Clicky

Jump to content

Asus Zenfone 2


valentinobv

Recommended Posts

Salutare,

 

Probabil ca ati auzit de noul Zenfone 2 ce s-a putut vedea prima data la CES 2015. Pare un terminal promitator si, versiunea de 2gb ram ar costa vreo 200 $. Stiu si sunt ferm convins ca acesta nu va fi pretul cu care el se va comercializa pe la noi. 

 

Acum vine si intrebarea. Aveti idee daca se va comercializa si in Ro si cam pe cand e preconizat sa apara pe ale noastre meleaguri?

 

Numai bine,

 

Vali

Link to comment
Share on other sites

Probabil il vor aduce la quickmobile, dar de la pretul asiatic de 300+ dolari, la quickmobile va fi cel putin 2500 de lei.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pe mine ma tenteaza, dar daac ava avea semenea pret, sa si-l tina :)). E un telefon, nu laptop sau pc sau mai stiu eu ce :) De banii aia mai bine inscriu viitoarea masina ;)

Link to comment
Share on other sites

Quick mai aduc produse Asus Zenfone. Au si Padfone S pe lista lor. Oficial nu vor veni telefoane Asus. Nici Padfone nu se gasesc oficial, nici nu se vor aduce.

Pretul.... Vine pe la ~2000 lei. Asta pentru ca transportul si vama se platesc, in Tara lui Papura Voda, cand aduci produse de afara, platesti de te usuci. Mai pun si ei adaos, 20% minim, altfel nu renteaza sa se chinuie, mai ales ca service-ul se face la ei sau mai rau, pe afara.

Oricat de tentante ar fi, datorita garantiei te pot lasa rece.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu, uite eu am sa intreb sambata direct pe reprezentantii nostri din Romania, e un eveniment Asus la care particip. Din cate imi spuneau pana acum, nu vor aduce.

Poate se mai schimba treaba.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu daca exista review complet inca, probabil doar preview-uri. @Deio Emil asa a spus. De-aia au si invitat jurnalisti din Romania la lansarea de la Paris.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Salutare. Am vazut ca Zenfone 2 este disponibil la PC Garage. Intr-adevar, e versiunea mai slaba dpdv caracteristici, dar e un start :)

 

http://www.pcgarage.ro/smartphone/asus/zenfone-2-ze500cl-single-sim-16gb-4g-black/

 

Cheers!

Edited by valentinobv
Link to comment
Share on other sites

Dual core-ul este varianta eca mai "slaba" a lui Zenfone 2. E listata si varianta quad-core ZE550ML, dar vad ca nu e disponibil. Mai e varianta cu 4GB Ram, dar aceea inca nu e nici macar in lista :)

Eu unul mai astept, sigur o sa apara toate ;)

 

Cheers.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca e varianta cea mai slaba. Dar ma intreb daca acel procesor Intel ar face fata cat de cat la cerintele anului 2015.

E frumos, si as vrea sa il iau pentru o fata, care il fol la facebook, jocuri gen chess si dastea, mai mult foloseste pentru poze

 

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Salve. Eu zic ca la ce il foloseste ea, n-ar trebui sa fie o problema ca este "doar" dual-core :)

Intr-adevar, telefonul este fain. Si eu am pus ochii pe el de cand a fost anuntat, dar vad ca doar acum incepe sa apara si pe la noi ;)

 

Cheers

Link to comment
Share on other sites

Pentru o fata ma interesez, ea vrea sa fie elegant...si camera buna, procesorul nu cobteaza ca ea dor pe facebook il foloseste si la poze, aaaa da mai joaca si chess.

Nu dau eu M8-ul.

Daca e sa il schimb, doar un S6 m-ar satisfacr

 

Trimis de pe HTC M8 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Similar Content

    • By Cristian Dinica
      Salut,
      Ce ați alege între Samsung S8 și huawei mate 10 pro? De ce?
      Credeți că o să primească curând update la android p?
    • By Sute Int
      Salut, imi caut un telefon la un pret sub 1599 (pret intreg fara reduceri). Ma intereseaza peroformanta cameriei si lipsa lagului, daca se poate sa ruleze si aplicatii / jocuri, 3D sau incarcate de efecte macar decent, este ok. Mersi de ajutor.
       
    • By Retrx Boy
      Salut doresc sa achizitionez un telefon bun sub 1500 de lei si am nevoie de ajutor din partea unor persoane mai informate.
      Cel mai mult ma intereseaza performanta telefonului.
      Multumesc in avans si astept recomandarile 
    • By candrei
      Salutare,
      Vreau sa-mi adaug inca 4gb / 8gb RAM la laptop-ul din titlu. Problema e ca nu stiu exact ce ar trebui sa aleg. Asa ceva ar fi ok? Cei de pe Softpedia zic ca da, puteti confirma?
      Topic-ul de pe Softpedia, in caz ca ajuta cu ceva, este acesta.
      Asa arata informatiile despre laptop legate de RAM. 
      Va multumesc in avans!
      Edit: am un slot liber pentru inca o placuta de RAM.  
      Edit2: apare vreo problema daca o placuta e de 4 si una de 8?

  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use