Clicky

Jump to content

LG G2,One sau Note 3 *Urgent*


Recommended Posts

Maine merg la Domo sa-mi iau un telefon nou si nu stiu ce sa aleg.Care vi se pare mai complet :G2,One sau Note 3.

P.S.:Va cer ajutorul deoarece nu vreau sa fac o alegere gresita.Si prin complet ma refer sa aiba de toate.

Multumesc anticipat.

Edited by Clasic Costi
Link to comment
Share on other sites

Păi ție ce ți s-a pus pe chelie :D? Adică ce îți place cel mai mult dintre telefoanele enumerate de tine? Eu sincer nu-ți recomand nimic, eu mă bazez întotdeauna pe instinct la cumpărături, și nu mi-ar plăcea ca cineva să-mi facă recomandări cu ce mi-ar putea plăcea sau nu ;). Când am luat N9 nu mi-am mai pus problema suportului inexistent, a aplicațiilor puține a, a, a. L-am luat pentru că pur și simplu mi-a plăcut și asta este tot. Același lucru te sfătuiesc să-l faci și tu.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu mai ionel imi place design-ul puterea eleganta si marimea lui Note 3 dar are un mic defect pentru mine(stiu ca o sa ma fac de ras cat ai ai clipi),Samsung Nu a integrat Radio.La G2 imi place ca ofera ceva din Note 3 dar e unibody si daca voi avea probleme cu bateria candva...ehe poveste lunga.Iar la HTC One imi place foarte mult metalul ala si sunetul.Oare n-o exista un telefon care sa fie combinat din toate 3?

Link to comment
Share on other sites

Este greu ceea ce dorești. Fă-ți o listă cu pros/cons :D și vezi și tu care are mai multe pros pentru tine. La sugestii de telefoane nu mă bag pentru că nu dețin așa ceva pentru că bugetul nu-mi permite :D și în plus, pur și simplu ți-aș încălca libertatea de a alege. 

Link to comment
Share on other sites

LG G2-baterie mai mare decat cea de la HTC One,mai mic ca Note 3,plastic,fara slot

 

HTC One-aluminiu,sunet,baterie(2300mAh),fara slot

 

Note 3-slot card microSD(64gb),baterie(3200mAh)

 

Toate sunt telefoane foarte bune.

 

Personal am ales LG G2...

 

Trimis de pe al meu LG-D802 folosind Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

La Note 3 ai uitat pen ;)
 

.Si prin complet ma refer sa aiba de toate.


Nu exista. Chiar tu ai enunerat ce are unul si nu are altul. Zic sa cumperi One (banui ca la cel de anul trecut te-ai referit). Pare ca Pen te lasa rece si te intereseaza partea de media. Asta daca are radio.

Link to comment
Share on other sites

La Note 3 ai uitat pen ;)

 

Nu exista. Chiar tu ai enunerat ce are unul si nu are altul. Zic sa cumperi One (banui ca la cel de anul trecut te-ai referit). Pare ca Pen te lasa rece si te intereseaza partea de media. Asta daca are radio.

Banuiesti bine.Si da are radio,am testat la un showroom :)).Deci ramane decizia maine cand ajung la magazin.Va anunt maine,daca nu voi fi ocupat sa explorez telefonu' :)))

Link to comment
Share on other sites

Dude, eu as face în felu următor : ala, bala, portocala. Niciodată nu a dat greș,niciodată.

 

Trimis de pe al meu veceu, folosind Tapatalk 14.

Link to comment
Share on other sites

Radio as trece cu vederea.. Nici cu aplicatii din gplay nu merge radio? Oricum eu l-as umple cu muzica so nu mi-ar mai trebui radio

 

Trimis de Elgi GeDoi :">

Link to comment
Share on other sites

Sa ma bag si eu ca musca. Exista o aplicate interesanta care ar activa chip-ul FM din Bluetooth. Costa cam coca, la 40 de lei, dar prinzi banda FM, fara internet. Adica asculti radio Erevan daca vrei :P

https://play.google.com/store/apps/details?id=fm.a2d.s2&hl=en Nu stiu sa functioneze pe Note 3 inca, pentru ca lucreaza la asta.

 

Sau pentru impatimitii clasicului FM, exista casti cu functia asta activata. Costa 45 lei si au player mp3 si functie radio FM. Adica daca doresti un telefon bun, dar nu il vrei pentru ca nu are hardware radio FM, poti lua casti din astea si sa asculti postul preferat. Si nu trebuie sa ai mai multe dispozitive.

Link to comment
Share on other sites

Aplicatia aia functioneaza doar pe AOSP. Am folosit-o la un moment dat pe HD2, care avea radio nativ. Prima a disparut, acum e la varianta a doua, care e tot cu bani. Nu-mi place in mod deosebit faptul ca a facut alta aplicatie pe bani multi. Alegerea e a utilizatorului. Oricare telefon ai alege, trebuie sa fie la pret cat mai mic si cu cat mai multa memorie interna.

Link to comment
Share on other sites

Daca e vb despre HTC One M8, atunci si eu as merge pe ala. Dar nu merg, ca n-am banii aia, si daca i-as avea, oho, as face altceva cu ei. Mi-as echipa bike-ul complet Shimano XT, sau mi-as lua un obiectiv :). Dar astea-s povesti cu pesti :))

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
  • Who's Online (See full list)

    There are no registered users currently online

×
×
  • Create New...

Important Information

Terms of Use