Clicky

Jump to content

Recommended Posts

Nexus 7 prima editie,este recomandarea mea.

Argument: are procesor tegra 3,fata de Mediatek MT8125 (asus memopad hd7) care,dupa cate am inteles,va ramane pe veci cu android 4.2.
Edit: Scuze,am uitat sa imi exprim parerea si despre varianta cu evolio x7,eu m-am saturat personal de tablete autohtone,sunt pline de probleme,mai bine iei ceva de la o firma mai cunoscuta si care are un renume decat ceva care e cunoscut decat pe plan  local..

Edited by Sebi

Nu știu ce să spun, m-am gândit și la această variantă, dar mi-a plăcut mai mult asta. Acest caz l-am tratat cu subiectivitate. Dacă, spre exemplu, multora le-a displăcut carcasa din plastic, grosimea și cantitea mare de "blotware" mie mi-a plăcut. Plus că e un model mai nou. ;)

Eu mă mulțumesc cu un procesor MediaTek

Dacă ar fi să iau un Nexus, aș lua varianta a 2-a

În ceea ce privește modelul românesc, eu i-am urmărit review-ul realizat de Mobilissimo și mi s-a părut foarte ok. Nu am avut până acum o tabletă, dar chiar nu m-ar deranja ca prima să fie de proveniență românească. Åžtiu, știu, tot MADE IN CHINA, dar... Ä‚sta-i felul meu de a încuraja producătorii locali... cumpărându-le produsele :D

Trimis de pe al meu GT-S6310 folosind Tapatalk

Edited by Alexandra Vidrasc

Am scos acele "Trimis de pe", stricau reply-ul. Tot pe un Nexus 7 as merge si eu, vei avea parte de suport software pentru mai mult timp. Exista si variante autohtone bune, Viva Q7 (nu Life) merita toti banii si e mult mai ieftina. Imi este mai usor sa recomand pe ce am pus mana (Nexus 7 si Viva Q7).

Deja inaintezi, stii ce vrei si e un punct de vedere foarte bun. Nexus 7 2013 are rezolutie fullHD. Eu as economisi putin si as alege un Nexus7, pentru ca Viva Q7 nu indeplineste criteriul tau.

Am avut Asus Memo Pad HD 7. E superba, ecran demential, bateria care tine de te plictisesti, sunet...nu mai zic...excelent. Am dat-o fiindca aveam nevoie de internet mereu, ceea ce ea nu ofera (nu are 3g), plus ca nu merge OTG-ul pe ea, poate doar prin root.

Vali

Edited by valentinobv