Clicky

Jump to content

Ce scoruri ati atins in testele benchmark? ex.Quadrant


Feri

Recommended Posts

Pai, eu nu fac teste pentru ca nu ma ajuta cu nimic :) Am facut la un moment pe HD2, drept comparatie cu telefoanele native. Mai asteapta si vor mai apare raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Quadrant-ul mi se pare irelevand. De ce ? Pai eu am un Galaxy S, fac testul si ating de ex. 1500 si el imi spune ca sub mine sau peste exista un Galaxy S.

Asta testata si pe ROM original si pe ROM Custom ... deci, decizia difera de la om la om ;)

Link to comment
Share on other sites

Nici eu nu ma dau in vant dupa testele sintetice. Am experienta celor de pe desktop, unde imi mergeau jocuri 3D la care unora le dadeau scoruri mai mari ca mie, dar jocurile lor le sacadau. Totul tine de developer pana la urma si cat e el de priceput sa stoarca din sistem, cat stie el de bine sa foloseasca functiile grafice. La desktop-uri mai contribuie si Nvidia/ATIAMD cu drivere noi, dar ei de obicei mint si fura texturi, au fost prinsi de atatea ori.

 

Quadrant: Note=3637 si P6800=3400, Nenamark 1=~50FPS Nenamark2=~40FPS dar nu e relevant deloc. Am jocuri care merg si pe Tegra 2 mai bine cu toate ca Tegra 2 scoate 20FPS in Nenamark 2.

 

Mai conteaza si rezolutia. Note cu P6800 au 1280x800 pixeli, scorul poate fi mai mic decat la alte display-uri.

Link to comment
Share on other sites

Ok, P6800 nu e telefon, dar dupa Pasti o sa ii dau un test la Note in AnTuTu sa vad cum se misca. HTC One X e interesant, oare il bate Note la 3D? Pana la urma jocurile dau tonul, nu?

 

Sa nu razi de mine ca am paleta. Colegul meu imi spune ca vin cu noptiera la servici.

Link to comment
Share on other sites

Nu este relevant. Cu noul quadrant la care nu mai apare single core... intre 3100 si 3300 cu un SGS II.

 

Pe un Samsung Galaxy S II versiunea noua quadrant, frecventa 1,2 ghz, adica fara nicio modificare. Imi cer scuze ca am dat postat inca un mesaj dar nu puteam atasa poza la cel de dinainte.

 

 

 

 

Cu 4.0.3 pe SGS II am scos 3900 fara nicio modificare.. numai ca nu stiu sa fac print scren pe ICS pe SGS II :)). Deci daca pui SGS II la frecventa 1,4 sau 1,5 scoate cat HTC One X, daca nu peste :)).

post-111-0-81189200-1334679253_thumb.png

Edited by Razvann
Link to comment
Share on other sites

Cu nicio modificare adica cum a venit el dual core 1,2 ghz. Dar cu Ice Cream Sandwich 4.0.3 pe el. Nici eu nu cred in aceste teste.. si e ciudat ca nu e mare diferenta fata de HTC One X cu procesor quad nu dual si de 1,5 nu 1,2... cam ciudat.

post-111-0-09021600-1335309703_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Frumoase scoruri.Ai custom rom?

Intreb deoarece stiu ca One X in primele teste scotea in Quadrant in jur de 4500 4800pct.

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu sunt relevante rezultatele, dar nu inteleg ceva. Samsung lauda S III ul ca se misca de nus cate ori mai repede si cam toti lafel. De la un dual core 1,2 GHZ S II ul meu a scos 4100, si un quad core si de 1,4ghz sau 1,5 ghz scoate doar 5000 si un pic.. de ce diferenta asa mica?

Link to comment
Share on other sites

S-a mai explicat acest lucru.Incearca pe PC un test cu un procesor dual si quad....apoi imi spui ce scoruri ai scos.

Ai comparat testul lui Vlad cu al tau?

Vlad Razvan

CPU 13421 5476

Mem 3563 3856

I/O 6096 8615

2D 980 585

3D 2388 2172

 

Acum ce zici de procesorul lui Vlad?Este de doua ori si......mai bun decat cel de pe SGS2.Dar pot fi unele componente care sa te traga in jos la scoruri...exact ca la PC.Degeaba ai procesor super,daca HDD este varza.....

Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu sunt relevante rezultatele, dar nu inteleg ceva. Samsung lauda S III ul ca se misca de nus cate ori mai repede si cam toti lafel. De la un dual core 1,2 GHZ S II ul meu a scos 4100, si un quad core si de 1,4ghz sau 1,5 ghz scoate doar 5000 si un pic.. de ce diferenta asa mica?

 

Gandeste-te ce rezolutie are s2-ul... one x-ul trebuie sa afiseze de mai mult de doua ori mai multi pixeli.

 

912600 vs 384000

Link to comment
Share on other sites

Este un scor super ok pt un telefon cu procesor de 600Mhz.Eu cu Optimus One nici nu am visat la asa scor in Quadrant......

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use