Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut, vreau sa cumpar un smartphone pentru un prieten si nu stiu ce gasesc in banii astia pentru ce ii trebuie lui.Sper sa ma ajutati voi. 

Vreau sa se incadreaze in urmatoarele:

-sa fie neaparat android

-ecranul sa fie cat mai bun, macar hd(full hd ar fii perfect)

-2 gb ram cel putin 

-memorie interna 16gb sau mai mult daca se poate 

-un procesor cat mai bun

Va fii folosit pentru gaming,mult youtube, web browsing, what's up, facebook... poze mai putin spre deloc

Poate fii comandat din tara, dar si din afara, dintr-un warehouse din europa de preferat pentru ca am inteles ca din china se platesc taxe vamale si tva.

Tipul ma rugat sa il ajut fiindca el nu se stie cu chestii de astea si a zis ca mai poate scoate din buzunar maxim 100 de lei daca e nevoie.

Multumesc anticipat.  :D

In banii astia , gasesti doar lumia si allview(cautat pe emag) pana in 1100 lei. Eu as zice ca zenfone 2 face fata la tot.

Zenfone 2 cu 2 gb ram costa 900 lei pe eMag , ii raman bani si de accesorii.

Nu merita sa-si ia WP daca vrea gaming si cu Allview-ul cam risca.

Nici desire 816 nu e rau(HTC) , dar mie nu-mi place ca are doar 8 gb memorie interna.

De ce nu-si ia ceva SH? Ar fi gasit un Note 3 impecabil in 1000-1200(sau cel putin in orasul meu pe olx sunt cateva) si era peste orice in banii astia. De la 6-700 lei , pana in 1300-1400 sunt doar mid-range-uri noi.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Mai e o optiune , noul vodafone smart ultra 6 , nici ala nu e rau. Pana la urma nu-ti trebuie cine stie ce la gaming. Am jucat Asphalt 8 , Thomas was alone si The room pe un LG Spirit-telefon de 800 lei.

Am uitat sa specific ca nu vrea ecran mai mare de 5,2-5,3 inch deci acel vodafone iese din discutie ...Zenfone 2 acela cu procesor dual nu cred ca duce jocurile aparute  in 2-3 ani de acum incolo...si nu vreau sa ma injure pentru asta. Nu il deranjeaza nici SH daca telefonul arata bine . Telefonul poate fi comandat si din strainatate ...nu il deranjeaza daca asteapta o luna dupa el dar sa nu depaseasca 1200 lei cu tot cu taxe. Eu vroiam sa-i zic de xiaomi mi4i ...e la pcgarage la 1200 lei si pare destul de capabil telefonul...eu am mi4 luat de acolo si sunt foarte multumit de el

Edited by iustin_cosmin

Vindea cineva pe Pc garage nexus 5 32 gb. Pacat ca nu vrea note 3 , e mare , dar e si bun. Are 3 gb ram , mai functiona cel putin 2 ani. Ciudat ca la 1000 de lei vrea telefon care sa tina 3 ani , mai are si pretentii de marime , are mai mult de 13-14 ani?

Zenfone-ul duce orice , chiar daca are dual core , e dual core de la intel.

La ~1000 lei , telefon de gaming , sa mai tina si 3 ani?

Are 22 de ani...nu trebuie sa-l tina 3 ani ...dar nici nu il schimba la anu'...si unora chiar nu le place telefoanele de 5,5 inch sa zic ...sincer si mie mi se pare prea mare unul de 5,5 de aia am luat de 5 inch. Nu este nu stiu ce gamer dar se mai joaca cate un joc 1-2 ore pe zi cand nu are ce face...ii trebuie un telefon care sa duca gen real racing 3, sau asphalt 8 macar pe grafica low...nu ii trebuie nu stiu ce flagship cu snapdragon 800

Am văzut diagonala daaaaar...

Lenovo K3 Note = 160 de dolari cu livrare din Europa = nu plătești TVA

Aproape că iei 2 bucăți de banii ăia. :D

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_180346.html

Instaleaza becnhmak-uri, poate are probleme cu ecranul, procesorul, chip-ul grafic....

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Si compara cu rezultatele oficiale, dacs diferenta e mica nu sunt probleme

Il butonezi putin, incerci wifi, date mobile, bagi o alta cartela, verifici sa nu aiba urme de cazaturi. Alte defecte ascunse si grave nu cred ca iti pot scapa