Clicky

Jump to content

Link-ul zilei 01


Mihai

Recommended Posts

http://www.presalibera.net/video-femeie-incatusata-de-trei-politisti-pentru-ca-a-traversat-ilegal_1828588.html

Arde-i-ar focu' sa.i arda..

5 meleoane pt ca am traversat ilegal? Pai ba, atata timp cât m.am asigurat, dc nu pot trece?

Si ăștia se iau de niște femei..sa pară duri..da dau dovada de prostie..

In loc sa se ocupe de cazuri grave, ei pândesc oamenii.

Îmi e silă de tara asta..pun pariu ca dacă femeia se cunoștea cu unul dintre polițiști, nu pățea absolut nimic, si nu primea 5 MELEOANE amendă...

Link to comment
Share on other sites

Guest Deio

Dragilor, voi nu va dati seama ce se intampla? Un premier urmarit penal, exces de zel din partea politiei care ne distrage atentia de la problemele mari ale tarii????

Iar mass-media, controlata politic, face caz mare din lucruri marunte pentru ca sa ne distraga atentia de la marii hoti care fura cat toti hotii reali marunti la un loc?

Link to comment
Share on other sites

Imi amintesc de o faza din tara aia cu drepturi ale omului de pe vremea cand noi ne ascundeam de tatari prin paduri: la un Tribunal asteptau o droaie de jurnalisti sa apara Assange. La un moment dat le zice un politist, calm si linistit (normal, britanic) sa elibereze locul (blocau toata intrarea). Aia nimic. Politistul le mai zice, tot calm si linistit. Aia, din nou, nimic. Si politistul doar a ridicat vocea, am putea zice ca a tipat la ei, dar era in continuare calm si ferm. S-au imprastiat aia ca potarnichile.

 

O alta faza, tot din insula: un homless / cersetor / roman ce-o fi fost nu l-a ascultat pe politist cand i-a zis sa plece de pe trotuar. Politistul a pus mana pe statie si 2-3 minute au aparut baietii cu duba si l-au luat pe sus, la propriu.

 

In timp poate vom intelege ca trebuie ce trebuie si nu trebuie ce nu trebuie. Intre acea femeie care a refuzat sa se legitimeze si un borfas care face acelasi lucru nu este nici o diferenta. Dar in buna traditie balcanica, facem scandal, ca poate scapam.

 

Spre stiinta:

Link to comment
Share on other sites

Guest Deio

Ca politist ii dadeam cu taser-ul de ii trecea de a fi smecher pentru multa vreme, iar daca eram in USA, poate ii puneam si pistolul la tampla. In alte tari, daca atingi un politist faci inchisoare. Se considera asalt. Nu ai voie sa il atingi, iar daca crezi ca e abuz, il poti da in judecata, daca ai dreptate, iei si bani de pe urma asta.

Parerea mea este, daca gresesti, recunoaste. Urasc asta in Romania, oameni care fac infractiuni si tot ei sunt batmani.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use