Clicky

Jump to content

Windows 10 Mobile - discutii generale


Recommended Posts

Microsoft a publicat specificatiile hard / soft dupa care sa se orienteze OEM-ii. La telefoane e ce se stia si pana acum, doar flagship-urile vor avea Continuum. La tablete apare ceva nou: tablete de 7" vor avea W10M, nu W10 desktop, ca celel de la 8" in sus si vor avea Continuum.

Link to comment
Share on other sites

Niste pareri (cu care sunt 200% de acord) despre cine, la ce si de ce ar putea folosi Continuum. Chestia aia de doar 99 USD.

 

The Case for Continuum - err... is there one?

 

Concluzia este ca (aproape) nimeni si pentru (aproape) nimic.

Link to comment
Share on other sites

E mana lui Nadella. Eu zic ca e imbunatatire mare de la plecarea cailor troieni. Alde Balmer si Elop. Insa si ei si-au dus aportul la ce e azi Microsoft pe divizia de mobile sau Xbox spre exemplu.

Venind de pe Nokia 1520 , Lumia 950 xl cred ca mi s-ar potrivi manusa. Aspect, specificatii, mărimea telefonului.

Blackberry Priv ...o struto-camila singura poate ce m-ar convinge sa cumpăr android.

iPhone. Telefon superb insa nu stiu ce ma retine sa cumpăr. Poate limitările impuse.

Samsung cu al lor android...o sechela psihica împotriva androidului.

Link to comment
Share on other sites

Cert e ca fanii WM nu mai au de ce sa se planga, acum au si terminale high-end. De dragul competitiei, sper sa aiba succes si sa le mai ridice cota de piata celor de la Microsoft, altfel nu stiu cand vor mai lansa Microsoft terminale high-end, daca vanzarile nu vor fi convingatoare.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt sceptic, dar poate sunt mai multi amatori decat credem noi. Preturile sunt similare unui iPhone sau telefon high-end cu Android, deci sistemul de operare va cantari cel mai mult in alegerea telefonului.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

Eu as da banii. Puterea de calcul se simte in aplicatii si jocuri. Nu e paleta foarte mare dar pe partea de aplicatii sunt mulțumit de Windows. Am client de torrent. Am card si posibilitatea de a salva unde doresc eu aplicatiile sau fisierele multimedia. Am full Office. PDF scanner...imi fac treaba decent. Pe partea de jocuri e jalnic. Per total as merge pe w10m si 950xl

Link to comment
Share on other sites

Mie personal imi cam place 950XL, in general; factorul hotarator e sistemul de operare, daca ma va convinge. Am fost utilizator de Windows Mobile candva si nu as zice nu la o revenire. ;)

Nu mai are nici o legatura cu vechiul sistem. Insa w10m are multe din atuurile ce le avea pe atunci Windows mobile. Diferenta acum o va face ca de obicei creare de aplicatii de bună calitate. Sunt aplicatii destule insa calitatea lor uneori e la ani lumina de ios sau android. Poate se schimba ceva acum . Edited by danielcarpo
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu mai are legatura, desi daca ar fi un Windows Mobile de-al vechi (la baza) dar updatat la zi, nu as ezita sa revin.

Eu ziceam doar asa, ca un nostalgic ce sunt. :D

EU zic ca-ti va plăcea.
Link to comment
Share on other sites

Poate la sfarsit de 2016 sau inceput de 2017 sa se merite sa cumperi telefon cu w10m,pe langa cateva aplicatii si ce iti baga pe gat microsoft care oricum nu le foloseste nimeni si poate suita de la google in rest nimic :/ nu mai fac greseala cu win8 cand a trebuit sa il vand dupa 2 luni si era atat de cautat incat l-am luat cu 2000lei si l-am dat cu 1000lei :) Iar cum mie nu-mi plac chinezariile de soft puse peste android(aka samsung,lg etc) voi ramane la Sony atat timp cat HTC sunt in "ciocolata" :)

Link to comment
Share on other sites

Nu cred . Din informatiile initiale. Dar Lumia se bazează pe al lor glance screen si bănuiesc ca e sistemul lor de a primi notificari. Ar fi fost util insa m-am obisnuit sa ating/trec peste partea superioara a telefonului si sa vad dc am notificari

Link to comment
Share on other sites

Evident ca vorbeam in cunostinta de cauza, am Nokia X care are Glance Screen. Are android ce-i drept dar are Glance si scrie Microsoft sub baterie deci sunt doar cu un picior cazut in pacatul offtopic-ului. :))

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use