Clicky

Jump to content

Acumulator extern


Recommended Posts

Am nevoie de sfaturi in legatura cu o baterie externa. Ce-mi recomandati? 

 

Buget ~100 RON? Dar puteti sa-mi spuneti si ceva pana in 200 (poate prind promotie, am un gift card). 

 

As vrea ceva care sa poata sa-mi incarce telefonul de 2 ori macar.

Link to comment
Share on other sites

Am uitat să precizez că mă interesează să fie de la eMag :P.

Am auzit că se gaseste bateria aia Xiaomi Mi în benzinării la 50 de lei. Nu știu dacă e adevărat. Trebuie să văd pe unde avem benzinarii OMV parcă în Timișoara. 😃

Link to comment
Share on other sites

Sunt sigur că n-ai să găsești tu baterie Xiaomi în benzinării și mai ales la 50 de lei. 50 de lei e în China direct de la Xiaomi, la noi e dublu pentru că... România.

Și totuși, nu că aș fi fan Xiaomi (deloc :)) ) dar cea recomandată de mine e cea mai bună opțiune dar din păcate nu este la eMag... Și mai faină și convenabilă la preț e cea de 16.000 de mAh dar trebuie să aștepți 30 de zile... 

http://www.pandawill.com/original-xiaomi-power-bank-5v-36a-16000mah-for-smartphone-tablet-notebook-p95222.html

Edited by Liviu Rosca
Link to comment
Share on other sites

Cat de buna este aceasta baterie Xiaomi? Ca acumulatorul extern Samsung este o gramada de bani, adica peste 200 de lei si are 9000mAh si parca nu as da atata totusi. Si reali din 10400mAh aia cam cati or fi la inceput ?

 

Cum se incarca? Cu mufa sa sau trebuie incarcator separat ?

Link to comment
Share on other sites

Se incarca prin usb, la fel ca si telefoanele. Are atati mAh cat zice. Daca iti comanzi din China, cu 30 de dolari iei Mi PowerBank de 16.000 mAh.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cred ca este de ajuns asta. Nici sa fie prea grea ca si aceasta are 250 de grame parca.

De pe Aliexpress sau ceva de genul cum imi pot da seama ca e fake sau originala? Ca poze poate pune oricine cu una originala si sa trimita fake :)). Stiu ca sunt cateva diferenta, dar care se observa cand o ai in mana..gen bagat un cod razuit la ei pe site, introdus ambele capete si nu ar trebui sa se aprinda toate becuri (la cel fake se aprind), dar fiind la distanta nu poti verifica asta.

 

 

Chestia aia mica albastra o primesti in cutie? Ai vreo idee?

 

 

post-111-0-51889200-1421802957_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pe aliexpress după calificative, ca pe okazii. Magazinul acesta de exemplu cu 40.000 de calificative 99,3 pozitive spune totul.

http://www.aliexpress.com/store/feedback-score/311331.html

Bateria are fizic capacitatea care scrie pe ea insa se pierde maxim 10% prin circuite, cabluri, etc. E normal și la orice baterie se va intampla asta.

Chestia aia albastra nu cred ca o sa o primești, depinde de unde cumperi. Xiaomi tin costurile scazute si nu pun accesorii inutile in pachet.

Link to comment
Share on other sites

Vrea cineva sa-si cumpere Xiaomi PowerBank? Eu voi comanda de pe dx http://eud.dx.com/search/Xiaomi,dar ca sa fie transportul gratuit trebuie sa comand de 30 de dolari, iar bateria externa costa sub 30 de dolari si nu ma incanta nimic altceva de pe site-ul lor. Daca vrea cineva sa ia ceva de pe dx, preferabil din Bucuresti, sa ne intalnim sa va dau produsul, comand eu pe cardul meu si imi platiti exact pretul produsului cand ne intalnim.

 

P.S. Nevermind, pretul era in euro, deci ma incadrez la free shipping. :)

Link to comment
Share on other sites

Da, ca in teorie ar fi destul, daca e originala. E bine ca pot afla la sigur daca e originala, introducand codul de pe sticker pe site-ul xiaomi. Daca e fake, banii inapoi de la PayPal

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bateria a sosit. Pare originala, am incercat sa verific la ei pe site codul de pe sticker, dar partea proasta e ca n-au versiune in engleza, iar captcha e in chineza O incarc si de maine o pun la treaba.

post-23-142358403653_thumb.jpg

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Sp1tfire sa ne spui cum este. Mi.as lua si eu dar sunt in dubii dacă sa plimb incarcatorul dupa mine sau o astfel de baterie :)). Plus ca incarcatorul incarca mai repede Note 4-ul.

 

Sunt și eu interesat de aceasta baterie, dacă știam... vroiam si eu plus ca sunt din București..dar n.am fost pe faza :))

Link to comment
Share on other sites

Totusi eram curios de acest Xiaomi,cred ca e cel mai ok calitate-pret-capacitate, cat de ok e.

Momentan nu. Am o perioada în care ma tine 2 zile deoarece sunt mai mult cu munca. Sunt in dubii, dar cred ca mai ok e sa iau incarcatorul dupa mine ca nu stau fără priza mai mult de 5 ore. (PS: cine vrea asigurari sa apeleze la mine :)) )

Link to comment
Share on other sites

Eu am full casco! La mașină de zece ani...7200 euro sumă asigurată. 106 euro pe trimestru.

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use