Clicky

Jump to content

Off Topic V2


Innoxius

Recommended Posts

Si eu, dar am slabit. Deja am ajuns la ultima gaura la curea. Ultima dinspre catarama. Si aia era facuta de mine manual, anual trecut. Iar trebuie sa cer preduceaua de la vecin.

Link to comment
Share on other sites

M-a rugat un vecin să-i instalez un antivirus pe windows și habar n-am ce antivirus gratuit să-i instalez că după 5-6 ani de linux nu mai sunt la curent cu antivirușii de pe windows. De instalat next - next - finish sper că n-am uitat. :))

Așadar, mă interesează să fie gratuit și prietenos cu resursele și să nu le apară 7000 de pop-up-uri că se sperie. :)))

Link to comment
Share on other sites

@Liviu, n.ai idee..

O venit sefu si a mâncat si el, m.a si felicitat si o zis sa mai învat sa fac paste si.mi mareste salariul. :)

Păcat ca nu m.a invatat mama sa fac ciorbe si supe.. As fi luat pe putin 100 la zi

Link to comment
Share on other sites

Wow, s-a deschis Off Topic v2 și are deja 51 de pagini? Long time no see, boys... :)

 

BTW, azi am încercat să fac pt prima dată o subtitrare în română și cred că ăsta-i cel mai bun mod de a studia o limbă străină. în detaliu. Google-ești despre argoul utilizat în film/serial până incepi să te întrebi cum de n-ai dat până acum de toate expresiile alea, deși înveți limba aia de ani buni. :D:))

Link to comment
Share on other sites

Numai te rog eu sa nu traduci files (dosare din hartie, in fișete) prin fisiere. Turbez cand vad asta. Sau library in librarie. Sau 911 in 112. Da, am vazut un film in care impuscatul striga sa "Call 911" si traducerea a fost "Sunati la 112". Si vorbesc de traduceri oficiale, nu "de pe net".

Link to comment
Share on other sites

Notat! ;)

 

Acum vreau să mă uit la un serial în olandeză cu subtitrare în... olandeză (pentru că nu găsesc niciunde în engleză :().

O să fie greu pentru că știu ceva-ceva, da-s sigur că o să caut tot ce văd în subtitrare în dicționar... :D

Link to comment
Share on other sites

Sa mi-l povestesti in detaliu peste 2-3 zile cand intelegi perfect :)).

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Si-a luat o ruda tableta asta https://www.vodafone.ro/shop/modemuri/vodafone-tab-prime-9-6-inch-4g.

O aduce(nu stiam ca si-a luat) si mi-o pune in mana. O intreb:

-WTF , ti-ai luat Nexus 9? Dupa o intorc si vad sigla Vodafone. Jur , zici ca-i nexus 9 :). Poate n-am vazut eu bine , eram pe graba , dar maine ma duc sa ma joc cu ea.

 

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

 

L.E. daca va intereseaza , fiind noua , rulez un antutu si va spun cum se misca.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use