Clicky

Jump to content

Sony xperia E1/E3 vs Nokia Lumia 630


Recommended Posts

Dacă chiar ai nevoie de bliț și de o cameră frontală (slabă oricum) atunci du-te și cumpără-ți E3  ,dar dacă nu , 630 fară nicio îndoială . 

Iar E1 nici nu se pune în discuție este prea mic .

E3 cât și 630 au Snapdragon 400 , doar că Sony-ul are 1 GB de RAM față de cei 512 a lui 630 ,dar asta nu este un motiv să nu îl iei deoarece , rulează destule jocuri și cu o cantitatea mai mică de RAM ,dar este alegerea ta . 

Dacă vrei customizare du-te pe E3 dar dacă vrei doar să funcționeze bine ,atunci cumpără 630-ul .

Link to comment
Share on other sites

Eu am un Nokia de vreo 3 saptamani. E drept ca nu este un 630, ci un 625. Aveam de ales insa dintre cele doua si am ales 625 pentru ecranul mai mare, camera frontala si blitz. Deja a ajuns in service pentru ca nu mai mergea microfonul si in difuzor aveam un brum puternic. In schimb ruleaza f bine sistemul de operare. Altii nu prea au avut probleme cu Nokia si s-ar parea ca eu am avut ghinion. Chiar si asa daca as avea de ales cred ca as alege tot Nokia. Am avut Android, este mai dezvoltat, sunt mai multe aplicatii, insa este mai instabil. Fostul meu Android avea 1 GB Ram, 625 are 512 MB Ram si diferente nu prea se simt.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use