Clicky

Jump to content

Discutii despre Note 4


Recommended Posts

design'ul se pare ca nu o sa fie cu muult diferit fata de note 3, dar pentru mine nu e un lucru rau ca note 3 imi place foarte mult cum arata, si se pare ca nici pe partea de hardware  nu o sa avem parte de ceva wow... DAAAR sa dea naiba la touchwiz'ul ala nu mai lucreaza nimeni ? adica e la fel de la S1 , dupa atatia ani inca nu au venit cu nimic nou?! pun si ei acolo o culoare 2 in plus la iconite si gata touchwiz'ul 2014 , asta deja incepe sa ma enerveze si sincer chiar ma asteptam sa-l schimbe radical anul asta .

Link to comment
Share on other sites

Va fi tot cu KitKat. Nu au cum sa lanseze un telefon cu 5.0 mai repede ca Google. Pentru ca Nexus nu ar mai avea acelasi impact. Plauzibil cu 5.0 ar fi daca Google nu planuiesc telefon, probabil ultimul mohican Nexus :))

Link to comment
Share on other sites

Ne agităm degeaba, lag-ul va fi prezent si la note 4.

Ce dracu, doar e marcă înregistrată, Samsung Touchwiz-ul Lag. E un brand deja.

In altă ordine de idei, s-a aflat unde si la ce ora se va transmite lansarea?

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ati vazut pozele facute cu senzorul Sony de 16mp cu OIS de pe Lenovo care e posibil sa fie si pe Note 4

http://www.phonearena.com/news/Camera-samples-from-the-Vibe-Z2-Pro-show-what-to-expect-from-the-Note-4-shooter_id60029

 

Mi se pare un mare plus. Pozele cu S3, S4, Note 3 ieseau miscate noaptea..foarte greu realizai o poza ok. Acum parca stau altfel lucrurile cu OIS si daca este acelasi senzor. Pozele pe timp de noapte sau intuneric chiar arata bine

Link to comment
Share on other sites

E Samsung. Chiar zice cineva in link-ul dat de tine ca pana acum leak-urile ziceau senzor Sony, acum Samsung. Acum, ca o fi la baza senzor Sony sau dupa licenta Sony, peste care a venit Samsung cu tehnologia proprietara ISOCELL, nu stiu. Peste tot zice "Samsung's proprietary tehnology ISOCELL". Dar cred ca asta e IN senzor, nu ceva adaugat PESTE senzor. De aia cred ca senzorul e Samsung.

 

Si era normal sa fie ISOCELL, era anormal ca, la cat au fost de laudate rezultatele de pe S5 sa ramana doar pe S5. Mai poate fi ceva: OIS sa nu-l fi putut imperechea cu succes cu acest senzor si sa foloseasca Sony, dar nu ISOCELL, iar articolul sa deduca pe cale logica (parere pe care o impartasesc si eu) ca, daca au folosit pe S5, vor folosi si pe N4.

 

Dar hai ca mai sunt 24 virgula ceva ore si aflam :D


Oricum, din cate tin minte, camera de pe Note a fost tot timpul in fata celei de pe S.

Link to comment
Share on other sites

Razvan e intr-o continua cursa de shoppingareala Samsung, pe care inevitabil o va pierde. Razvane, nu te-ai plictisit sa bagi bani in fiecare an pentru upgrade-uri minore? Samsung ar trebui sa te premieze sau sa-ti faca abonament pentru fiecare varf de gama.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nu baga mana in foc ca te arzi :P Si Note 3, fara root si ROM custom, daca dezactivezi ce poti din Settings-App Manager si ii pui Nova Launcher se misca mai bine ca Nexus 5. Si autonomie dubla.

Nexus 6, e alta poveste :D

Link to comment
Share on other sites

Eu de obicei imi iau telefoane la 2 ani sau mai mult, nu cumpar la 6 luni sau un an, deci era exclus S5. Ma tenteaza posibilul Nexus de la Motorola. Astept pana in decembrie oricum, pentru ca atunci imi expira perioada contractuala si pot lua telefon la prelungire.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Eu am de ales intre Septembrie si martie fiindca am doua prelungiri. Problema cea mai dificila este ca apar note 4 si nexus 6 si nu stiu ce sa aleg. Oricum in mod sigur astept pana in martie ca sa mai scada preturile fiindca dupa lansare vor fi coca rau

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use