Clicky

Jump to content

LG G4 - discutii

soare

Recommended Posts

Culori șterse?

Hai că m-am distrat....

Din cauza culorilor interfeței pare că are culori șterse, dar în realitate are culori naturale. Ai încercat să vezi clipurile demo care sunt pe telefon?

Sent from my LG G3

Imi place ca dau like doar cei cu G3. S-o dam direct , fara subiectivitate. Fata de alte telefoane , G3-ul cam are ecranul slab. Au avut o strategie slaba punand ecran cu rezolutie QHD care l-a mai slabit fata de G2(la care culorile erau apropiate de AMOLED). In utilizarea de zi cu zi nu pare ca are culorile sterse , dar daca-l pui langa un S5 sau iPhone 6, se vad culorile mai intunecate , mai sterse. Nu inteleg de ce nu pot fi oamenii obiectivi fata de lucrurile pe care le au , de ce spun ca lucrul ala e cel mai bun , nu exista ceva mai bun si recomanda si la altii ceea ce au ei. Eu unul , m-am obisnuit deja ca la un subiect despre LG sa vad reply-ul lui Feri care contesta mereu afirmatiile negative despre G3. Nu toti pot sta cu G3-ul , nu il poti recomanda tuturor , G2-ul a fost altfel , se adresa mai multor categorii de persoane , inclusiv gamerilor , pe G3 nu poti sa te joci la fel ca pe un telefon FHD, mie nu mi-ar conveni sa ma joc o jumatate de ora Modern Combat 5 multiplayer si dupa sa-mi dea luminozitatea la minim pentru ca vrea sa raceasca procesorul care s-a incalzit din cauza ecranului QHD.

Diferentele dintre ecrane se vad doar in real-life , cand ai mai multe telefoane in fata.E normal sa spui ca telefonul tau te multumeste , dar dpdv obiectiv , ecranul este slab fata de alte flagship-uri din acelasi an si asta se vede doar intr-un test cu toate pe masa.

Edited by Scootch98

Scootch, aberezi cat cuprinde. Da, G3 nu are culorile unui telefon cu ecran AMOLED si nu are luminozitatea altor telefoane, masurata in nits. Insa culorile nu sunt sterse. Cum spunea si Feri culorile folosite de LG pentru interfata si icoane sunt sterse. Iar ca luminozitate te asigur ca poti vedea clar in lumina soarelui orice pe telefon cu o luminozitate in jurul a 80%. Daca nu trebuie sa dau telefonul la 100% luminozitate pentru a vedea perfect in lumina soarelui, atunci la ce imi trebuie luminozitate mai multa masurata in nits? Se vede ca nu stii nimic despre G3, pentru ca telefonul nu-ti da luminozitatea mai mica, ci nu te lasa sa o dai mai mare dupa ce se incalzeste. Cat despre lag, nu exista pe G3 de 3 GB cu Lollipop, pe KitKat l-am observat si eu.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Bine, Scootch, te las in continuare cu fantasmagoriile tale, sa-ti dea like cei care au avut toate telefoanele de care vorbesti, ca vad ca te supara cand dam like cei care avem G3 Te invit sa ne intalnim sa-ti arat lag-ul, culorile sterse si luminozitatea scazuta de pe G3-ul meu, poate asa revii cu picioarele pe pamant. Specificatiile puse pe hartie nu inseamna nimic.

N-am zis nimic de specs , n-am zis nimic de lag , ma deranjeaza ecranul si faptul ca insistati ca bateria e ok , nu prea e , e un downgrade fata de G2. Si normal ca n-a avut nimeni toate telefoanele si daca te uiti la o comparatie pe yt , nu se vede ca-n real-life.

Edited by Scootch98

I rest my case, e ca si cum as vorbi cu peretii. Ai dreptate, G3 are lag, culori sterse, baterie varza si luminozitate slaba. Imi cer scuze ca te-am contrazis noi care avem G3 pe tine care nu ai, dar stii ca G3 scade luminozitatea ecranului cand se incalzeste in Modern Combat 5

Scotch, eu zic să o lași baltă. Oamenii ăștia folosesc telefonul toată ziua, doar nu te aștepți să te poți contrazice toată ziua cu ei, tu neavând telefonul cu pricina. Dacă tu consideri că e un telefon slab și ei vin cu dovezi și declarațiile lor sunt cam la fel(toți având G3) nu ai ce spune, cel puțin nu aici, pe forum.

Dacă tot unii susțin că cunosc așa de bine G3 probabil știați că există și un meniu de unde se pot regla culorile și contrastul.....
Oare în acest screenshot ce este așa de șters? Si asa este, bateria este foarte slaba........chiar postasem aseara niste capturi.....

http://forum.mobilissimo.ro/index.php?/topic/1633-autonomia-smartphone-ului-sau-a-tabletei-tale/?p=97006

uploadfromtaptalk1427548276183.jpguploadfromtaptalk1427548284579.jpg

Sent from my LG G3

Eu ma uit acum dupa AMOLED , nu-ti dai seama decat daca-l ai in fata cum sunt culorile. Si spre deosebire dr G2 , bateria e chiar slaba. Ai prins 2 ore si ceva de ecran si 19 de utilizare ...pe G2 prinzi 5-6+ ecran.

Sper ca G4 o sa fie mai bun , poate nu mai pun panou QHD sau macar scot doua variante , cum face HTC cu M9 si M9 Plus.

Edited by Scootch98

Mi se pare normal cand vorbesti despre un viitor flagship sa vorbesti si de precedentul. G3-ul nu aduce prea multe in plus fata de G2(are chiar cateva minusuri) , spun doar ca cei de la LG ar putea face un G4 perfect daca ar scoate panoul QHD.

Edited by Scootch98

Oare ca fost posesor de Note 2 cu ecran super Amoled chiar nu știu ce vorbesc?

Am mai zis....nu compara G2 cu G3. Sunt 2 lucruri total diferite ;)

@Mihnea

Da, ai dreptate....dar nu pot să mă abțin când văd ce se debitează pe aici...si mai ales de persoane care nu îl dețin..

Sent from my LG G3

Și de ce sa vorbim de precedentul dacă nu îl deținem nici pe acela? În plus G4 nici măcar nu e lansat încât sa facem o comparație pertinenta. Cum ar fi sa ma duc eu, care dețin Nexus 5, sa ma iau la trântă cu cei de pe topicul lui Note 4 și sa spun verzi și uscate, eu care nu am avut niciun Note.

Propun sa închideti acest topic pana când apar ceva imagini și informații mai concrete. Atunci poate da fiecare frâu liber la ceea ce are de zis.

Oare în acest screenshot ce este așa de șters?

pe bune ?! :)) orice poza in screenschot se vede la fel daca faci de pe doua tel diferite... dar daca te uiti in realitate la ecran e altcumva ... pentru ca sunt display-uri diferite

g3 = ecran slab + lag dar specificatii bune

De închis nu îl închidem.....

Normal este ca comentariile pertinente să vină de la cei care dețin predecesorul. Oi fi eu mai subiectiv, dar dacă și @sp1tfire bate câmpii....atunci rămân doar la faza de a citi ce se postează pe aici....

Sent from my LG G3

@soare,

Ești din Timișoara? Dacă da, te invit să vezi cum merge telefonul meu ;)

Sent from my LG G3

Eu nu mai am ce comenta despre G3. Nu sunt reprezentant de vanzari LG si nici nu incerc sa conving pe cineva ca G3 e cel mai bun telefon. Cred ca am fost destul de obiectiv si cand am avut Samsung si acum cand am LG. Daca cineva care pune 5 minute mana pe telefonul prietenilor cunoaste mai bine telefonul decat cineva care il foloseste zilnic, ba mai mult, spune ca G3 e mai slab ca G2, doar din prisma bateriei sau a luminozitatii ecranului, atunci cred ca discutia e incheiata. Pe principiul asta orice jeg de AllView sau alta marca de 2 lei e mai bun, ca are ecranul mai multi nits.

Eu sper sa aibă ecran 8k....

Dar de ecranul de pe S6 ce zici, Scotch? E foarte luminos, contrast foarte mare și ecranul în sine consumă mai puțin ca un FHD (Sursa Răzvan). Eu sunt de acord că FHD e suficient, dar totuși deja exagerezi. O ții pe a ta de când a fost deschis topicul.