Clicky

Jump to content

Sony Xperia Z3 si Z3 compact

Recommended Posts

Ce părere aveți despre ele?

Cel mic e oe primul loc în testul pentru baterie de la phonearena, întrecând Note 3, LG G3 și celelate flagshipuri.

Cel mare e pe locul doi.

După cum probabil ați văzut, ambele pot fi comandate prin quickmobile.

Nu știu de ce, dar parcă mă bate gândul să îmi vând LG G2-ul și să îmi iau un Z3 compact,DAR deocamdată doar mă bate gândul.

Dacă totuși prețul îi va scădea repede poate...

Altcineva e interesat de vreunul din ele?

Cand aveam sony l-am scapat de 3 ori de asfalt si a avut doar ecranul putin ciobit , nici nu vazusem . Mergea ok , pana intr-o zi cand nu a mai raspuns la ecran . Am cautat pe intetrnet si foarte multi au problema asta la modelele mai "ieftine" de acum sau mai vechi .Telefonul desi nu are garantie , arata foarte bine dupa un an de cazaturi , sunt rezistente , l-ar fi primit la garantie fara probleme . Dar preturile cam mari , un flagship de la sony costa 3 000 de lei cand apare .

Tot plasticul "ieftin" ramane cel mai bun material. Sticla se zgarie si se sparge usor, aluminiul se zgarie si se indoaie. Traiasca PET-urile. [emoji1]

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Unii uita sa-l scoata din huse, sa le mai dezinfecteze si stearga, de aici sunt si zgaraeturile de genul, de la mizerie adunate.

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter
  • 4 weeks later...
  • 4 months later...

Salutare la voi,

După ce am fost nemulțimit de un Samsung S5 am sărit în barca SONY cum am vrut inițial.

Mi-am luat un Sony Z3 Compact.

L-am luat de la ElectronX (Magazin GSM din Oradea pe str. menumorut) cu 1300 lei (garanție 1 lună). 

Telefonul a fost puțin utilizat din spusele vânzătorului și acest lucru reflactă în faptul că a fost foarte bine îngrijit. Nu prezintă urme de folosință.

Am primit cablu de date/încărcător și căști. Nu a avut să îmi dea încărcător magnetic dar am găsit pe gsmnet.ro la 19 lei unul.

Îl am de vreo 5 ore și deja mi-a făcut o părere mult mai bună decât mi-a făcut răposatul S5.

Feeling-ul e unul total diferit și totul în favoarea Z3 Compact.

Sunt mulțumit de achiziție.

• 5 weeks later...

Salutare,

Am facut pe blog un articol pe tema Android 5 pe Sonz Z3 Compact și implicit ce îmi place la acest model.

Este cel mai bun telefon pe care l-am deținut până în prezent și îl recomand cu căldură.

Articolul este intitulat [VIDEO] Sony Z3 Compact cu Android 5

Dacă nu vreți să-mi citiți bălăriile, puteți vedea cum arată Android 5 pe Sony în video-ul de mai jos. Åžtiu că atunci când accesez camera își dă flip dar când am filmat nu a dat :(

Edited by Mortu