Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut,

In primul rand vreau sa imi cer scuze daca nu am postat unde trebuia dar m-am pierdut,n-am gasit topicul cu s2 plus.
Sunt nou posesor de s2 plus,am avut s2 apoi am trecut la s4 active si uite-ma am revenit la s2 plus,ma rog. Am o problema,de la cine l-am cumparat zisese ca are si garantie ,am in cutia lui si un certificat de garantie ,cred si sper ca este bun. Intrebarea mea este daca persoana acea va sti cand merg eu cu telefonul la reparat sau nu si mai important pe certificat scrie ca a fst cumparat in septembrie 2014 de la Arsis unde cred ca stim cu totii sunt cei de la vodafone,telefonul nu este codat pe vodafone si ma intreb daca nu oare o fi fost decodat si a pierdut garantia?
O alta intrebare ar fi daca ai fac root sau pun custom rom pe el , isi pierde garantia ? Binenteles inainte sa-l duc la garantie sa ii pun softul lui inapoi. 

1. Fostul proprietar al telefonului n-are cum sa stie cand te vei duce tu cu telefonul la garantie.

2. Telefonul putea fi cumparat si la liber, fara sa fie codat. Nu ai si factura la el? Pretul de pe factura iti poate indica daca a fost cumparat cu abonament sau la liber. Daca n-ai si factura, e valabila garantia?

3. Daca il readuci la softul initial fara root inainte de a-l duce la service, nu pierzi garantia.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Da e numa garanția pe care scrie imei si data când a fost cumpărat. Deci fara factura nu e buna garanția? Ok ... Nasol dar tot e mai bine,dădusem un s4 active cu probleme pe s2 asta si arata ca nou doar ca se mișca cam greu uneori blocânduse dar o sa pun custom si va merge mai bine.

Mulțumesc pentru răspunsuri![emoji6]

Edited by C. Denis Ionut

"Garanția se aplică pe baza documentului de achiziție și al certificatului de garanție complectate de către vânzător la data de către achiziționări produsului de către cumpărător." deci nu am documentului de achiziție nu e valabilă garanția... Trist
În plus scrie i9105 pe garanție si el este de fapt i9105p cel puțin așa scrie când il aprind si in setări.

Edited by C. Denis Ionut

Se referea la poza. Formatarile din primul post ti le-am sters eu.

Multumesc,da pai nu stiu de ce a iesit poza asa,cum am tinut telefonul ala si eu ma mir!

Incearca sa pui 4.2.2 oficial. Va merge brici. L-a dus un prieten in garantie avand 4.1.2. S-a intors cu 4.2.2 si zboara acuma. Inainte mergea ca.....dracu.

pai 4.2.2 era cand l-am primit doar ca se bloca si mergea cam greu,asa ca am pus 5.0.1 custom si merge bine momentan :) ma gandeam sa pun 4.4 ca e mai stabil dar pana nu imi face figuri lollipop nu il schimb. :) whatever , am sa sterg poza aceea deoarece are imei-ul si nah. Multumesc tuturor pentru raspunsuri :)

Edited by C. Denis Ionut