Clicky

Jump to content

Recommended Posts

• Replies 2.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Fii român. Otrăvește fântâna. Arde recolta. Fugi în pădure. Votează multiplu. Bate-te pentru tigăi. Emigrează.

Probabil nu mergea Chromecast pe el și s-a supărat omul

Tareeeee....   Trimis de pe al meu Redmi Note 2 folosind Tapatalk

Posted Images

O sa le iasa optimizarea dupa mai multe cicluri. Ganditi-va ca 4.0 trebuia sa fie the shit cu privire la interfata, la fluiditate, dar de-abia de la 4.3 sau 4.4 au reusit sa fac asta. Problema e ca marea majoritate nu are timp sa astepte atat. Am un coleg care a spus ca urmatorul lui telefon de fitze va fi un iPhone (are un Nexus 4 acum).

Lasa ca nici iPhone-urile nu-s stralucite cand vine vorba de update-uri. Cel mai bun soft e ala cu care vine din fabrica, pe masura ce primesc update-uri se transforma intr-un melc.

Sent from LG G3-D855

Păi poate fac intenționat ca vechile modele să fie puțin mai leneșe. E un motiv în plus (alături de bateria încorporată) de a schimba iphone-ul cu unul nou. Pentru că decât să dai 100 de dolari să schimbi bateria și să ai același telefon leneș, mai bine dai 300 de dolari pe unul nou la abonament. win-win pentru Apple și operatori. :D

Nu stiu daca fac intentionat, dar probabil sunt mai multe motive pentru care update-urile iti transforma telefonul in melc: dezinteresul producatorului in a optimiza softul pentru telefoanele mai vechi, timpul mai scurt de lucru pentru un update ulterior, fata de softul initial care se presupune ca e testat intensiv etc.

Sent from LG G3-D855

Si pentru faptul ca nu l-am mai tachinat de mult pe Innoxius, cel mai tare comentariu la articolul despre cum un telefon Nokia i-a salvat viata chinezului care s-a trezit cu zidul peste el. 

"The real story here is that someone actually found a use for a WindowsPhone."  :D

Eu cand va zic e bune spre foarte bune, nu ma credeti. Treaba voastra :D

Si ca sa vedeti ca aveti si voi dreptate (asa, 5 secunde), aflati ca pe nevasta-mea nu a convins-o. Nu-l mai vrea. Cica tot featurephones e mai bun.

1. Oamenii sunt nemulțumiți că Dorel 2 e mai slab ca Dorel 1. E ca-n realitate, al 2-lea Dorel strică ce a făcut primul Dorel în 3 zile. :))

2. Asemănări. :))

post-13813-0-77552900-1432758008_thumb.png

post-13813-0-53308400-1432758016_thumb.png

78cf31a942df11d4bdfddb97b9ad56ba.jpg

Deci faza asta e mortala [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone 5s with ios 8.3 non-jail using Tapatalk   

Nu e o ofensa pt cei din vaslui [emoji6]

Sent from my iPhone 5s with ios 8.3 non-jail using Tapatalk   