Clicky

Jump to content

Rock Party

barbosanu

Recommended Posts

Nu prea ma mai omor dupa Metallica, dupa ce l-au cooptat pe Sepulturist. Si-au schimbat si stilul. Ultimul album intreg pe care l-am ascultat a fost Reload. Ultimele doua habar n-am cum suna, am ascultat ceva single-uri de pe ele si nu m-au coafat.

Sent from my LG G3-D855

• 4 months later...

Nu prea ma mai omor dupa Metallica, dupa ce l-au cooptat pe Sepulturist. Si-au schimbat si stilul. Ultimul album intreg pe care l-am ascultat a fost Reload. Ultimele doua habar n-am cum suna, am ascultat ceva single-uri de pe ele si nu m-au coafat.

Sent from my LG G3-D855

informatiile tale sunt incorecte de tot...

nu e sepulturist... e black sabathist... de-al lui ozzy.

sepulturistii sunt brazilieni. asta e american get beget! non habla espanol deloc.

o venit in metallica in 2003

pe albumul lansat de metallica in 2003, robert n-a avut nici o contributie, bassul fiind inregistrat de producatorul formatiei. "The St. Anger sessions also mark the only time Rock actually played when the music was being recorded, filling in for the departed bassist Jason Newsted." - link pentru conformitate https://en.wikipedia.org/wiki/St._Anger

albumul a fost o porcarie maxima!

death magnetic... urmatorul album a fost o porcarie... mai putin grava...

asadar nu-l acuza pe robert de stilul trupei pentru ca, te asigur, are prea putin de spus in ceea ce priveste stilul si modul de inregistrare (vezi exemplul lui jason a carei linie de bass a fost scazuta extrem de mult pe ... And Justice for All - vezi cum ar fi sunat albumul cu bass lasat sa sune corect in link youtube)

asteptam albumul de anul asta....

Da, informatia referitoare la sepulturist e incorecta. Nu stiu de ce am ramas cu ideea ca ala a fost sepulturist. Probabil din cauza look-ului. In rest, orice album de la Reload incoace e o mizerie in opinia mea. Nu stiu de ce si-au schimbat stilul si nu ma intereseaza. N-am zis ca "sepulturistul" ar fi cauza.

Sent from my LG G3-D855

Cred că știu eu răspunsul la întrebarea asta. De fapt, sunt două.

Primul este foarte simplu: au îmbătrânit. Nu poți performa la orice vârstă. Nu în toate activitățile. Hagi nu mai e în teren, nu-i așa?

Al doilea motiv este acela că un dement care s-a sinucis și bine a făcut, a inventat el noul rock.

De atunci, cam toate trupele au intrat într-o zonă de incertitudine, nu prea mai înțelegeau ce trebuie cântat, ce mai cere publicul, etc.

Acum omul e liniștit în nirvana lui acolo unde-o fi.

Ducă-se învârtindu-se!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

• 3 weeks later...

@DTTR N-auzisem de druizii astia pana acum, dar suna bine. Nu prea ma impac eu cu grohaielile, cum de altfel nu ma impac nici la Therion sau Haggard, dar overall suna bine.

Sent from my LG G3-D855

Da, sună bine.

Peste 40 minute, Tarja.

Plăcere pentru urechi. Lipsă toată de grohăieli.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Hai și un medalion de când era cu Nightwish. Fain mix! Non stop mix...

Mă bucur că am prins concertul.

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

• 2 weeks later...

cea mai tare piesa din ultimii ani.

recomand vorbitorilor DE ENGLEZA VULGARA.

3 scenarii incredibile! INCREDIBILE!

• 2 months later...
  • 3 months later...

Faină lucrare.

"Decât" că e playback.

Argumentez:

Chiar și guriștii când fac playback mai ating o coardă o cinea...

Argument principal...

Când asculți piesa auzi câteva instrumente... Vă dați seama că dacă erau cincizeci de tiboșari nu auzeai o singură tobă. Nu se poate face sincronizare. La fel cu o sută de "ghitariști"... La fel cu o sută de basiști.

La voce, într-adevăr se aud mai multe voci...

Nu ai soluție tehnică să înregistrezi atâtea surse... Da, poate reușești să faci simultan zeci de înregistrări pentru fiecare instrument în parte și apoi să le aduni... Dar cacofonia ar fii maximă.

Concluzia: evenimentul a fost live și a sunat ca porcul...

Clipul prezentat e playback...

Dar e cool.

L-am postat și eu.

sent from my rocket-of-a GPhone powered by se7en (CosmicOS) and using Tapatalk.

• 4 weeks later...