Clicky

Jump to content

Ce cadou sa ii fac tatalui meu?

Alexandru Cristian

Recommended Posts

Salut,

Mai este putin si o sa vina ziua de nastere a tatalui meu. Are in jurul varstei de 50 de ani, si nu sunt hotarat 100% ce sa ii iau...am 3 variante, poate ma ajutati voi daca nu va deranjeaaza...trebuie mentionat faptul ca ii place sa citeasca, nu se da in vant dupa tehnologie, si totodata ii place sa conduca(cu viteza ;)) ).

1.eBook Reader Kindle 6" (nu stiu exact de unde se pot lua carti mai ales in romana in acest moment)

http://www.emag.ro/ebook-reader-kindle-6-wi-fi-negru-800005/pd/ES40KBBBM/?ref=autosuggest

2.Detector radar Cobra XRS-9730 - are unul in masina dar s-a spart difuzorul cel mai probabil din cauza caldurii ridicate si se aude enervant.

http://www.upcar.ro/cumpara/detector-radar-cobra-xrs-9730-laser-portabil-busola-electronica-817

3. MP4 Player SONY NWZ-E585

http://www.altex.ro/mp4-player-sony-nwz-e585-16-gb-negru

Daca aveti idei, nu ezitati sa le postati.:)

Multumesc mult.

In jurul peste sau sub ? Eu am in jurul sub si nevasta imi tot promite de la 40 o stripteuza :))

Sunt carti electronice (format Kindle sau pdf), cauta pe librarie.ro librarie.net sau polirom.ro sau alte librarii online.

Eu zic asa...ii suni prietenii,colegii,neamurile si faci un mega grătar,zic eu,carui barbat nu-i plac micii? Si nu numai. :)))

Serios sunt neserios. Defapt glumeam cand am zis ca-s neserios. Intelegi ceva? :))

Nu vreau sa starnesc polemici insa eu le-as interzice (detectoarele de radar). Se circula ca si cu avioane la sol, in ultimii ani si se circula nervos si agresiv. Dar asta e o alta discutie. Nu meritam sa avem asa ceva iar la sarbi si in alte tari iei amenda serioasa daca ai asa ceva (pana la 4000euro in Austria :o :o :o ). Unele tari pedepsesc cu inchisoarea si nici nu ma mira, au rata accidentelor cea mai mica.

Nu as vrea sa patesc dand peste mine Huidu sau alti nebuni :ph34r: Romanii au devenit printre cei mai agresivi soferi ai Europei.

Dar, daca asta crezi ca il va multumi, ia-i detectorul acela. Stiu ca cele mai bune sunt Beltronics dar nici Cobra nu sunt rele.

Poate Kindle nu ii va place. Citeste mult? Ii place sa citeasca mai mult decat sa conduca, atunci o carte electronica e mai potrivita.

Stiu ca e greu sa decizi :)

Poate că luându-i un Kindle nu vei avea conștiința încărcată în caz vreo pățită.

Serios, nu stai mai liniștit știind că nu tu i-ai luat o "unealtâ" :) care-l ajută să incalce legea și automat "logica" vitezei ?

Trimis de pe al meu GT-I9505 folosind Tapatalk

Edited by didi

Kindle, daca pana la urma ramane, atunci Paperwhite.

E foarte frumos si neaparat cu husa. Mi-au venit multe in service cu ecranele sparte. E foarte usor sa il spargi, il presezi si crapa pe interior. Deci nu il pui sub picioare ca orice carte :P

Paperwhite e cel mai bun Kindle. Banuiesc ca are tableta, nu? Pentru ca Kindle face doar un lucru: carte electronica.

Nu de alta, dar Nexus 7 e la pret similar si face 10 lucruri in plus. Si e mai usor sa pui carti pe el, iar noaptea cobori lumina la minim, e tot aia. La Kindle ai nevoie de lumina, care e mai obositoare ca ecranul.

Damn it ca am pus paie acu, poate omul deja e la magazinul de Kindle-uri :))

Recomand niște vin de colecție, asta așa ca să nu recomand NEXUS-ul...

😂ðŸ·ðŸ˜

Edited by Gastarbeiter

Pai uite ca din mare intamplare chiar Nexus 7 2012 are :)) M-ati bagat de tot la fund, nu mai stiu ce sa aleg, m-a atras Paperwhite-ul chiar daca imi pare rau ca in fiecare zi detectoru ala ii face capul calendar.

Ma gandesc ca foloseste o saptamana doua e-book reader-ul apoi il uita pe sub pat:)) Detectorul vrand, nevrand, il foloseste permanent. :D

Alege radarul.Crede-ma e cea mai buna solutie.Nu baga oamenii batrani in tehnologie.Crede-ma ca stiu ce zic.Am un tata care atunci cand nu merge ceva electronic care face si altceva inafara de a taia/gauri incepe sa injure producatorul secretara managerul etc.Bunicul e la fel numai ca nu injura,baga un "Sa le ia dracu cu mama lor" si le arunca pe canapea.Asa ca mai bine ai alege radarul,pentru ca sunt convins ca daca tatalui tau ii place sa conduca ca in NFS o sa-i convina. :)).Sau macar ceva care se foloseste usor si poti intra rapid intr-o aplicatie.

Edited by Clasic Costi

Mai bine i-ai o statie CB decat detectorul ala de radar. Mai se chat-uieste si el prin trafic mai afla o informatie utila, basca ca e mult mai eficienta in "combaterea" radarelor si controalelor militiei decat orice detector.

Daca nu..... i-ai un Nexus ☺

Sent from my Android device

Edited by axl666

Detectorul este absolut inutil, noile radare funcționează diferit de cele vechi. Dai banii degeaba pe el si va sesiza doar radarele vechi, atât timp cât vor mai exista prin marile comune, acolo unde au fost transferate când au venit cele noi.

Dacă-i place să meargă extern de tare, eu i-aș lua permisul de tot, asta ca si cadou.

Dacă, însă, merge un pic mai tare decat spune legea, atunci uită de detector si cumpăra o stație buna, dual channel eventual, cu sqwelch automat, dar si manual.

Eu sunt unul dintre cei care au urât cu putere stațiile si acum nu mai plec niciunde fără ea.

Si eu nu merg tare, dar chiar nu poți merge de la Călărași la Timișoara cu 50, ca ai face două zile.

Nu știu ce buget ai, din lipsa de timp nu am citit tot topicul, dar eu mi-am luat de curând o bijuterie la 600 de RON.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Si eu m-am gandit la statie, dar este total impotriva sub orice forma. Au avut niste prieteni si s-a urcat de mai multe ori cu ei in masina si a auzit toti tiristii ca injura, la recomandarile unui prieten, el a refuzat categoric achizitionarea unei statii...

Si eu am refuzat, ani la rand. Dar de când au schimbat ăștia radarele, e singura modalitate sa poți merge cu 70 sau cu cat vrei tu, prin sate.

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk

Asta cu injuratul e inevitabil dar nu e o chestie permanenta. Si in general in canalul 22 limitele de comunicare respecta bunul simt. Acum depinde cat de pudic e cel care e pe receptie.

Sent from my Android device

• 3 weeks later...