Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut, în primul rand ai nevoie de root (pierzi garanția) iar mai apoi de xposed framework, îl găsești pe google.

L-ai instalat și intri în el, prima dată dai click pe "framework" și după aia pe install, după ce ai instalat ce era de instalat, dai click pe "download" (poza nr 1), și cauți în bara de căutare "gravitybox" scris legat, o sa îți dea mai multe rezultate, dacă ai android 4.4+ selectezi varianta ce are în paranteza kk, precum în poza nr 2.

Instalezi gravity box și intri în el, dai click pe "Display tweaks", (poza nr 3), după aceea dai click pe "screen off efect" (poza nr 4), selectezi "Fade", va trebui să-ți apară precum în poza nr 4, zona încercuita.

Gata, dai si un restart și ai terminat treaba.

Dacă nu funcționează, instalează Xblast tool în locul lui gravity box (tot în xposed framework îl găsești, la secțiunea download).

După ce l-ai instalat, intri în el și dai click pe "visual tweaks" (poza nr 5), cauți "CRT Screen-off effect" (poza nr 6) și selectezi "Fade".

Dai un restart și ai terminat.

Baftă!

post-11625-141703893973_thumb.jpg

post-11625-141703894548_thumb.jpg

post-11625-141703895568_thumb.jpg

post-11625-141703896438_thumb.jpg

post-11625-141703897152_thumb.jpg

post-11625-141703897854_thumb.jpg

Salut, am vazut in acest videoclip Review Accesorii Gotta de la Mobiledirect.ro:

acel efect de inchidere a lui galaxy s4 ca pe lg g2. Retro tv parca ii zice. Cum o pun si eu?

Unde gasesc si eu stikul din clip pe mobiledirect? Un link ceva?

Multumesc...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Mie mi-au mers toate pe 4 divice-uri diferite.

Poate ar trebui sa ruleze din memoria interna, nu de pe card, nu stiu ce sa zic.

In plus nu mai folosesc butonul fizic ca sa pun pe sleep telefonul, asta îmi place cel mai mult. Reduce the stress of power button.

Acum nu mai folosesc efectele de inchidere, dar se poate ca unul dintre ultimele update-uri sa fi creat ceva probleme in acest sens pe anumite device-uri.