Clicky

Jump to content

Achiziție laptop


Recommended Posts

Sebi cred ca asta ar merge: http://www.emag.ro/laptop-lenovo-ideapad-g50-30-cu-procesor-intelr-celeronr-dual-coretm-n2840-2-16ghz-4gb-1tb-dvd-rw-intelr-hd-graphics-free-dos-black-80g001w-6ri/pd/D4Q1BYBBM/

Nu le prea am eu cu configurarile/recomandarile de pc/laptop, dar vad ca are HDD de 1TB are DVD RW in caz ca mai folosesti CD-uri sau poti adauga un SSD in locul unitatii optice si procesoru dispune de tehnologia Quick Sync care ajuta la redarea fluida a continutului video.

Link to comment
Share on other sites

Am comandat deja un dell inspiron 3543

Mai trebuie sa găsesc si un invertor bun pentru el si gata.

Totusi, multumesc:)

http://www.pcgarage.ro/notebook-laptop/dell/156-inspiron-3543-seria-3000-hd-procesor-intel-pentium-3805u-19ghz-broadwell-4gb-500gb-geforce-820m-2gb-linux-black-2yr-cis/?utm_source=mygarage.ro&utm_medium=product&utm_content=1028857&utm_campaign=Notebook%20%2F%20Laptop

Bani nu mai puteam sa pun, ca.s banii lui frate.meu, e pentru el si nu vrea sa cheltuie mai mult.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

M-am uitat la alea dar bugetul nu îmi permite sa trec de 25...

Am găsit un Asus cu GPU mai bun dar cu ecran, wifi, baterie mai slabe. Nu știu ce sa aleg.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Intel + Nvidia am avut mereu.

Eu am nevoie de el pentru facultate și as cam avea nevoie de AUTOCAD. Nu găsesc pe nicăieri dacă e capabil de asa ceva. Planific un upgrade la ram în viitor.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Nu ma interesează gaming-ul, vreau sa ducă suita de la Adobe și autocad.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Macar nici quad core nu este!

 

Trimis de pe al meu SM-N910F folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

La Asus-ul ala ii poti pune maxim 8 RAM, la Lenovo 16. Daca aspectul asta nu te intereseaza, eu as zice sa iei Asus. Cat despre Autocad si alte munci agricole pe laptop, habar n-am. Sa-ti spuna cei care muncesc, eu am laptop pentru divertisment, munca e pentru tractoare

 

Trimis de pe al meu LG-D855 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Asus rămâne. Mai bine gpu mai bun și ecran mai prost decât invers. Am înțeles va autocad are nevoie de cuda, tehnologie de la Nvidia.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Sau asa ceva?

Asta are GPU mult mai bun dar e Haswell si e i5.

http://www.altex.ro/laptop-asus-x550jx-xx129d-intelr-coretm-i5-4200h-pana-la-3-4ghz-15-6-4gb-1tb-nvidia-geforce-gtx-950m-2gb-free-dos

Link to comment
Share on other sites

Nu ma încadrez. Singurul cu full HD care intra în buget era acel lenovo dar placa video e de vreo 3 ori mai slaba, hdd-ul la fel și procesorul puțin mai înăbușit. Era doar rezoluția de capul lui.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Nu am pretenții de full HD. Nu sunt obișnuit cu rezoluție mare. Și pe TV am doar 720p. :D

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Încă e bine. Eu aștept 4K pe ceasuri :D

Legat de AutoCAD, depinde foarte mult ce faci. 2D, 3D, randări complexe etc.

Pentru facultate. Încă nu știu exact. Și am preferat un gpu mai bun, HDD mai rapid și procesor puțin mai bun chiar dacă e i5 și nu i7. I5-ul e H iar celalalt e U.

 

Sent from my V370 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use