Clicky

Jump to content

Magic Cube, tastatura virtuala laser

Recommended Posts

Poate l-ati vazut prin clipuri sau review-uri. Cam coca, 600-650 lei cu tot cu TVA si se gaseste de cumparat prin magazine.
Atentie ca nu este prea recomandata din punct de vedere medical, pentru ca daca scrii pe o suprafata rigida cu degetele, se vor produce micro-leziuni in timp indelungat. Eventual se poate folosi o suprafata mai moale.
E o jucarie interesanta si utila pentru tablete sau orice PC, tine bateria destul de binisor si e reincarcabila.

Functioneaza pe Bluetooth si am testat-o pe iPad si telefon. Se aud sunete la tastare si e destul de precisa.

Totusi e inca prohibitiv pentru multi.

uploadfromtaptalk1397130852886.jpguploadfromtaptalk1397130868742.jpg
uploadfromtaptalk1397130594738.jpg

Și aici vine întrebarea mea:

Cu ce e mai speciala tastatura asta în loc de cea clasica? În afara de faptul ca e "silențioasă" și ca vezi tastele și noaptea?

Sa dai cu 500 de lei mai mult decât pe o tastatura iluminata?! Coca la superlativ.

Unde e feedback-ul?!

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

@deio

ai testat daca merge si pe piele umana... vorbesc serios! ca daca merge parca ma bag si eu la una si imi proiectez literele pe burta.

ergonomie garantata... ca-s moale si pufos.

si acum in registru serios.

la ce distanta "bate" raza aia.

eu vad ca e asezata pe un blat si lumineaza in fata. ce se intampla daca o pui pe... sa zicem o carte iar proiectia sa fie tot pe un blat.

se vor departa tastele una de alta... dar mai functioneaza?