eu imi amintesc cum mergeam cu 90 km/h prin PRAGA... ca au niste drumuri express care leaga periferiile de centru. :D 90 km/h.

disclaimer: acest lucru s-a intamplat in 2007 si apoi in 2008. de atunci poate ca au facut si pe acolo nazbatii.

Link to comment
Share on other sites

Poate folosește cuiva. Primit de la Poșta românească.

„Vă informăm că, urmare a solicitării primite din partea Biroului Vamal de Interior Poştă Bucureşti, începând cu data de 12.10.2017 este obligatoriu ca atunci când aduceţi în subunităţile poştale din Municipiul Bucureşti şi Ilfov trimiteri poştale extracomunitare cu conţinut supus controlului vamal (colete poştale şi trimiteri EMS tip marfă), pentru a le expedia într-o ţară non-UE,  acestea să fie însoţite de fotocopia actului de identitate al expeditorului. 
Măsura se aplică clienţilor persoane fizice. Fotocopia actului de identitate al expeditorului se va introduce de către salariatul poştal în plicul din plastic care se ataşează pe ambalajul trimiterii, împreună cu formularul poştal. 
Atenţie! Formalităţile vamale pentru export nu se vor efectua în cazul trimiterilor poştale extracomunitare sosite la BSI Bucureşti fără a fi însoţite de fotocopia actului de identitate al expeditorului. Trimiterile fără această copie vor fi returnate la subunităţile poştale de prezentare în vederea predării lor către expeditor. 
Pentru a evita această situaţie, vă rugăm să vă asiguraţi că atunci când vă prezentaţi în subunităţile poştale din Municipiul Bucureşti şi Ilfov cu trimiterile poştale extracomunitare sus-menţionate în scopul expedierii într-o ţară non-UE, veţi avea asupra dvs. o fotocopie tip Xerox a actului dvs. de identitate.“

Link to comment
Share on other sites

Pt posesorii de autoturisme care au anvelope 205/55/16 este oferta la Mediagalaxy(!!!)... Pret 350 Lei/Buc anvelopa Pirelli Cinturato Winter.  Eu mi-am comandat setul de iarna.....pretul este foarte bun ;)

https://mediagalaxy.ro/anvelopa-iarna-pirelli-205-55r16-91t-cinturato-winter

Link to comment
Share on other sites

@Innoxius Presupun ca e obligatoriu sa ai o copie de buletin, pentru ca pe idiotii de la Posta Romana nu-i duce capul sa puna un xerox in posta si sa faca bani din fotocopii. Nu vor sa supere intreprinzatorii privati, mai bine sa dea ei faliment.

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Innoxius Ai venit din Israel sa ne certi, fara sa fii informat. Ne-a zis Tariceanu ca el n-a vazut nicio scumpire. Ba chiar exista benzinarii unde pretul e chiar cu 10% mai mic. E adevarat ca n-a zis in ce tara sau pe ce planeta

 

Sent from my Galaxy S8+ using Tapatalk

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

O idee, vă rog, câteva sugestii, foarte serios. Sunt citat ca intimat parte vătămată la judecătorie pe data de 9 noiembrie ca să confirm procurorului NUP pentru cucoana care nu plătește pensie alimentară. Eu nu vreau asta. Cum mă adresez onoratei instanțe și ce spun acolo?
http://portal.just.ro/277/SitePages/Dosar.aspx?id_dosar=27700000000033497&id_inst=277

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use