Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Salut prieteni, caut sa-mi achizitionez un telefon nou pana in 450 lei maxim.

Am incercat sa-mi iau orange zilo si utok 400d, dar nu am reusit.

Din cate am inteles, nu ar fi prea bune.

Ce telefoane imi recomandati pana in 450 lei maxim?

Nu pot mai mult, nu-s asa de banos zilele astea.

Vreau tot asa cu android.

Sunt din rovinari.

Dacă te încălzește cu ceva, utok sunt foarte serioși, in 3 ore mi-au reparat telefonul si cei de pe site/Facebook de pe pagina lor, sunt foarte amabili.

Asta doar ca să-ți ia ochii,dar totuși,si eu sunt pentru un s2 sh.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14

Pentru a imi achizitiona un S2 sh (samsung galaxy second hand ) care probabil ar ajunge la pretul de 8 milioane cel putin asa am vazut pe internet, nici nu as avea banii astia.

Nu am cum sa iau un telefon mai mult decat 450 lei, asta e maximul meu, stau prost cu banii.

Oricum, daca este android, nu este aproape la fel ca orice telefon?

O sa-l folosesc doar pentru jocuri si vorbit peste 20 de ore pe zi.

Vorbesc mult la telefon.

Edited by TyreXo

Pe forumurile de telefoane de unde vandut si cumparat s2 e 500, chiar pe mobilissimo la bazar era unu. Daca mai negociezi il lasa sub 500 pentru ca se vinde greu de acum.

800 de lei e nou nout. Si mai e s2+ care e mai slab ca s2, dar costa mai mult pentru ca marketing si carcasa lucioasa.

overclockit@wordpress.com-postari noi in fiecare zi.

Jocurile sunt aceleasi pe orice android.

Da, de asta se pun procesoare Quad core foarte puternice și acceleratoare grafice cu sute de GFlops. Ce rost ar mai avea dacă jocurile ar merge la fel de bine pe orice configurație? O sa te convingi în privința asta.

Sent from my Nexus 5

O sa-ti para rau,si eu m-am grabit si nu am ascultat de ei,aici,noi,iti dam sfaturi utile,ei mai mult ca eu sunt total pe langa,dar ideea e ca mai bine iti ieu un s2 sh sau mai strangi niste banuti si iti iei ceva mai potent. Mediteaza.

+ ca nu o sa ajungi cu utok ala mai departe de 4.2.2,stii cat conteaza?

Trimis de pe celalalt veceu,folosind Tapatalk 14

Edited by Sebi

Stiu ca unii spuneti ca ma grabesc sau ceva, dar este singura mea ocazie de a-mi lua telefon maine.

Daca nu imi iau un telefon maine dintr-un magazin , la liber pana in 450 lei.

No sa mai apuc sa iau decat peste 4-5 ani.

Si eu am un motorola ex128 care nici macar nu are vre-un OS gen android , ios , etc..

Asa, mai bine iau un orange zilo de pe net la 390 lei cu tot cu transport si gata.

Edited by TyreXo

Lasati mai copilul in pace. Daca el zice ca atat are, nu-i mai dati pe la nas cu altele. Ca nu pateste nimic daca primul lui smartphone e Utok. Intelegeti si voi ca nu toti au sau nu toti sunt dispusi.

Nu înțeleg asta... Adică, dacă mâine ai banii, i-ai mai putea tine o lună. By the way, primul meu smartphone a fost un Galaxy Fit single core de 600 MHz, și m-a ținut 1 an jumate

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Edited by Gabii

Alte telefoane pana in 450 lei nu se gasesc in magazinele de telefonie din orasul meu, sunt prea sarace si daca sunt unele bune, sunt pana in 9 milioane si nu permit.

Dati-mi va rog un link pentru telefon bun de pe internet la 450 lei.

Daca nu este prea mare deranjul.

(Inca nu am apucat sa cumpar )

Edited by TyreXo

Asa ca idee: acel led flash daca exista bate cam 1 metru. Nu o sa ai ocazia sa faci poze la 1 metru cu senzorul ala de camera. Apoi senzorul e mediocru spre slab asa ca nu prea o sa conteze daca are flash sau nu. Si ca o ultima idee un prieten fotograf zicea ca blitul se foloseste ziua, mai mult contra luminii ca sa uniformizeze sau ca sa umple. Noaptea te joci din obiectiv, deschidere si expunere, optiuni inexistente in un telefon.

Daca ma intrebi pe mine blitul de la telefon e bun de lanterna si cam atata :) .