Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Buna ziua!

Am decis sa deschid acest subiect deoarece sunt nelamurit. As dori sa achizitionez un telefon pana in 3000 lei, dar as vrea sa il iau in rate pe o perioada de 18 luni (am vazut ca emag suporta asa ceva).

Inainte sa apara Z2 eram croit pe Z1.

Aparitia lui mi-a creeat o stare de multumire ca nu m-am grabit...

Am auzit ca peste cateva luni se va lansa Z3 pe care sigur mi-l voi lua, IAR intrebarea mea pentru voi este:

S-ar merita sa platesc pentru el intre 150-200 lei pe luna(depinde care va fi pretul) timp de 18 luni, si dupa un an sa aflu ca smartphone-ul meu este cel mai ramolit dintre cei ramoliti?

P.S: Credeti ca Sony va introduce pe Z3 tehnologia cu laser pe care a implementat-o LG pe G3 si credeti ca este eficienta o astfel de tehnologie?

Link to comment
Share on other sites

Sincer daca stai sa te gandesti la faptul ca peste un an telefonul tau va fi invechit si depasit de multe alte telefoane, insemna ca nu iti vei lua nicidata un smartphone, intotdeauna o sa apara ceva mai bun si mai bun. Deci eu unu zic ca te gandesti bine ce telefon vrei si dupa ce te ai hotarat cumparati-l si nu o sa ai de ce sa regreți. Orice telefon din 2014 duce tot ce exista pe google play si o sa mai duca 2-3 ani de acum înainte deci pana la urma nu ne jucam BF4, diablo3, whatcdog pe telefon .

Link to comment
Share on other sites

Total de acord dar gândește-te și la faptul ca telefonul, peste 2 ani o să-l vinzi pe bani de nimic, jumătate din cât costa astăzi..

Link to comment
Share on other sites

Nu o să fie ramolit într-un an, este totuși un flagship, lumea cumpără telefoane apărute anul acesta cu procesor Snapdragon 400 și GPU Adreno 305, adică procesor de 2012 care mai rulează și în prezent Asphalt 8, în 2014.

Link to comment
Share on other sites

Lg 3 sau s5, din astea doua as alege eu.

Dar treaba cu ratele e cu dusul si intorsul, poate mai bine il cumperi la abonament, mai ai si minute+internet+sms...

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by Gastarbeiter
Link to comment
Share on other sites

Nu au abonamentele in euro? 60 de euro pe luna +vreo 200 la inceput

Bine, nu e 2 500 dar 1 600 este... Facusem calculul acum o luna si ceva si uitasem ;)

sydyhynu.jpg

129+60×24=1 545. Fiind euro 5 lei la ei, vine 7 725 de lei.

Link to comment
Share on other sites

Imi dai diferenta de la 2.500 euro la 1.545 euro ?

 

Legat de abonament, o spun pentru a mia oara: daca vrei doar telefon, e normal sa-ti iasa foarte scump, orice abonament ai alege. Daca te intereseaza si serviciile oferite de abonamente, atunci te pui si calculezi si vezi ce ai nevoie si cat iti permiti.


LE

 

Cand am luat S3-ul, cel de 32 GB (care mai era si exclusiv la Vodafone) era mai ieftin fara conectare decat cel de 16 GB la Emag.

Dar cred ca asa pleasca nu mai prinzi la Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Nu exista telefon cel mai tare decât pentru câteva luni maxim. Apar alte telefoane mai bune în scurt timp ca ciupercile după ploaie. Telefonul cel mai tare este acela care satisface toate nevoile utilizatorului.

Edited by ionutzvip
Link to comment
Share on other sites

Nu ma dau pe forumuri de masini, dar de multe ori ma intreb daca si acolo se plange lumea ca dupa ce si-a luat masina de 20.000 de euro, la juma' de an apare un facelift sau un motor care consuma cu 0,03 l/100 mai putin ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Depinde de rate ;)

Dacă îl cumperi de exemplu în 10 rate egale fără dobânda atunci merită.

 

Trimis de pe al meu GT-N7100 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use