Clicky

Jump to content

"lacramatie" orange


DTTR

Recommended Posts

a venit si randul orange sa-i reclam.

 

adica... in 21.11.2012 am cumparat un telefon "full price" deci la liber de la dansii.

intre timp a fost de 3 ori in service (odata casca defecta, intors telefonul blocat in retea - trimis inapoi, intors telefonul cu ecran defect - trimis inapoi) timp in care au schimbat (ca orice service care se respecta placa de baza).

deci IMEI din factura difera de IMEI din telefon.

 

am mers vineri sa decodez telefonul (obligatie legala de a decoda telefoanele luate la liber).

 

mi-au cerut 54 lei. am zis NIX. au verificat IMEI de pe factura... au zis... nu dom'le 54 lei...

apoi le-am zis ca fratilor vedeti ca telefonul a fost si prin service 3 saptamani...

au verificat actualul IMEI... mi-au ceru 428 (patrusutedouazecisiopt) lei pentru deblocare. am zis NIX.

 

telefonul a fost exact 200 euro (902 lei la data achizitiei) iar "dansii" vor acum inca 100 euro sa mi-l decodeze.

 

din pacate pentur dansii... au dat "peste DTTR".

 

la mine totul functioneaza dupa principiul simplu: don't f#@k with me, 'cause i f#@k back!

 

 

Link to comment
Share on other sites

nu poci... ca era reclamatie scrisa facuta la fatza locului si inregistrata si stampilata.

e drept ca le-am facut si o reclamatie online unde le-am scris "sa va fie rusine"

Link to comment
Share on other sites

pai a introdus "in program" seria de IMEI... si a aparut tariful. scurt si la obiect.

"ca si cum ar fi fost vandut acum 3-4 luni...". chiar daca el fusese in service anul trecut in vara...

in fine.

azi am asteptat cuminte telefonul lor, ca mi-a zis domnul de la orange shop ca azi se rezolva.

maine ma duc peste dansii....

imi iau tricoul cu CCCP si ii sparg!

Link to comment
Share on other sites

Sa sune cineva la 112! Va fi nevoie de ambulante, scutieri, mascati, etc Chiar si de decoratori, materiale publicitare noi, echipe de curatenie, etc

 

Pe partea cealalta, ar fi bine sa te potolesti. Risti sa ramai fara telefon si sa faci imprumut la banca ca sa platesti decodatul lui. :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

fara telefon raman oricum. l-am dat cadou la soacra! dar nu-l poate folosi in digi...

cert e ca "houston, we have a rocket": nu pot sa-i ard cum vreau eu pentru ca achizitia e pe PJ. si dupa cum se stie, in romania, PJ nu au nici un fel de parghii.

"baietii" mi-l decodeaza cu 70 (cu bon fiscal)... deci nu trebe imprumut la banca (doar la prieteni).

Link to comment
Share on other sites

Inteleg ca telefonul nu e 3G. Eu asa stiam, ca digi mobail e pe 3G. Si deci Orange-ul a castigat o lupta impotriva ta? Pana la finele razboiului mei e.

Link to comment
Share on other sites

@katees. Soacra nu-l poate folosi pentru că e blocat. De aici tot demersul meu...

 

Mănânci cai?

Qashqai!

 

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

Link to comment
Share on other sites

Am înfrânt! Azi, marți, primesc prin SMS și email codul. Totul gratuit.

 

Ce nu știu ei este că îi voi reclama la OPC Bihor pentru nereguli de conformare la prevederile legale...

 

Deci va urma!

 

Mănânci cai?

Qashqai!

 

trimis dupe cealaNtă rachetă de Evo 3D

Link to comment
Share on other sites

Primit SMS astept email.

Primit și email.

 

Declar că am înfrânt.

Se poate închide.

 

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Edited by DTTR
Link to comment
Share on other sites

Post nou... Nu m-am răbdat să nu le zic...

 

"Nu am aflat nimic nou.

 

Știam că aveți obligația decodării.

Ne deranjează faptul că a trebuit să fac sesizare în scris, că nu s-a respectat termenul promis de colegul dvs și că ne desconsiderați prin mesaje email pline de banalități.

 

Dacă vă părea rău...

 

Ați fi scris asa:

Stimate domn,

Ca urmare a neplăcerilor pricinuite, a drumurilor făcute și a costurilor cu telefoanele date (v-am sunat din altă rețea), noi Orange România am decis următoarele:

- acordarea unei reduceri comerciale de X euro pe o perioadă de Y luni pentru abonamentul dvs.

 

Atunci am fi apreciat mesajul dvs.

 

Dar regrete și promisiuni de "mai bine" nu ne ajută.

 

Și eu vă stau la dispoziție în continuare pe numărul mei Digi sau Vodafone.

 

DTTR"

 

Sent from my android device.

 

Trimis dupe racheta de G-Pad a soției.

Edited by DTTR
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use