Clicky

Jump to content

Samsung Galaxy S3 problem


Recommended Posts

Salut, am un Samsung Galaxy S3 si am o problema cu bateria... ma tine in jur de 7-8 ore si se descarca, am cumparat alta noua si se intampla la fel. Ce ar putea avea telefonu? E problema din el din sistem sau de la o componenta din telefon? Va rog sa ma ajutati cu niste sfaturi bune. Multumesc :)

 

Link to comment
Share on other sites

si eu cand aveam S3 se ducea repede bateria, am luat Battery Saver si mai tine cateva ore bune in plus ... dar daca stai mult pe el se duce repede bateria orice ai face, battery saver e bun pentru standby

Link to comment
Share on other sites

Conteaza cat SOT(screen on time) scoti.

De exemplu eu scot asa pe s5:

attachicon.gifScreenshot_2015-01-25-02-00-10.pngattachicon.gifScreenshot_2015-01-25-02-00-08.png

Fa si tu screenshot la timpul de la ultima incarcare si la SOT sa vedem cat scot , cand mai ai 10-15%.

Din 11 h stand by, 6 ai stat pe el? Sa presupunem ca te trezești la 8 dimineata. Jumătate din zi o petreci cu ochii în telefon...

Sunt lucruri mai utile de făcut în viata, și nu-ți strica nici vederea.

Link to comment
Share on other sites

Conteaza foarte mult ce faci in alea 7-8 ore in care stai pe el...la al meu ma tine in jur de 12 ore,dar trebuie sa umbli umpic si sa ii faci niste setari pentru a beneficia de cea mai buna autonomie a bateriei, incearca sa eviti antivirusurile pentru ca sunt tot timpul in functiune scanand dupa virusi, iar asta iti forteaza procesorul

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use