Clicky

Jump to content

Achizitie casti

Recommended Posts

Nu ma pricep la casti, dar am observat diferenta intre castile mele de la LG si cele de la OPO. In cele de la LG melodiile zici ca sunt pe 8bit, precum coloana sonora de la Mario [emoji16]

post-23-143935385232_thumb.jpg

Sent from my LG G3-D855

• Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Liniutele alea izoleaza "canelele" ca sa le numesc asa. Fiecare diviziune metalica este un canal: canalul comun, canalul pentru casca dreapta si canalul pentru casca stanga. Daca are 3 "liniute" atunc

sunteti OFF-TOPIC. se muta la "sectiunea minori - alocatii - de unde au pruncii astia bani de telefoane"!

Pentru un produs cumpărat din magazin NU există legislație privind returnarea. Èšine de politica fiecărui magazin dacă permite sau nu returnarea. Pentru achiziții online există legislația cu cele zec

Posted Images

Cele de la LG sunt destul de incomode, mai ales vara pe caldura. Daca ai ceafa de bulgar, risti sa nu-ti incapa dupa gat [emoji23] N-am folosit castile care vin in pachetul G3 niciodata.

Sent from my LG G3-D855

Wow.

Ai da 50 lei pe o pereche de căști?

Eu am căști de 460 lei și căști de 250 lei.

Plus căști subacvatice de 300 de lei.

Nu credeam că există căști de 50 lei.

Și să revenim la durerea ta.

Noi nu te putem ajuta să alegi căști.

Sunt ca chiloții. Ce-mi plac mie și îmi stau bine, ție ți se par aiurea.

Eu folosesc Sennheiser cu amplificare Fiio.

Cost ansamblu... Cca 600 lei.

Enjoy!

trimis după racheta nevestei cu un alt Tapatalk decât cel de până acum.

Mănânc cai? Qashqai!

Mulțumim pentru numărul de comandă. Acum putem să-ți anulăm comanda.

Mănânc cai? Qashqai!

Nu. Nu e serios.

Ar trebui să știm cum te cheamă, ce adresă de email ai și un număr de telefon.

Mănânc cai? Qashqai!

Nu știu ce căști ai ales dar sper să fi ales ceva de la o marcă ce are ceva vechime în domeniul audio. Sony și Pioneer nu m-au dezamăgit niciodată, indiferent că au costat 50 de lei, 150 de lei sau că au venit în pachet cu telefoanele Sony Ericsson. Am avut și ceva Sennheiser mici pe la 100 de lei cu 115 decibeli sau mai mult dar n-am fost mulțumit de ele, nu arăt cu degetul către marcă deoarece au fost cumpărate de pe Okazii... :/

Cât despre sunet în general contează sursa. Am testat zilele astea peste 15 surse cu ieșire de 3,5 mm cu 5-6 perechi de căști cu sau fără amplificator fiio. De Mate 7 am rămas uimit, volumul este aproape la jumătste față de tableta mea. Calitatea e decentă. Laptopul a fost campion la volum. La Samsung de exemplu știu că au DAC Wolfson, testat cu tab pro, s4, s3. Sunet decent, aproape de Walkmanul meu.

De asta zic, vezi sursa să fie potentă întâi de toate. Jos e o pereche de Pioneer de 400 de lei, sus e o pereche de Sony de 100. Fără amplificator se aud aproape identic. Când dublezi volumul cu amplificatorul de îți iese părul de pe picioare prin blugi se simte diferența de 300 de lei.

post-13813-0-53632800-1439405422_thumb.jpg

Le-am ales pe astea http://m.emag.ro/casti-audio-in-ear-a-se35-ultra-bass-negru-seb35/pd/D67L1MBBM/?ref=vp_ap_vis_vp_ap_cmd_center-1_1

N-am gasit de la sony cine stie ce , modelele ieftine au firul sensibil. M-am uitat la review-uri , toti spun ca sunt ok.

Imi place ca au fir lat si design interesant+ ca par a fi metalice(nu stiu daca sunt). Va spun maine daca-mi plac :).

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Cele mai ieftine Sennheiser in-ear-120 lei.

Diametrul difuzoarelor e ok, răspunsul frecvenței de jos e cam sus pentru niște căști cu "bass" în denumire. Îmi place că au firul plat. Nu m-aș bucura la metal, la căști inseamnă greutate mai mare și scăderea calității altor componente (cablu, difuzoare) pentru a ieși pe piață cu un preț atractiv.

Ma duc la eMag cu autobuzul...nu dau nici un leu la transport. Daca tot sunt in oras...ajung in 20 de minute.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

L.E. De eram la scoala/munca , dadeam 12 lei sa mi le aduca acasa si sa le ia cineva din familie.

hmmmmmmmmm.

houston, we have a rocket!

conform legislatiei in vigoare, dreptul de retur se aplica produselor achizitionate prin contracte "la distanta".

din pacate, ridicarea din sediul emag a produsului implica renuntarea la "la distanta" si deci si la dreptul de retur.

asadar scootch98 tocmai si-a tras singur teapa.

noi sa fim sanatosi.

since always.

poate ca doar "au fost draguti" cu tine...

poate ca ai facut plata online si "decat" ridicarea s-a facut la sediu...

daca ridicarea si plata se fac in magazin, NU SE MAI CONSIDERA vanzare la distanta.

se considera ca ai posibilitatea sa vezi produsul inainte sa-l achiti si deci cumperi in cunostinta de cauza.

eu nu vorbesc de emag... ci de modul de lucru general.