Clicky

Jump to content

Nokia Services în Perioada Microsoft și Tehnici de Supraviețuire

Recommended Posts

După topicul lui @Innoxius, Wazzapp în era Facebook, era normal să avem un thread și despre serviciile Nokia (Ovi Store, repositories etc.) în era Microsoft.

Problema mea curentă este cu Ovi Store, pe care nu îl mai pot accesa nici de pe telefon, dar nici de pe PC. Nu am mai vizitat demult Store-ul, deci nu știu de când a apărut problema, însă astăzi am observat că îmi apare o eroare de conectare, și hop și eu pe Mobilissimo să deschid un topic. :) L.E. Problema s-a rezolvat! 

M-am decis să folosesc un titlu generic ca să putem discuta despre toate problemele ce ne afectează în mod direct, care au apărut de când s-a anunțat achiziția D&S de către MS (poate chiar mai dinainte) și eventual să facem o colecție de link-uri cu soluții/tutoriale/rehosting de fișiere și nu numai.

__

Pentru cine vrea SDK-ul pentru Harmattan și documentația originală, plus alte chestii, http://mirror.thecust.net/. 

Nu vă îngrămădiți :excl:

Tutorial reinstalare software pe Nokia N9 cu Nokia Flasher.

Firmware oficial N9

Flasher

Mulțumim, @ionel! 

De OpenRepos bănuiesc că știu toți posesorii de N9.

_

Voi menține acest post "la zi" cu toate link-urile/workaround-urile pe care le voi găsi sau pe care le vor împărtăși ceilalți utilizatori.

EDIT: Rog un moderator să mute topicul în categoria "Forum Discutii generale MeeGo"

Edited by DragonFall