Clicky

Jump to content

Achizitie casti

Recommended Posts

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Liniutele alea izoleaza "canelele" ca sa le numesc asa. Fiecare diviziune metalica este un canal: canalul comun, canalul pentru casca dreapta si canalul pentru casca stanga. Daca are 3 "liniute" atunc

sunteti OFF-TOPIC. se muta la "sectiunea minori - alocatii - de unde au pruncii astia bani de telefoane"!

Pentru un produs cumpărat din magazin NU există legislație privind returnarea. Èšine de politica fiecărui magazin dacă permite sau nu returnarea. Pentru achiziții online există legislația cu cele zec

Posted Images

Da :)) , am dat 20 lei degeaba , nu cred ca le mai folosesc. Le-am luat in graba. Am avut o pereche de 50 lei si mi le-a pus matusa-mea pe lampa(bec) si l-a aprins. S-au topit si s-au rupt. Dupa mi-a cumparat alta pereche Serioux destul de incomode si ieftine. La astea mi-a stricat mufa de microfon , tot ea. Era la PC , s-a ridicat si a luat firul dupa ea , s-a strambat mufa de roz :).Dupa am tras eu de o banda si au iesit firele , inca merg , dar subt incomode. Acum m-am mutat , nu mai are ce sa strice [emoji41].

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

• 3 weeks later...

Castile acestea sunt considerate de foarte multi youtuberi cele mai bune.

Spun asta deoarece cand au aparut , le aveau multi youtuberi si le-au laudat , inclusiv mkbhd. Din cate am inteles , sunt a doua generatie.

Aș merge pe Plantronics backbeat go 2 dar până atunci SBH20 rullz. Nu zic că Jaybird nu-s bune doar că n-am auzit de marca asta până acum. Plantronics face headset-uri de când mă știu.

Nici eu nu auzisem , dar uite ca multi au primul model si sunt foarte incantati.

Btw , eu sunt foarte incantat de castile mele. M-am obisnuit cu ele , imi place faptul ca n-au sigla de producator pe ele. Ma deranjeaza doar faptul ca n-au butoane, macar de raspuns apel , dar oricum nu sunt genul care sa merg pe strada cu cadtile in urechi si sa vorbesc la telefon.

L.E. cele cu portocaliu aveau butoabe , dar n-aveau microfon :).

Astea pe care le-am luat eu au iesit recent din stoc ..mai voiam sa-mi comand o pereche pentru vremea cand se vor strica astea :(.

Am SBH20.

Sună ca niște conserve.

Noroc că le folosesc pentru apeluri și atât.

90% din timp folosesc doar receiver-ul, căștile din pachet cumpărate separat valorează 20-25 de lei, sunetul e ok având în vedere prețul dar tu ai urechi și scule de audiofil. :D

Va salut! Si eu am aceeasi problema..imi cau niste casti pentru telefonul meu, de tip over-ear, eventual si cu control pentru telefon. Sincer sa fiu optez pentru Sony, acasa am niste casti Sony Wirless si sunt multumit de ele cum se aud..Am mai gasit un review la niste casti de la iT Galaxy..acestea [sau acestea...sau mai veniti si voi cu cateva idei..Multumesc!

• 1 month later...

Nici eu nu auzisem , dar uite ca multi au primul model si sunt foarte incantati.

Btw , eu sunt foarte incantat de castile mele. M-am obisnuit cu ele , imi place faptul ca n-au sigla de producator pe ele. Ma deranjeaza doar faptul ca n-au butoane, macar de raspuns apel , dar oricum nu sunt genul care sa merg pe strada cu castile in urechi si sa vorbesc la telefon.

Si sunt atat de simple ca abia azi mi-am dat seama ca au buton. E buton ascuns sub microfon, nu se vede. Pot raspunde la apeluri cu ele :D. Astept inca o reducere sa-mi mai iau o pereche. Au revenit pe stoc http://www.emag.ro/casti-audio-in-ear-a-se35-ultra-bass-negru-seb35/pd/D67L1MBBM/

Pana la urma mi-am luat si eu niste casti Pioneer SE-CE11-K, pt 40 de lei cat au fost, se aud foarte bine si au si carcasa asemanatoare cu cea de la earpods si niste bureti.
Acum pot muri linistit :D

Doua luni si 6 zile. Nu se mai aude casca dreapta. Daca misc putin de fir(in apropierea jack-ului) , incepe sa mearga. Stie cineva daca emag ofera garantie pentru castile de 40 lei? Daca nu , am vreo posibilitate sa le "repar"? Ma gandean sa pun scotch ca sa ramana in aceeasi pozitie.

Am factura in contul meu emag..si cutia pe la tara..dar cred c-o pot gasi daca ofera garantie :)).

Sent from my Galaxy S5 running Blisspop Rom

Nu știu ce căști ai ales dar sper să fi ales ceva de la o marcă ce are ceva vechime în domeniul audio. Sony și Pioneer nu m-au dezamăgit niciodată, indiferent că au costat 50 de lei, 150 de lei sau că au venit în pachet cu telefoanele Sony Ericsson.

Nu m-aș bucura la metal, la căști inseamnă greutate mai mare și scăderea calității altor componente (cablu, difuzoare) pentru a ieși pe piață cu un preț atractiv.