Clicky

Jump to content

Noutati / Stiri despre comunicatii si telefoane mobile


Recommended Posts

Una din cele mai faine noi chestii la Android M va fi backup la datele aplicațiilor http://www.androidauthority.com/android-m-auto-backup-for-apps-630094/. Ei spun ca merge și la aplicațiile instalate din afara Play Store cu o limita de 25 MB per aplicație și per user, fără să se contorizeze la spațiul din Drive.

Link to comment
Share on other sites

Există o modalitate de face backup cu adb. Până acum se făcea backup la parole și alte chestii mărunte. Acum se face backup la aplicații la fel ca Titanium Backup sau alte aplicații care cer drepturi de root. Pentru mine e un lucru mare. Am rootat telefoane numai pentru a face backup in Recovery custom.

Link to comment
Share on other sites

In teorie era, inca de pe Lollipop. In practica, datele se salvau aleatoriu, pentru 5 aplicatii da, pentru 50 nu. Probabil nici pe M nu va merge cum trebuie.

 

Sent from my LG G3-D855

Link to comment
Share on other sites

Eu când am instalat rom-ul de 4.4.4 bazat pe stock (Touchwiz) mi-a apărut să restaurez aplicațiile (toate) și la aplicația "tapet" mi-a setat wallpaperul de dinainte.

Menționez că trecusem de la 5.1 (CM) la 4.4.4.

Link to comment
Share on other sites

Una e păstrarea unui wallpaper și alta e păstrarea salvărilor și a preferințelor pentru aplicații. E un mare pas înainte și nu seamănă cu nimic de până acum. Nu am auzit de așa ceva și doar reinstalarea aplicațiilor nu se pune :P

Link to comment
Share on other sites

Cityman scrie pe fruncea mea :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Me gusta. Are posibilitatea de a folosi Surface Pen, asa ca s-ar combina bine cu lopata mea 3 :P Nu mai trebuie sa cumpar pixul. Husa nu imi place, e copie dupa cea de Zenfone 2, chiar si materialul e identic.

Sigur vor aparea si din TPU/Silicon.

Sunt curios de pret evident. Dar cred ca daca e produs real, atunci Cityman is mine!

 

P.S. Poza cu husa Zenfone e facuta de mine personal, am modificat postarea. Observati coincidenta? Ambele pe fundal rosu :P

Lumia-950-xl-case-simulation.jpg

20150702_105656.jpg

20150702_105636.jpg

Link to comment
Share on other sites

Si n-o sa te incurce ca pen-ul nu e in telefon ? Oricat de buna ar fi combinatia, mi se pare aiurea ca sa mai porti ceva in plus. Ceva pe care-l poti si pierde / uita. E telefon, il iei si la buda, nu e laptop.

Link to comment
Share on other sites

Le are tipa. Noutatea / Știrea: E nouă în echipa Android Authority și pentru primul review zic că s-a descurcat exemplar. E singura consolare că n-am căștigat nici un giveaway de la ei până acum, măcar atât. :))

 

Link to comment
Share on other sites

In general eu folosesc Pen-ul doar pentru a scrie data si persoana care primeste o piesa de pe stoc, sau daca fac un screenshot si scriu detalii pe poza, exemplu o piesa lovita incercuiesc partea cu rosu si trimit un mail la producator sa il intreb daca ma ajuta sa schimb in garantie. Da, eu nu pun bete in roate :P Uneori se aproba si inlocuiri la lovituri sau defecte mecanice, depinde mult de la caz la caz.

Tableta car tot timpul cu mine, asa ca un stilou in plus nu pune greutate, da il pot pierde, dar am unul mic de Asus care e tot cu N-Trig si incape in buzunar.

Sigur ca nu e ca Note 4, dar e un inceput zic eu.

Link to comment
Share on other sites

Numai la Meizu ala nu m-am uitat, am stat cu ochii doar in decolteul tipei. Cred ca de asta le si angajeaza. :D

Fiecare cu ce-l doare, decolteu zici?!

:D

 

 

Sent from my iPlaca using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Asteptarea a luat sfarsit 

 

Nokia sells HERE to Audi, BMW and Daimler for $3 billion


Following the announcement, the HERE team mentioned that the sale will not affect HERE's mobile apps, available for Android, iOS and Windows Phone, stating that the presence of mobile navigation services allows car manufacturers to "extend their product and service offerings beyond the car."
Link to comment
Share on other sites

Madărfacăr! Un purcoi de lovele.

 

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Link to comment
Share on other sites

Dacă ei vor să păstreze un program gratuit, cum vor să scoată bani din el? Îl limitează? Nu am folosit aplicația până acum și nici nu cred că încep acum.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use