Clicky

Jump to content

Nexus 6, noul telefon Motorola. Discutii preliminare

Sp1tfire

Recommended Posts

Am exagerat intentionat. Se mai poate intampla sa fii la birou si nu ai chef sa iti vada careva notificarile.

Dar ce vorbesc eu aici cand pe FB isi spun unii si de cate ori merg la toaleta. :))

Ideea cu Ambient Display e problematica si pentru faptul ca putini cunosc fenomenul de burnin pe AMOLED. Nu se va intampla imediat, dar in timp da. Mai ales cand scrii alb pe negru si iti pui notificarile sa dureze mult timp.

Nu am timp sa citesc atatea postari , am vazut ca discutati de notificarile pe display + ca stiam ca inainte ati spus ca nu are led pentru notificari , sunt sigur ca se poate activa intr-un fel sau altul , poate au adaugat asta in developers option ;) .

La Nokia (N9, dar cred ca si la Lumia), informatia de pe ecran apare pentru un timp intr-un loc, apoi in alt loc si tot asa, se tot "plimba", tocmai ca sa nu apara arderea.

Ideea cu Ambient Display e problematica si pentru faptul ca putini cunosc fenomenul de burnin pe AMOLED. Nu se va intampla imediat, dar in timp da. Mai ales cand scrii alb pe negru si iti pui notificarile sa dureze mult timp.

Legat de espioana (sau e-spioana, e spioana, fiecare cum are nevoie :D ), mai grav decat sa vada pretul este sa nu inteleaga despre ce e vorba: dadusem update la CCleaner si in fereastra aia, de ceva timp iti apare sa alegi intre Pro (pe bani) sau sa continui cu Free. Ma ridic de la PC inainte sa dau pe "No, thanks" si trece pe acolo, vede numai ea stie ce si imi spune cu tonul ala de repros pe care numai nevestele il pot avea "Cumperi ceva ?". Traducerea intrebarii si a tonului era "Cumperi ceva, acum cand avem atatea cheltuieli cu apartamentul copilei ?". Bineinteles ca tot eu am fost de vina ca mi-a sarit țandăra pentru ca a putut crede asta despre mine. "Puteai si tu sa explici calm despre ce este vorba si intelegeam".  :P

Pentru mobilissimo probabil e un lucru bun, pentru noi ca si potentiali clienti cred ca deja quickmobile nu prea mai conteaza. N-as mai cumpara nici macar o agrafa de birou de la ei.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk

Au anuntat ei ca a sosit, probabil pentru cei care au facut precomenzi. In alta ordine de idei, s-au bagat in seama cu mine in comentariile unui articol de pe gadget.ro. Sunt curios daca au curajul sa si raspunda si ce vor spune.

post-23-0-51687400-1416903843_thumb.gif

@Gabii, pretul pentru distributie este cu 1000 lei mai mare, doar la pretul asta il pot comanda si nu am sa o fac, e mai scump ca un iPhone 6 Plus de 64GB. Si asta fara nici un adaos.

Nu ofer mai multe detalii sa nu iscam conflicte aiurea.

Au anuntat ei ca a sosit, probabil pentru cei care au facut precomenzi. In alta ordine de idei, s-au bagat in seama cu mine in comentariile unui articol de pe gadget.ro. Sunt curios daca au curajul sa si raspunda si ce vor spune.

Ei, te-ai gasit si tu sa bagi logica la inaintare :D

• 2 months later...

Nexus 6 costa mai mult ca Note 4 cu 200 de lei, la Repede Mobile. Pfffffffff Sa dai 200 lei in plus pentru un telefon cu o multime de  minusuri/lipsuri, fata de Note 4, trebuie sa fii tare impatimit dupa acest terminal.

Deio, esti rautacios. Nexus 6 e "aproape" telefonul anului. In fiecare zi mai apare cate un articol: Nexus 6 aproape a avut tap to wake, aproape a avut led de notificare, aproape a avut senzor de amprente. Sunt curios care va fi urmatorul lucru pe care aproape l-a avut Nexus 6

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Nexus 6 e aproape o lopata la aproape 3200 lei (3199) cu aproape 200 de lei mai mult ca Note 4 (2999).

Este aproape un telefon de dezvoltare, desi nu cred ca mai programeaza nimeni pe Qualcomm 805, BigLittle e viitorul se pare.

E aproape un telefon EOL :))

Totusi sa nu luam ca etalon pretul magazinului care le aduce precum chinezul prins cu 100 de iPhone-uri, face evaziune fiscala si le vinde in Romania cu pret nesimtit.

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

• 2 weeks later...
  • 7 months later...