Clicky

Jump to content

Comunicate de Presa RCS & RDS


Recommended Posts

Offtopic: am comandat o tableta Galaxy Tab pt prelungirea abonamentului acum 3 luni in Baia Mare si nimeni nu stie daca vine si cand vine...sa mai stau sa mai astept sau reziliez si plec la Romtelecom care are tabletele pe stoc iar preturile la abonamente sunt similare (poate chiar mai mici)? Incep sa ma satur de incompetenta angajatilor de la ghiseele RDS...nimeni nu stie nimic in compania asta?!

 Nu esti singurul. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Romanii din Spania beneficiaza de o noua Optiune la serviciul Digi Mobil prepaid
 

Astazi, 23 septembrie, RCS & RDS lanseaza un nou spot publicitar din campania "Interzis in Belgravistan" prin care compania promoveaza serviciul de telefonie mobila, Digi Mobil.

Noul spot aduce in prim plan beneficiile ofertei comerciale Digi Mobil Spania, disponibila exclusiv romanilor de pe teritoriul Spaniei. 

Astfel, incepand din aceasta luna, clientii Digi Mobil Spania se bucura de numeroasele avantaje oferite la activarea Optiunii Digi 800. Pentru a putea activa Optiunea Digi 800, clientii din Spania trebuie sa aiba o cartela prepaid Digi Mobil cu un credit minim de 15 euro. 

Clientii Digi Mobil Spania, beneficiaza de 800 minute pentru a efectua apeluri catre alte retele fixe si mobile din Spania, Romania si Italia, pentru doar 15 euro (TVA inclus) pe durata perioadei de valabilitate. In plus, Digi 800 include si apeluri internationale catre retele de telefonie fixe si mobile din peste 30 de tari. Totodata, Optiunea Digi 800 include 100 SMS-uri/luna catre toate retelele Digi din Spania, Romania si Italia.

Clientii Digi Mobil Spania care activeaza Optiunea Digi 800, beneficiaza in plus de 2000 minute pentru a afectua convorbiri catre orice client Digi din Spania, Romania si Italia si catre orice numar fix Digi Tel din Romania. Minutele alocate acestei promotii nu se scad din volumul de minute incluse in oferta pentru apelurile nationale si internationale. Lista destinatiilor internationale poate fi consultata accesand acest link.

 Noua optiune este disponibila clientilor Digi Mobil Spania pe teritoriul Spaniei si este valabila pana pe 31 decembrie 2014. Beneficiile incluse in optiune sunt disponibile timp de o luna.

Digi 800 poate fi activata la orice punct de vanzare Digi Mobil din Spania, apeland *100# si parcurgand pasii corespunzatori sau apeland 1200, gratuit in reteaua Digi Mobil. Mai multe detalii despre Serviciul Relatii cu Clientii gasiti aici

Spotul publicitar il are ca protagonist pe Gica (Gheorghe) Craioveanu, fostul jucator roman de fotbal, stabilit in Spania de aproape 20 de ani. Gica Craioveanu a evoluat in Spania intre 1995 si 2006 pentru echipe precum Real Sociedad, Villarreal si Getafe. El a ramas in istoria fotbalului spaniol ca fiind primul jucator care a inscris pentru Villareal in prima liga. In cei 11 ani petrecuti in fotbalul spaniol, a reusit sa inscrie pe celebrele stadioane "Santiago Bernabeu" si "Camp Nou". Gica Craioveanu s-a retras din activitate la 38 de ani, dupa ce a jucat 459 de meciuri in intreaga cariera. In prezent este unul dintre cei mai apreciati analisti din mass- media spaniola si, totodata, unul dintre colaboratorii permanenti ai postului de televiziune Digi Sport.

Spotul publicitar poate fi vizionat aici

 

[...]

 

http://www.rcs-rds.ro/comunicat?id=324

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

RCS & RDS lanseaza astazi, 3 octombrie, Digi Play, un serviciu video la cerere (SVOD), disponibil prin platforma Digi Online, unde utilizatorii au acces la o biblioteca video variata de filme si seriale care va fi imbogatita in fiecare luna cu noi productii cinematografice. Clientii RCS & RDS, persoane fizice, care au contractat minim un serviciu Digi din portofoliul companiei, se pot abona acum la Digi Play pentru doar 15 RON/luna (TVA inclus). 

 

Noul serviciu Digi Play include continut variat, care acopera preferintele intregii familii: de la filme de dragoste la actiune, de la comedii la aventura, de la fictiune la animatie, de la drama la thriller sau filme de arta - si, in curand, documentare si continut dedicat copiilor. Astfel, utilizatorii vor avea acces la filme celebre din cinematografia internationala, dar si la seriale cunoscute si indragite de publicul larg.

 

[...]

 

Continuarea in comunicatul de presa.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm... După ce lansați o aplicație pentru SmartTv... Ne mai gandim.

Sigur nu mă uit la filme pe tabletă...

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Edited by DTTR
Link to comment
Share on other sites

Mi-a săltat inima când am citit prima dată articolul undeva pe net despre Digi Play. Nici n-am avut răbdare să ajung la capăt, am sărit peste rânduri, căutând unde scrie despre posibilitatea de a urmări Formula 1, chit că e pe Dolce Sport, dar atâta timp cât plătesc, ar ieși în avantaj toată lumea.

S-a prins ideea, nu?

Link to comment
Share on other sites

Nu e cazul. RTL transmite. Ungurii transmit! E deja exagerat să se transmită pe 3 posturi același lucru.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@DTTR: dar pe Digi 1, Digi 2 și Digi 3 să se transmită, zi de zi, la un moment dat, numai fotbal...nu e exagerat? Și cu toate astea toți strigă că mai vor și nu știu care post înapoi în grilă care transmite Liga A?

Din 3 canale proprii nu încape pe niciunul F1 de rahatul ăsta de fotbal. OK.

Link to comment
Share on other sites

@botond

Fă distincție între a transmite același lucru (identic) și a transmite lucruri similare.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Păi dacă n-ar transmite fotbal, ce ar mai transmite RDS-ul? Modă?

Că văd că au alergii extrem de agresive când vine vorba despre canale de știință.

Așa că, lasă-i Dodo să transmită desene animate, modă și fotbal, că altceva n-au ce.

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Știu, dar sunt doar câteva. Si emisiunile bune sunt rare în ele.

Eu aveam rds moca și am renunțat la mocangeala asta doar pentru că scoteau pe rand singurele canale care mă interesau.

La concurență, am vreo 23 de astfel de canale. Åži avantajul numărului mare este că unele emisiuni se mai repetă.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

RCS & RDS lanseaza doua noi magazine in Bucuresti
 

RCS & RDS inaugureaza astazi, 22 octombrie, un nou magazin sub brandul Digi, situat in Calea Mosilor, nr. 274, bloc 18. Aceasta actiune vine la scurt timp dupa ce compania a deschis in Bucuresti alte doua magazine Digi, pe bulevardul Magheru, nr. 1 si in incinta Centrului Comercial Cora Lujerului, din bulevardul Iuliu Maniu, nr. 19.

 

Comunicat de presa

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use