Clicky

Jump to content

Smartphone pentru clasa a VI-a

Recommended Posts

Sora mea este clasa a VI-a si a terminat semestrul cu o medie mare, 9,67. De aceea doresc sa-i cumpar un telefon:

- pretul in jur de 400-450 lei;

- LG sau Sony, poate si Htc, dar poate sunt si alte pareri;

- cum este doar clasa a VI-a, nu cred ca-l va folosi intens, ceva joculete, poze si vreau sa-l tina cel putin 2 ani;

- ma gandesc la un SH.

A luat media 9,67. Crezi că merită un Allview? Dacă rămânea repetentă, da, îți înțelegeam sfatul.

Dar una suta de ieuroi merita domnișoara pentru telefon, sa crească bugetul apoi mai vorbim. :P

Sent from my iPlaca using Tapatalk

@Mihnea,sa zicem doar ca am avut o pasiune pentru note mari. Poate chiar o disperare...recunosc ca am avut și note puse pe ochi frumoși (doar au de ce...) dar nu toate. :D Știm cu toții ca dacă ești luat de bine, nu vei avea probleme. Pentru liceu, la admiterea aia, am avut 9.26...:D

@Sebi,da. Nu am fost șef de promoție. Am fost al doilea după o colegă de acuma. Problema e ca eu mi-am găsit alte pasiuni în vreme ce ea a refuzat sa treacă de pragul ala psihologic de la nota 10 și încă e disperata. Va termina clasa a 12a cu 10.00. Eu voi avea per total, în liceu, undeva la 9:20...:D

Nu, poate doar L90. Pana la urma i-ar trebui ceva cu blitz...e fata , sigur face poze. Si cu camera fata , selfie inca mai e la moda.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Edited by Scootch98

Legat de note si rasplata: eram prin liceu si intr-o seara, cand, ca tot romanul patriot si UTC-ist, ascultam Europa Libera, era subiectul Bacalaureat. Nu mai stiu cine de la acel post de radio povestea, legat de cadouri pentru luat Bac-ul, care mergeau pe vremea aia pana la cheile unei Dacii, ca el, cand a luat Bac-ul, intr-un sat fiind, cand a ajuns acasa, l-a intrebat tatal sau: "L-ai luat ?" "Da". "Bun, acum du-te si adu vacile de pe deal."

Legat de telefon: pe ea ai intrebat-o ? E fata, viitoare femeie ;)

Legat de note si rasplata: eram prin liceu si intr-o seara, cand, ca tot romanul patriot si UTC-ist, ascultam Europa Libera, era subiectul Bacalaureat. Nu mai stiu cine de la acel post de radio povestea, legat de cadouri pentru luat Bac-ul, care mergeau pe vremea aia pana la cheile unei Dacii, ca el, cand a luat Bac-ul, intr-un sat fiind, cand a ajuns acasa, l-a intrebat tatal sau: "L-ai luat ?" "Da". "Bun, acum du-te si adu vacile de pe deal."

Legat de telefon: pe ea ai intrebat-o ? E fata, viitoare femeie ;)

Seamănă mult cu povestea unui fost profesor. După ce a luat bac-ul, ta-su nu o vrut sa îl lase sa meargă mai departe...

• 2 weeks later...
  • 3 weeks later...