Clicky

Jump to content

LG G3 - probabil telefonul anului 2014 (hands-on, unboxing, review...)


Recommended Posts

Realizez ca se aud diferit, dar in continuare nu sunt o necesitate pentru mine. Sunt multumit de castile care au venit cu telefonul, plus ca mai am niste casti Sony (din cele care acopera urechea) cu un bass incredibil.

 

O sa incerc Infinium-urile azi-maine, dupa ce-mi pun niste muzica pe telefon, ca tocmai am dat un factory reset. Doar am si stick acum  :D

 

De cumparat, nu le cumpara nimeni, deci cred ca o sa le pastrez. 

Link to comment
Share on other sites

Problemă: de când am Lollipop, nu pot să văd filmulețele de prezentare ale aplicațiilor de pe Play. Le deschid, rulează jumătate de secundă, se încarcă mai mult de atât, dar se oprește. Dacă încerc să rulez iar, o ia de la început și repetă aceeași jumătate de secundă și se oprește din nou. Dacă încerc să văd secunda 10, nu mă lasă. Pot doar să dau click pe butonul de YouTube și să văd filmulețul acolo. S-a mai întâmplat cuiva?

Link to comment
Share on other sites

La fel si la mine, sa nu fie cumva de la GooglePlay sau de la GooglePlayServices. Nu stiu cand a incetat sa mai mearga, ca nu ma uit la videoclipurile de prezentare din GooglePlay

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Doar ce-am probat castile primite cadou de la LG. Sunetul este foarte clar, nu se distorsioneaza la volum mare. Volumul este bun, bass-ul este ok (se putea si mai bine). Apelurile se aud foarte bine si microfonul este bun, desi nu sta langa gura. Sunt curios cum ma aud cand le voi purta sub un palton de iarna, insa deocamdata n-am ajuns pana acolo.

Edited by Liviu S.
Link to comment
Share on other sites

Ce codificare trebuie să aibă un G3 fabricat pentru europa?

D855

 

Sau altceva...

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Păi... Pe cutie ce scrie? Că vreau mâine să vizitez o firmă...

 

Sent from my LG-V500 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ca sa nu mai radem doar de Samsung, a bubuit si un G3, cand se afla la incarcat. Din poze se vede ca erau folosite castile, probabil pentru ascultat muzica. De principiu, atunci cand incarc telefonul, nu il folosesc. Daca la utilizare normala faci omlete pe el, la ce sa te astepti daca il forjezi atunci cand se incarca?

 

http://www.androidheadlines.com/2014/12/lg-g3-owner-tells-lg-g3-exploding-bed-charging-posts-images.html

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Pai el asa zice, ca a bubuit de capul lui. Dar de ce ai avea castile introduse intr-un telefon aflat la incarcat? Nu e vina lui ca a bubuit, dar eu sigur nu m-as risca sa folosesc telefonul in timp ce se incarca, stiut fiind ca se incing la o utilizare normala, daramite in priza.

 

Sent from my LG G3-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Hmm, sincer? Lăsați-mă sa cred ca e ceva putred la mijloc. Cel putin in a 2a poza parca telefonul ala e facut din polistiren, camera, ledu, senzorul, butoanele on/off si volum par foarte ciudate de parca nici nu ar exista iar spatiul de la baterie e complet gol nu tu eticheta nu tu conectori ,nimic. Bateria aia arata complet distrusa dar daca te uiti la capacul telefonului e doar intr-un colt ars nu mai zic ca intr o poza e negru tot in alta a alb tot, nu stiu cum vine asta. Deci nu am incredere in acel caz.

 

Sent from my LG G3 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Am o problema destul de grava, nu mai pot face poze. Intru in camera dar tot ecranul e negru si nu pot face nimic, iar laser-ul se vede ca este pronit non stop chiar daca nu am intrat in camera si nu merge nici aplicația de camera a celor de la google îmi da eroare. Am încercat cred ca toate variatele sa remediez problema, restart, oprit cu scos bateria, force stop, singura varianta ar mai fi un factory reset dar abia cand ajung diseară acasa :(. Voi ce parere aveti? Aveți o sugestie?

 

Sent from my LG G3 using Tapatalk.

Link to comment
Share on other sites

Salut. Scuze ca nu am postat nimic aseara, dar pana la urma nu am mai rezistat sa ajung acasa si am dat factory reset imediat, ma rodea mult prea tare sa vad daca isi revine telefonul. Pana la urma si-a revenit, dar nu stiu de la ce a putut sa faca asa. Sper sa nu mai apara iar problema asta. Nu aveam root nimic facut la telefon , pur si simplu din senin,

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Similar Content

    • By Dinu
      Doresc sa achizitionez pentru prietena mea un LG Stylo 3 PLUS. Din cate am vazut pe internet, acest tip de telefon se gaseste numai pe piata USA.
      As dori un LG Stylo 3 PLUS care sa functioneze in Romania in reteaua Orange si sa fie cat se poate de nou (deschis numai pentru unlock).
      Stie cineva un site de incredere cu livrare in Romania de unde pot comanda acest telefon? 
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      Știm prea bine că LG a tras chibritul scurt în prima parte a anului și n-a avut parte de aportul Snapdragon 835 în îngroșarea vânzărilor, deci V30 pare a fi pariul coreenilor pentru 2017.
      G6 a reușit să mă impresioneze plăcut și dacă V30 va fi mai bun ca flagshipul lor din primăvară, fanii vor avea de ce să se bucure!
    • By Alex Clocotici
      Buna ziua, am un lg g3 de 1 an si nu am avut nici o problema, pana acu 2 zile.. am vrut sa ma conectez la o retea wireless, am scris parola si cand am dat ok s-a inchis. Acum nu se mai deschide, ramane sigla lg de la inceput pana se termina bateria, si mai apare din cand in cand optimizarea unor aplicatii de la 1 la 44, dar fara efect, dupa ce se termina incepe din nou.
      As putea sa ii dar reset din fabrica cu ajutorul butoanelor din spate dar problema e ca pierd datele. As dori daca se poate fie o metoda de acces la date de pe laptop dupa care sa ii dau resetare sau un program sigur de recuperare date dupa resetare.
    • By Szilárd Ervin Szőgyenyi
      LG G5
       
      http://stiri-telefoane.mobilissimo.ro/tag/LG+G5
       











    • By Scootch98
      LG V10
       


      Sent from my SM-G900F using Tapatalk
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use