Clicky

Jump to content

Cel mai bun Curier din Romania ?

Recommended Posts

Banuiesc ca toti ati trimis vre-o data un colet ... 

As vrea sa livrez ceva cu plata ramburs, si mie pana acum mi s-au parut cei mai buni cei de la Cargus.

Am trimis si prin Fan curier ... dureaza ceva, odata am dat comanda de curier, a uitat sa vina in ziua aia :)) , m-a prins weekendul si asa am pierdut 3 zile degeaba.

Pana acum prin Cargus doar am primit colete, nu am expediat. 

Cam cat m-ar costa sa expediez un colet cu plata ramburs, mai multe de 20 lei ?

Prin tocmai e 20 de lei cu Fan curier (dar ei se lauda ca e gratis), Fan ciurier nu lucreaza si sambata, cargus lucreaza si sambata

Alte recomandari ? inafara de posta romana :)) sau poate am gresit eu ceva in ceea ce am scris mai sus.

De primit am primit cam cu toate și n-am avut probleme. De trimis am trimis doar cu poșta română și cu atlassib-ul dar a fost ceva fără ramburs la atlassib. Cu poșta a costat undeva la 10 lei transportul și rambursul a venit la aproximativ o săptămână după ce coletul a ajuns la destinație. N-am avut probleme cu colete pierdute, lovite, etc.

Dacă fan sau ceilalți cer prea mult este și poșta o soluție. Depinde și ce valuare are produsul trimis.

Buzău vreo 90 de RON.

asa mult ?! .... eu cu tocami.ro plateam 20 de lei, tot

Din ce am gasit eu acum pe site la cargus treaba sta cam asa :

F_r_titlu.png

eu inteleg ca transportul costa 12.35 lei + 10 lei + 1% valoare ramburs.

sau pot alege prin metoda prin cont colector, adica ei preiau banii de la destinatar, si imi baga mie bani intr-un cont, ar costa 12.35 lei + 5 lei.

Cargus e de toata jena, cel putin la mine in oras..
Angajatii de la fan curier is foarte de treaba, depinde din ce oras esti...
Daca aici in Satu Mare cargus e cel mai de cacao serviciu, poate in bucuresti e cel mai bun...

Lols! Cel mai bun curier vă jur că e DHL. Trebuie doar să îți permiți să îi folosești.

Topicul ăsta nu-și are rostul. Se închide.

Sau se mută pe... Marte.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Pana la urma care este scopul acestui topic?

Intrebarea e la fel cu "cel mai bun laptop din lume?" "Cel mai bun telefon din lume?" si putem merge la nesfarsit asa.

Nu exista cel mai bun curier.

Fiecare din ei are greseli. Chiar si cei mari internationali.

Daca doar discutati fara o baza anume, nu ajungeti niciunde. Probabil ar trebui sa il inchid, pentru ca nu vad rostul lui. Dar mai astept putin pana la amiaza si vad ulterior.

te-a mancat acest topic :))

daca nu-ti convine titlul schimba-l in Ce curier sa alegem ? sau inchide-l daca vrei

sincer nu-mi dau seama cu ce incurca sau cu ce dezinformeaza acest topic, acum esti mai multumit ? :)) .... 

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Who's Online (See full list)

There are no registered users currently online

• Create New...

Important Information

Terms of Use