Clicky

Jump to content

Replici/intamplari amuzante din scoala/liceu/facultate


Scootch98

Recommended Posts

Am dat teza la mate si scrisesem pe o foaie formulele cu creionul , apoi le-am sters , inca se vedeau sintr-un anumit unghi(in caz ca aveam nevoie , le si invatasem..).

Am incurcat foaia de teza cu ciorna si am scris teza pe "ciorna". La sfarsit am vazut ca au ramas alea acolo...i-am dat-o asa.

Sa vedem ce se intampla..oricum am gresit mult..de la 5 la 1 nu e mare diferenta cred.

 

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

In a 11-a...acum la sfarsit...m-am plictisit rau de tot de scoala. Tinand cont ca am deja note ..destul de bune ...merg cam degeaba la scoala..

 

Ieri dimineata am venit cu autobuzul...si am intrat pe poarta din spate a liceului...in spatele meu erau niste colegi , dar ma enerveaza si n-am mers cu ei. Am trantit poarta aia cand am intrat de gard...de nu s-a vazut. Vine unul din colegii oligofreni sa-mi zica ''ba...ce ai? Ce-ai patit?''. Raspunsul meu bineinteles c-a fost ''imi bag p*** in ea''. Nu am remarcat ca era o profa in spate..pe care nici n-o cunosteam..dar i-a intrebat pe ei cum ma cheama...au fost muti toti , iar eu am luat-o in fata.

 

Azi dimineata a plouat...ce-i drept , e cald ..dar a plouat. Si ma enerveaza vremea de genul..pentru ca mi-e prea cald sa-mi iau geaca..si prea umed pentru tricou. Totusi..am ales sa plec in tricou. Mi-am luat umbrela si-am plecat..bineinteles ca tot m-a udat. Am intrat in clasa si direct ''imi bag... in ea de ploaie''. Erau doua fete..au inceput sa rada ca vacile. Jur...cum sa fi atat de prost sa razi la o injuratura? Oligofrenii astia rad si daca le arat un deget.

 

Acum..cand am iesit , asteptam autobuzul in statie. A coborat un tigan din autobuz si a atins-o pe una pe mana...care mai era cu 3 prietene. Nu stiu , nu le cunosteam , n-aveam idee cine sunt. Am vazut-o p-aia cum se sclifosea si stramba ca a atins-o retardatul ala pe mana..

In sfarsit..mi-a venit autobuzul..dar pe mine ma manca limba de nu mai puteam...si ii zic: ''Vezi ca daca te-a atins , ai luat SIDA'' ..asta incepe sa zambeasca , putin surprinsa..nu se astepta. Dupa ii zic '' nu rade , vorbesc serios''..si i-am sters zambetul de pe fata. Ma uitam din autobuz la ea cum se ingrijora . Si din nou intreb...cat de prost sa fi?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Azi alerga o boboaca..in curtea scolii..

S-a impiedicat de a alunecat 5 metri pe beton..

A fost aplaudata si asaltata de hienele care erau prin preajma.

Momentan am aflat doar la ce clasa e , dar nu-i stim numele.

Maine vom merge la ea in clasa s-o cautam sa facem poze cu accidentata si sa mai radem de(sau cu) ea.

 

Sent from my XT1580 using Tapatalk

post-13157-147377027318_thumb.jpeg

 

Daca rade..e pe jumatate f***ta

Sent from my XT1580 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Azi , de 1 martie , am luat martisoare copilelor din clasa.

Intentionat i-am dat uneia un calut..argintiu...si cand mi-a multumit si dupa ce m-a pupat pe ambii obraji. Era foarte fericita...pana m-am gandit sa deschid gura.

"Stiam eu ca-ti plac armasarii".

Nu a gustat gluma..si probabil n-o sa guste nici altceva..dar nu ma asteptam la minuni dupa 4 ani.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use