Clicky

Jump to content

Recommended Posts

sunt in cautare de un telefon dual sim,cu un ecran de 4..4 si ceva,neaparat dual sim

dupa cautariile mele m-am rezumat la aceste 2 modele

care ar fi mai ok pentru prentetia mea de a fi un telefon stabil(fara blocari,pierderi semnal si chestii de genu)autonomie buna

pentru net(wireles)poze cat mai calitative si nu in utlimul rand rareori ceva jocuri dar nu neaparat

ideia ii ca displayul sa fie cat mai ok,in sensul de vizibilitate,culoriile si etc

care recomandati

sau alte sugestii de genul?

Sincer dupa ce am facut ceva cercetari am ajuns la concluzia ca Sony Xperia M e cel mai performant dintre cele doua adica are cam tot ce-i trebuie.Sincer ti-as fi recomandat un Samsung Galaxy S2 Plus insa nu stiu cat vrei sa dai pe telefon dar daca vorbesti strict de cele doua atunci Sony Xperia M.Depinde ce-ti place tie,este doar parerea mea :)

Edited by Clasic Costi

De ce ai recomanda un s2 plus?

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Nu-s un fan Samsung dar S2 Plus e un telefon bun intr-un pret acceptabil(cam 800 de lei pe eMAG)si are cam tot ce a descris colegul nostru mai sus:

-Face poze bune (are o camera de 8MP)

-De jocuri merg si jocuri (are un procesor de 1,2 Ghz dual-core)

-Se vede bine in bataia soarelui.

-Internetul ruleaza bine(nu destul de rapid pentru mine dar e ok)

-Se conecteaza relativ bine la retelele Wi-Fi(are tendinta sa dureze mult)

-Bateria te tine daca nu-l forjezi la maxim.

-Nu mi se par culorile suprasaturate ca pe alte device-uri Samsung

Am testat in Orange Shop.

Edited by Clasic Costi

Decât s2 plus, mai bine un s2.

S2 plus se blochează din 10 în 10 minute și trebuie sa scoți bateria și sa o pui la loc ca sa mai meargă.

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Edited by Sebi

Update-ul o sa vina..............., printr-un custom rom.

Nu ai nexus sau flagship-ul unui producator bine cunoscut , atunci ''adio mama''!

Au trecut 3 luni, gata, nu mai ai ultimul model, best of the best!

multumesc de sugestie si de discutie...legat de samsung,sincer nu imi plac si nici nu se incadreaza,eu doresc doar dual sim

de la samsung eventual grand duos dar nici cu ala nu sunt lamurit

stric am ramas intre Xperia M si L7...l7 am butonat,am fost multumit,display luminos,culori vii...ca prima impresie super

acum nu stiu care ii diferenta intre brand...adica mai calitativ si de durata(blocari,soft si etc)

bateria,cea ce este important(nu doresc sa stau cu el in priza ca si fixul)

si apoi cerintele care le am,si nu is pretentios ca cer un display ok,poze cat mai bune si rareori ceva jocuri dar ma pot si lipsii de ele

adaug un plus pentru Xperia atunci...nu vazut,butonat doar ca si macheta si imi place cum arata + specificatiile le recomanda pentru cea ce caut eu

+ pentru lg ca si display fiind mai mare si camera mai buna(parca,nu stiu sigur)