Clicky

Jump to content

Nexus vs Sony


Recommended Posts

Salut,

 

Aș aprecia dacă m-ați putea ajuta cu un sfat.

Sunt nemulțumit de camera de la al meu Nexus 4 și m-am gândit să îmi iau un Sony Z1 sau Z2.

N-aș vrea să dau mai mulți bani decât un Z2.

 

Specificații minime pe care mi le doresc: procesor quad, minim 2 GB ram, cameră bună, memorie internă >8GB; restul nu prezintă interes pentru mine (versiune Android etc.)

 

Am nevoie atât de partea foto cât și video pentru blog.

 

Vă urmăresc atât forumul cât și FB cu interes și recomandările au fost mereu pe măsură.

 

 

Mulțumesc și aștept feedback.

 

 

P.S. La Sony m-am gândit eu dar dacă aveți și alte idei ... nu ezitați.

Link to comment
Share on other sites

Dacă e să iau z2-ul probabil că da :) Deși sunt deja magazine care îl au între 1600 și 1700 dar parcă n-aș da atâta pe un telefon. Mi-am setat eu un prag de 1500.

Link to comment
Share on other sites

Pentru blog personal (poze), video blog (ce îmi doresc să dezvolt) ... nu e nimic profi dar aș vrea să ofer o calitate decentă a pozelor/video.

Am Nikon D3100 dar nu l-aș lua după mine peste tot.

 

Mobilitatea e cuvântul cheie și m-ar interesa dacă din punctul vostru de vedere s-ar renta să schimb un Nexus 4 pe un Z1 sau Z2 de la Sony.

Edited by Mortu
Link to comment
Share on other sites

Ultimul lucru pe care vreau sa-l fac e reclama. Pe profilul meu am pus blogul. E personal de info-tainment + rds. Am avut tentativa de vlog cand filmam din masina dar nu a tinut mult. Idei am, urmeaza sa le pun in practica doar (readuc si filmarile din masina ca am multi actori la Oradea). Daca tot vreau sa fac ceva, am zis sa incep macar cu o camera decenta (nikonu) si cu un telefon care la nevoie sa presteze decent.

Link to comment
Share on other sites

Z2 il am de cateva zile sunt foarte multumit de el :X, daca nu te prea intereseaza  specificatii. Vrei doar poze/video htc one m7 ii ok sau daca vrei la un pret si mai mic Sony z am avut o perioada destul de lunga acest telefon si nu ma dezamagit :)

Edited by Vali Condoros
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Revin la acest topic în ideea de a scoate în evidenţă cât de dificil e procesul de a găsi un telefon pe care să nu regreţi ulterior că l-ai luat.

După discuţia pe forum evident că am mai vorbit cu prieteni de a mei care le au cu telefoanele şi într-un final m-am decis la un S4 (mai era în discuţie şi iphone 5 la un moment dat, s5 mini, s4, etc).

Consider că îmi va satisface nevoile şi îl voi lua undeva la 1000 lei dacă nu puţin sub.

Nexus-ul l-am vândut ieri şi azi mâine îmi iau S4.

 

Trebuie să recunosc şi faptul că sony-urie cam ţin de preţ !

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use