Clicky

Jump to content
  • Similar Content

    • By Tudork
      Am avut o mica obsesie cu un anume telefon, si anume Sony Xperia ZR, proaspat lansat. Inainte sa incerc sa il comand din UE, unde il gasesc destul de ieftin, am incercat sa il gasesc in Romania, ca sa fie lucrurile mai simple. HAHA! Proasta idee! Am trecut prin site toate magazinele care il au pe site-uri, si sint destul de multe, am dat telefoane. Problema e ca multe au modelul C5502, care nu are LTE. Eu vroiam modelul C5503. Ei bine, in sfirsit m-au sunat de la Quickmobile.ro si au spus ca il au pe stoc. Ura! I-am intrebat de doua ori daca e modelul C5503. Au spus ca probabil ca da, dar sa sune intii la furnizor si sa imi confirme. M-au sunat apoi si mi-au spus, DA, este C5503. Perfect! Il vreau rapid! Ei bine, dupa doua zile, am primit coletul, bineinteles ca in interior era modelul C5502, fara LTE. Desi pe site-ul lor spun clar la specificatii tehnice ca telefonul pe care il vind ei are capabilitati LTE. Acum trebuie sa fac retur, trebuie sa insist cu doua telefoane la ei sa plateasca ei returul, si nu eu. Plus completeaza formulare, impacheteaza la loc produsul, fa copii la factura si bonuri, asteapta 30 de zile pina imi returneaza banii, etc. Foarte neprofesionisti. Daca veti cumpara ceva de la ei, eu zic sa faceti totul in scris, si nici asta nu o sa va scuteasca de posibile reprize. Ma intreb, sincer, ce era in mintea operatorului care, spun ei, a verificat cu furnizorul si m-a sunat sa imi confirme, ferm, ca e modelul pe care il vreau eu.
    • By Ilici Andrei
      Inca o dovada ca baietii de la QuickMobile sunt cei mai tari. Eu stiam ca, Q10 se va lansa pe undeva pe la sfarsitul lui mai- inceputul lui iunie. Iar el a sosit deja in oferta QuickMobile: http://www.quickmobile.ro/cauta/q10 . Si pe negru si pe alb( pe care nu l-am mai vazut pana acum).
       
      P.S. Scuze daca am incadrat topic-ul gresit, insa aici mi s-a parut cel mai potrivit. 
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use