Clicky

Jump to content

Motorola Moto 360


Recommended Posts

Azi dacă nu ar fi fost "Out of stock", l-aș fi cumpărat! Pur și simplu mi s-a pus pata pe el, deși în viața mea am urât să port ceva la mână (inclusiv verigheta). Ar fi fost interesant să îi facem review-ul rapid și în limba română :). Poate-l primim totuși Quick(mobile). ;)

 

Cine are de gând să cheltuiască bani pe Moto 360?

Link to comment
Share on other sites

Cam scumpe purtabilele astea, 300 de parai pentru varianta curea de metal sau chiar 250 pentru piele, care la noi se traduc direct in euro, mi se pare foarte scump pentru un device cu care vei sta mai mult in priza decat la mana.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Sp1tfire am citit și eu legat de baterie și într-adevăr Moto are o problemă! Procesorul de la Texas Instruments se pare că n-a fost cea mai bună alegere. Cei care dețin device-ul se plâng de lag, iar în cazul unei utilizării susținute, trebuie să încarci ceasul chiar și de 2 ori pe zi. Not funny anymore!

 

@Deio Aștept noutăți! Sunt sigur că ei vor fi poarta către România!

Link to comment
Share on other sites

Și mie îmi place Moto 360 dar sunt totuși foarte mulțumit de Gear Live. Bateria tine două zile lejer. Încărcătorul wireless și poate design-ul mai bun ar fi motivele pentru care as fi ales Moto. Eu credeam ca Texas Instruments a ieșit de mult de pe piața. Poate Snapdragon ar fi fost alegerea mai înțeleaptă :)

Link to comment
Share on other sites

La inceput mi se parea aiurea cand vedeam oameni vorbind pe strada la telefon. M-am obisnuit.

Apoi mi s-a parut aiurea sa vad vorbind la nimic, de fapt aveau hands-free in ureche. M-am obisnuit.

Acum mi s-a parut aiurea sa vad, in clip-urile de prezentare, oameni vorbind la incheietura mainii. Oare ma voi obisnui si cu asta ?

Tot acum si tot in clipuri de prezentare  mi s-a parut ca arata aiurea Gear S pe mana unei femei. Pur si simplu e imens pe o mana subtire si delicata. Cu asta sigur nu ma voi obisnui.

 

Daca as da bani pe un ceas ? Nu cred, nu mai port ceas de 25 de ani. Pe ce as da bani ar fi o banda care sa-mi inregistreze cat merg pe jos (nu alerg, nu ma dau cu bicicleta, eu merg pe jos cam 3 km in fiecare seara si 10 in fiecare weekend).

 

Ieri am vazut intr-un magazin Cosmote o banda fitness de la Garmin. Scria pe eticheta pusa in magazin: "Timp de utilizare baterie - 1 an" !!! Deci cu doua incarcari l-ai scos din garantie :D De fapt este 7 zile ;)

 

Inca nu vad utilitatea acestui tip de scule. Poate Mihnea ne lamureste :)

Link to comment
Share on other sites

Am multe motive sa nu cumpar un smartwatch:

- nu port ceas de fel

- preturi nejustificate

- utilitate spre 0, consider ca-s mai mult un accesoriu fashion, decat un gadget util

- chinul de a-l incarca de x ori pe zi

- iti omoara si bateria telefonului, fiind conectat nonstop la bluetooth

- si cel mai important, am job de birou, imi pot verifica notificarile pe telefon.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

O sa deschid un topic cu păreri despre Android Wear și Gear Live. Am destule păreri pozitive, dar și câteva negative. Sa vedem dacă reușesc sa fac niște SS-uri de pe ceas, dar pentru asta trebuie deblocat bootloader-ul :).

Posibil sa va schimbați părerea cum ca ar fi inutil. Mai pe seara pana adun ceva material de postat.

Link to comment
Share on other sites

@Sp1tfire Scriam pe la 2 noaptea un articol inspirat din această nouă secțiune a forumului. Ziceam că efectul de turmă va fi cel care va determina vânzări în acest segment. Și eu văd lucrurile la fel!

Link to comment
Share on other sites

@Erwin nici mie nu imi place sa port nimic pe mana...dar ma bate gandul sa imi iau un smartwatch..insa nu stiu ce model..acesta Moto 360 sau LG? Help :)

Edited by Innoxius
Nu e nevoie sa pui tot mesajul Bold
Link to comment
Share on other sites

Efectul de "turma" va aparea dupa ce va lansa Apple al lor Smartwatch. Veti vedea. Chiar daca va place sau nu, ei vor da tonul nebuniei.

Momentan din cate observ, nu este prea mare "Tam-Tam" cu aceste ceasuri, mai mult sau mai putin inteligente.

 

Ah, uitai. Am intrebat la Quick, astept raspuns :)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

1500 lei pe un ceas... Daca o fi TagHeuer si as fi impatimit, poate, dar sa dai jumatate de telefon pe el, nu stiu ce sa zic. Trebuie sa fi foarte doritor de asa ceva.

Mi-as lua un Galaxy Fit, il pot lua cred sub 600 lei desi si ala mi se pare cam mult.

Link to comment
Share on other sites

L-a vazut cineva ca sa stim daca ar fi mult mai bun?

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Cred că mulți care au auzit de google l-au văzut.

Poți să cauți și pe YouTube mai bine, ca să afli mai multe despre el...

 

Sent from my G2's dark side.

Edited by Andrei P.
Link to comment
Share on other sites

De review-uri sunt satul. Toate hands-on-urile dinaintea lansarii sunt geniale si cand se lanseaza produsul afli ba ca se indoaie, ba ca bateria e de cacao si alte probleme. Cand l-om vedea la mana utilizatorilor obisnuiti, atunci ne putem pronunta. Pana una alta lasa-ma sa fiu sceptic.

 

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use