Clicky

Jump to content

A auzit cineva de Edward Maya?


Alexandru Cristian

Recommended Posts

S-a lansat in 2009 cu piesa Stereo Love, dar din pacate are sprijin 0% in Romania. Afara, are un succes extraordinar. Videoclipul de pe YouTube care apartine melodiei Stereo Love, este cel mai vizionat video care se afla in contul unui roman.

Link to comment
Share on other sites

Am auzit, dar nici macar el nu se promoveaza in Romania, asa ca nu vad de ce ar face-o altii. Din cate stiu nu locuieste in Romania, are un relativ succes in strainatate, asa ca nu-i plang de mila. Ca el avem tone de artisti care stiu sa faca muzica pe calculator.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Am auzit, dar nici macar el nu se promoveaza in Romania, asa ca nu vad de ce ar face-o altii. Din cate stiu nu locuieste in Romania, are un relativ succes in strainatate, asa ca nu-i plang de mila. Ca el avem tone de artisti care stiu sa faca muzica pe calculator.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

 

Tin sa te contrazic total. In primul rand el incearca sa intre cat de mult poate pe piata romaneasca (dar, datorita unor conflicte cu CAT Music, i-a fost interzis "publicul romanesc"). In al doilea rand, daca o sa asculti piese ca Desert Rain de exemplu, iti vei da seama ca, calculatorul (scuza-mi cacofonia) este ultimul instrument care l-a folosit. Promoveaza extrem de mult afara Romania si nu in ultimul rand instrumentele muzicale romanesti. Spun toate astea cu certitudine, pentru ca vorbesc des cu inginerul de sunet din echipa lui, il cunosc de ceva timp. Si, ba da, locuieste la Bucuresti.

Link to comment
Share on other sites

Da , stiu doar doua melodii de la el "stereo love" si " this is my life" . Il ascultam in 2010 cred , aveam un nokia x3-00(iubeam telefonul ala) . Chiar daca are sprijin 0 , nu trebuie sa fie cunoscut . Oamenii cunoscuti sunt ocupati , nu au timp de ei , familie etc. Poate asa ii place , cine stie cate contracte/invitatii a refuzat , cat timp produce cat are nevoie , nu il intereseaza "faima" + am vazut ca comentariile de pe youtube , il lauda multi straini , deci e apreciat , dar nu de romani . Daca te duci la un videoclip cu salam o sa vezi ca are mai multe views , asta-i romanul :| , cand isi ia telefon/tableta/boxe etc. testeaza sa vada cum se aude maneaua .

Edited by Scootch98
Link to comment
Share on other sites

Am auzit, dar nici macar el nu se promoveaza in Romania, asa ca nu vad de ce ar face-o altii. Din cate stiu nu locuieste in Romania, are un relativ succes in strainatate, asa ca nu-i plang de mila. Ca el avem tone de artisti care stiu sa faca muzica pe calculator.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

 

 

Tin sa te contrazic total. In primul rand el incearca sa intre cat de mult poate pe piata romaneasca (dar, datorita unor conflicte cu CAT Music, i-a fost interzis "publicul romanesc"). In al doilea rand, daca o sa asculti piese ca Desert Rain de exemplu, iti vei da seama ca, calculatorul (scuza-mi cacofonia) este ultimul instrument care l-a folosit. Promoveaza extrem de mult afara Romania si nu in ultimul rand instrumentele muzicale romanesti. Spun toate astea cu certitudine, pentru ca vorbesc des cu inginerul de sunet din echipa lui, il cunosc de ceva timp. Si, ba da, locuieste la Bucuresti.

 

PS: Piese ca That`s my Name (Akcent), Happy for You (Liviu Hodor), Tornero (Mihai Traistariu, participand la EuroVision si ocupand locul 4) sunt compuse de el.A stat mult timp in spatele multor artisti renumiti.

Mie-mi place asta. :D

 

 

Vorbeam de promovarea in Romania si vice versa, promovarea Romaniei. La 3:00 poti vedea steagul Romaniei pe umarul inginerului de sunet. Asta imi place la ei in special...oriunde ar ajunge nu uita ca sunt romani.

Link to comment
Share on other sites

Andra are frate ? 

Sincer nu-mi pare rău de Maya ăsta  că nu moare de foame iar muzica lui nu mă atrage deloc ,e prea comercial atât el cât și mizieriile promovate în țara noastră .
Și nu e ca și cum nu aș fi deschis la muzică nouă ținând cont că ascult de la rock ,rap (mai mult cel vechi),pop pâna la muzică electronică ,dar ce se promovează acum nu mă atrage deloc ,nu are vreun mesaj prea bun și nici măcar nu sună neapărat bine .

Link to comment
Share on other sites

Andra are frate ?

 

Sincer nu-mi pare rău de Maya ăsta că nu moare de foame iar muzica lui nu mă atrage deloc ,e prea comercial atât el cât și mizieriile promovate în țara noastră .

Și nu e ca și cum nu aș fi deschis la muzică nouă ținând cont că ascult de la rock ,rap (mai mult cel vechi),pop pâna la muzică electronică ,dar ce se promovează acum nu mă atrage deloc ,nu are vreun mesaj prea bun și nici măcar nu sună neapărat bine .

Nu te atrage pe tine, ok, este părerea ta și desigur gusturile nu se discuta.
Link to comment
Share on other sites

E greu cu promovarea în România dacă nu a avut relații și s-a mai și contrat cu CAT Music. Din păcate la noi încă funcționează cumetria în lansările artiștilor. Sunt atât de scârbit de pro TV, cred că toate neamurile lui Măruță sunt pe acolo și ai naibii toți au succes în muzică deși sunt afoni total. Să mă contrazică cineva care crede că Andra sau fracsu au voce.

 

Sent from mako via tapatalk

Să avem iertare, dar dacă Andra n-are voce, atunci cine are? Probabil au voce ăia de fac muzică la PC și își trec vocile prin sintetizatoare. Sau poate curvele cu fustele în gât, care se f...t cu toți producătorii de muzică?

Andra este una dintre puținele voci reale din România și, deși nu-mi place și nu ascult nimic din muzica nouă, si deci, nici muzica ei, nu pot să nu recunosc o voce bună, chiar dacă ar cânta și melc, melc, codobelc pe wc.

 

 

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Andra are voce, insa canta si ea ce se vinde. Nici mie nu-mi place muzica ei, dar de voce n-am ce zice. Poate canta orice fara probleme.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use